Skocz do zawartości
fullbring1996

Przenośny pc do 13tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę w dosyć nietypowej sprawie, lecz potrzebuje porady odnośnie złożenia komputera "przenośnego" tak wiem, że dziwnie do brzmi, ale... Potrzebuje dużej wydajności, a przede wszystkim komfortu. Im mniejszy komputer będzie tym lepiej.  Tutaj złożyłem prowizoryczny zestaw i prosiłbym o pomoc dobraniu takich podzespołów aby uzyskać możliwie największą wydajność w najmniejszej obudowie.

obudowa: Nzxt H400. Bardzo podoba mi się obudowa antec cube, lecz... Posiada tylko mini itx, przez co posiada dosyć wąski zakres rozbudowy w przyszłości

Procesor Intel Core i7-8700K. Procesor możliwie, że będzie i9 nowej generacji, lecz na chwile obecną go nie ma.

płyta główna Asus ROG STRIX Z370-G GAMING AC/Płyta główna MSI Z370M GAMING PRO AC. Płyty micro atx, ze względu na to iż z tego co sprawdzałem w internecie, to nie ma obudowy do atx która nie miałaby sporych rozmiarów

ram G.Skill Trident Z RGB DDR4, 2x8GB, 4000MHz,

karta graficzna gtx 1080ti /Możliwość kupienia rtx 2080ti

Zasilacz Zalman 1000EBT 80 PLUS Gold Planuje oc procesora i karty graficznej, dlatego zapas mocy powinien być

dysk m2 Dysk SSD Samsung 960 Evo 500GB M.2 na aplikacje. Możliwy większy

hdd Seagate Barracuda Pro Compute 4 TB Magazyn danych

Dysk SSD Samsung 860 EVO 500GB SATA3/ na system. Możliwe 250gb

Chłodzenie wodne spróbuje zbudować we własnym zakresie.

Komputer potrzebny mi aby podróżować z nim do Holandii/Niemiec, a laptop odpada, bo nie daje mi tego co oczekuje i źle działa na moje plecy ;). Cena za cały zestaw chciałbym aby wynosiła ok 13 tys. Sprzedając swój stary komputer mógłbym mieć z niego 4-5tys, więc to też odejmie trochę kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sdfl napisał:

Ma to być praktyczne, małe, ładne i dawać duże możliwości rozbudowy? Przynajmniej dobrze, że nie musi być w dodatku tanie. 

Czasem trzeba się zdecydować w którym kierunku iść. Jeśli planujesz OC GPU i CPU na topowym sprzęcie to nie będzie to malutki, lekki komputerek. Jeśli w domu wrzucasz go w bagażnik auta i to wszystko to gabaryty nie są problemem. Ale jeśli potrzebujesz czegoś co mógłbyś zabrać do nie wiem samolotu, na statek, pociągu i chciałbyś uzyskać możliwie największą wydajność w najmniejszej obudowie to sprawdziłbym jeszcze obudowy/mobo typu ITX 

Oc nie będzie jakieś super mocne. Zależy mi na lekkim oc. Ale chłodzenie wodne jak najbardziej będę chciał zamontować. Tak pieniądze nie stanowią zbytniego problemu ze względu iż mieszkając za granicą jest zupełnie inny przelicznik na to. Dodatkowo sprzedając stary komputer zaoszczędzę trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie dwa tygodnie temu stalem przed tym samym problemem. Zdecydowalem sie na podobna maszyne ktora opisales, chociaz w pewnych miejscach zdecydowalem sie na inne podzespoly i jednak wieksza obudowe.

Obudowe i plyte glowna pierwsz szukalem male, ale zdecydowalem ze kupie bardzo ladna i wyciszona obudowe,  ATX, wygodna w montazu z duzych chlodzeniem. Waga i tak jest mysle ta sama, bo ta obudowa to jedna z lzejszych ATX chyba 7kg. PC i tak zawsze bedzie ciezki, to nie laptop...

 

Moj zestaw:

Processor: Intel Core i7-8700K

Plyta glowna: Asus Rog Strix Z370-F Gaming

Pamiec: Corsair Vengeance LPX (2x8GB, DDR4-3000, DIMM 288)

Zasilacz: Corsair HX1200 (1200W) zapas na podkrecanie, badz/i druga GPU.

Obudowa: Phanteks Eclipse P400S tempered glass (bardzo ladna obudowa, przeszklona z bialym srodkiem i fajnym podswietleniem)

Chlodzenie CPU: be quiet! Dark Rock 4

Pasta: Thermal Grizzly Kryonaut 11.10g

Karta graficzna: aktualnie GTX 950, z poprzedniego kompa, ale planuje albo GTX 1080 albo RTX 2080 Ti.

Edytowane przez rbrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasialcz 1200 W przy obecnych czasach to czysta głupota. Nawet do SLI wystarczy tu z 850W...

 

 

Karta graficzna albo 1080, albo 2080Ti ? Serio taka rozbieżność wyboru, Obecned najbardziej sie opłaca brać 1080Ti z myślą o graniu w 4K. Nawet 2080Ti nie zapewni  60 klatek w 4k w takim Shadow Of Tomb Raider, wiec nie ma sensu płacić ponad 5000 zł  za 2080Ti bo różnica w FPS'ach między 1080Ti, a 2080Ti nie jest warta takiej dopłaty. Ew można dokupić drugie  1080Ti, ale i SLI ma swoje wady . 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu brać dysku na system i soft, bo i tak na dysku systemowym będą pliki potrzebne do uruchomienia programów na drugim dysku.

Lepiej wziąć Samsung 960 Evo 1TB na system i programy.

HDD magazyn proponuję HGST Ultrastar lub WD Gold

Jeśli granie FHD/1440p to starczy GTX 1080, jeśli 4K to RTX 2080Ti + liczenie na gry na DLSS.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fullbring1996 Jak napisal barwniak wez jakas M.2 np. 970 EVO na system, gry i programy. A dobry WD HDD jako magazyn. Chociaz ja zrobilem podobnie mam SSD na gry, ale M.2 na system i programy. Jedynie mnie to przyszlo przypadkiem bo SSD zostal mi ze starego PC.

@DevilZasilacz kosztowal mnie mniej niz 850W, ale tez nadal idzie go upolowac w dobrych pieniadzach, a oferuje 80 Plus Platinium, troche lepiej niz Gold? Tez z takim zapasem mocy (o ile wejdzie w obudowe), takim zasilaczem w dobrych pieniadzach kupionym, nie ma obaw o problemy z moca czy wydajnoscia.

Co do GPU jak sam napisales 1080 TI nie nadaje sie do 4K, wiec jaki sens widzisz w tak drogiej karcie? Ja mam monitor 2K, wiec 1080 jak napisalem mnie wystarczy, na razie, do czasu jak boom na RTX 2080 Ti opadnie, ceny opadna i dlatego kazdemu polecam zaczekac. Ja przeczekam kupujac tymczasowo nie najtansza karte ale prawie polowe tansza niz GTX 1080 Ti, a RTXa kupie jak ceny sie unormuja.

Swoja droga RTX 2080 Ti, ma niezle osiagi ale na grach przygotowanych do niej, korzystajacych z DLSS i innych technologii. W testach w zwyklych tytulach, jest lepiej ale nie wiem czy na pewno warto przeplacac, przynajmniej dzis, jak jeszcze nie ma wielu gier korzystajacych z tych technologii.

Edytowane przez EU Citizen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z tego powodu walisz minusami. Nie wiem czy niektórzy tu wiedzą, ale jest coś takiego jak Tapatalk co pokazuje kto komu daje plusy i minusy. ;) Zmiana nicku z RBRUS to nic nie da panie obywatelu Unii Europejskiej...

 

 

1080Ti do 4K właśnie ma sens przy obecnej cenie RTX 2080Ti, bo nic innego obecnie do 4K się nie opłaca brać.  Niczego takiego w poprzednim poście nie napisałem że 1080Ti  nie nadaje się do 4K. ;)  Napisałem że nie opłaca się brać 2080Ti przy obecniej cenie, bo np w takim Shadow Of Tomb Raider różnica w 4k jest rzędu 13 klatek:

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/shadow_of_the_tomb_raider_pc_test_wydajnosci_kart_i_procesorow?page=0,12

 

Wiięc tak 1080 Ti nadaje się jeszcze do 4K i jest obecnie najbardziej opłacalna w przeciwieństwie do 2080Ti.   

 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze jestes zly na caly swiat nie znaczy ze musisz innych kierowac w swoja strone. Nick zmienilem bo wszedlem w swoj profil po kilku latach przerwy i nie wiedzialem ze jednym z 'requirements' jest ustawienie nicka. Co do minusa dostales go za "glupote" i inne stwierdzania, calkowicie negatywnie przedstawiajace moja wypowiedz. Co tez spowodowalo ze musze sie tlumaczyc. A nie widze powodu, moj wybor jest jak najbardziej sensowny, a Twoj pewnie dla Ciebie tez. Nie widze powodow rzucania 'glupotami' w lewo i prawo.

GTX 1080 Ti nie ma sensu do 4K podkreslam, bo nie daje rady. Jedyna karta ktora daje rade sesnownie pograc w chocaiz 60fps w 4K to RTX 2080 Ti. Jej cena zaraz sie unormuje, przyjdzie black friday. Nie ma sensu kupowac juz dzis stara 1080 Ti i byc nie zadowolonym. Bez sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę. że temat trochę zszedł z głównego toru... Czytając wypowiedź @barwniak i po kilku przemyśleniach. Doszedłem do wniosku, że może rzeczywiście lepiej wziąć jeden dysk na aplikacje i system, a drugi na magazyn danych. Z tym że, wydaje mi się, że 970 evo 1tb będzie lepszy od 960 zważywszy na parametry(Nie znam się na dyskach, więc jeśli się myle, to proszę mnie poprawić). A co do karty graficznej, to gtx 1080ti/rtx 2080ti. To nie jest sprzęt aby na jutro go złożyć. Chcę cierpliwie go skompletować. Zastanawiam się nawet, czy mini atx i obudowa antec cube nie byłaby tym czego szukam. Poczekam jeszcze na rozwój sytuacji i ostatecznie przy waszej pomocy zbiorę to wszystko do kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...