Skocz do zawartości
Mazzakollo

HP 250 G5 X0P41ES - cegła po próbie użycia narzędzia do naprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
 
Dziewczyna ma komputer taki, jak w nazwie tematu. Od jakiegoś miesiąca (chyba po aktualizacji windy) był problem z Internetem, nie wyszukiwało w ogóle sieci i krzyczało, że nie ma sterownika do karty sieciowej. Próbowałem zainstalować różne ze strony HP,  ale to nic nie dało. Nie powiodła się też próba przywrócenia systemu narzędziem Windowsowym. Spróbowałem więc narzędzia HP (wszedłem w nie chyba poprzez kliknięcie na "Recovery Manager" tutaj: https://support.hp.com/doc-images/546/c04761941.jpg). Wybrałem, żeby nie robił backupu danych. Porobiły się tam cuda zgodnie z tym, co było napisane, komputer się kilka razy restartował itp. W końcu pojawił się komunikat, że przywracanie się nie udało, i mam wybrać spośród trzech przycisków. Były tam bodaj szczegóły, ponów próbę itd. Kilka razy restartowałem i zawsze dochodziło do tego samego punktu. Parę razy na baterii, parę na samym kablu.
No i scegłował mi się laptop, jak uruchamiał się ponownie na kablu (bez baterii), to go po prostu wyjąłem. No i od tego czasu cegła: nie włącza się ani na kablu, ani na baterii. Trup. Nie chce mi się wierzyć, żeby od czegoś takiego się zrobiło jakieś zwarcie czy coś i się zepsuł cały komputer... Laptop jest chyba jeszcze na gwarancji, ale chciałbym chociaż spróbować dowiedzieć się, co mogło się stać i co ewentualnie można zrobić samemu.

System: Windows 10 (oryginalny), specyfikacji podawać chyba nie trzeba, po wklejeniu powyższego numeru w Google wszystko co trzeba wyskoczy.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Mazzakollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że KBC się zwiesiło ale mogło i paść ( masz całkowity brak reakcji )

Opcja nr 1 rozkręcić ( jak po GW ) i wymontować na 30 sek baterię.

A jak nie ma dalej reakcji ( co gorsza nie ładuje baterii--tj brak całkowity kontrolek  ) to masz zwarcie na głownym RAIL a to już tylko serwis to zrobi..

Witaj w świecie oszczędności na tranzystorach.. kiedyś sekcja zasilania CPU to były np 4x4 tranzystory...

Pożniej zrobili 2x4 ( padały górne 2 sztuki --sam naprawiałem swojego Asusa).. dzis to 2x2 i zapasu prądowego nie ma ( a pik uruchomieniowy jest duży )

A płacimy coraz więcej za coraz większe .... tu se wpisz co chcesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...