Skocz do zawartości
szymonw

Zestaw do pracy architekta (8000)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w wyborze zestawu do pracy architekta:

1. Skrzynka komputer

2. 2x monitory minimum 20 cali

Komputer będzie użytkowany:

-50% Autocad- obszerne projekty, osiedla

-40% Sketchup- tak samo jak autoacad, sporadyczne renderowanie, głownie modelowanie 3D

- 10% Photoshop, Office, Filmy

Zależy mi na cichej i wygodnej pracy bez zawieszania się komputera.. Komputer musi być cichy, monitory będą wykorzystywane do szczegółowego rysowania wektorowego, muszą być dokładne oraz idealnie odwzorowywać kolory. 

Jeżeli będzie to faktycznie uzasadnione mogę zwiększać budżet. Posiadam tylko mysz i klawiaturę.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sdfl napisał:

ceny inteli to pare dni temu podskoczyly, chcesz to sobie wez ten i7

mowisz ze chcesz cichy komputer dlatego dalem tez zasilacz z polpasywnym trybem, przy niskim obciazeniu wentylator sie wylacza, dysk ssd zamiast hdd ktory zawsze jakis halas i wibracje wytwarza

jesli chcesz ciche chlodzenie CPU to jedną z bardziej oplacalnych konstrukcji jest https://www.x-kom.pl/p/243258-chlodzenie-procesora-thermalright-hr-02-macho-rev-b.html dzieki duzej wydajnosci nie bedzie wchodzil na wysokie obroty ale wymaga odpowiednio duzej obudowy, mozesz tez wybrac cos np marki Noctua sa co prawda ciut chichsze o jakies tam powiedzmy 1-2 db ale 2x drozsze. jesli chcesz komputer kompletnie bez wentylatorow i czesci ruchomych to potrzebowalbys samego zasilacza kosztujacego ponad 600zl i do tego obudowe odprowadzajaco cieplo ktora czesto kosztuje ponad 1k

Słuchaj, ja nawet nie wiedziałem że jest coś innego niż i3,i5,i7. Jeżeli chodzi o sprzęt to zdaje się zupełnie na was. Mam w granicach 5tys na samą skrzynkę z zasilaczem. Jakie monitory byz polecał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, sdfl napisał:

https://www.x-kom.pl/p/220540-monitor-led-24-269-dell-p2415q-uhd.html taki bym polecal, bardzo podobny do tego modelu ktory pokazywales, jest odrobine mniejszy i drozszy ale ma wyzsza rozdzielczosc

prosze caly przykładowy zestaw z 2 monitorami wygląda mniej wiecej tak https://www.x-kom.pl/lista/3ihl41uq1

Bardzo dziękuję, czy do tego zestawu będę potrzebował jeszcze coś, np zasilacz? Mam jeszcze trochę rezerwy finansowej i mogę więcej dopłacić do monitora. Czy możesz jescze coś polecić, może być troszkę większe niż 24 cale, jak najlepsza jakość, żeby się przyjemnie rysowało w ciemnym środowisku AutoCAD. W załączniku jak to wygląda w programie. Czy podepne te dwa monitory pod kartę graficzną bez problemu?

Screenshot_20180927-194245_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez szymonw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaproponuj mi coś co wg ciebie będzie idealne do mojej pracy, może być nawet 27 cali, będę patrzył na monitor z odległości około 80cm. Nawet myślałem kiedyś o jednym panoramicznym monitorze ;)

Edytowane przez szymonw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2018 o 13:04, FxJ napisał:

Ale nowego już niestety nie dostaniesz, są jeszcze 27" w sprzedaży.

Dell U2715H

HP Z27n G2 - może 2 miesiące temu miały premierę

Jeśli byś dokupował trzeci warto kupić GTX 1060 nawet 3GB z 3x DIsplayPort.

A jaka będzie różnica pomiędzy GTX 1060 a GTX1050 który zaproponowaliście mi w zestawie? I który z tych monitorów będzie lepszy wg ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wrzuciłem to co bym chciał w konfigurator morele, pomóżcie mi wybrać co się opłaca:

https://www.morele.net/configurator/redirect/373615

Co jeszcze dołożyć do tych monitorów poza tym co dałem, nie wszystko mogłem znaleźć z xkom.... I jak zainstalować windows, nie chcę mieć napędu CD... 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasów Win 7 system da się zaintalować nie tylko z CD/DVD , spokojnie idzie instalka z pendrive , Win 10 chyba jest nawet sprzedawany z takim nośnikiem a nie CD / DVD .

A system najlepiej samemu zainstalować albo iść z tym do kolegi jak sie samemu nie umie .

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, reyden napisał:

Od czasów Win 7 system da się zaintalować nie tylko z CD/DVD , spokojnie idzie instalka z pendrive , Win 10 chyba jest nawet sprzedawany z takim nośnikiem a nie CD / DVD .

A system najlepiej samemu zainstalować albo iść z tym do kolegi jak sie samemu nie umie .

System potrafię zainstalować ale na uzbrojenie jest droższy o 300zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile rdzeni / wątków będzie wykorzystywał dany soft i co dokładnie będzie robione .

Sam R5 się sprawdzi choć przy wykorzystaniu 4-6 wątków to Intel był by lepszy , I7 8xxx jest zauważalnie droższy niż R5 2600 .

Swego czasu były robione testy w PS i tam czasami Intel mimo mniejszej liczby rdzeni  / wątków byl lepszy niż Ryzen .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, reyden napisał:

Swego czasu były robione testy w PS i tam czasami Intel mimo mniejszej liczby rdzeni  / wątków byl lepszy niż Ryzen .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...