Skocz do zawartości
KMyL

Zwiechy, restarty i niemożność załadowania systemu (Win7)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niestety dopadł mnie problem z moim z kompem.

Mianowicie od kilku dni mam taką nieprzyjemny problem, że komputer uwielbia mi się wieszać:

- albo “wszystko staje w miejscu” i w słuchawkach słyszę takie irytujące dudnienie,

- albo pojawia się Blue-screen I po załadowaniu jakichś %-ów na nim komputer się restartuje

- albo komp po prostu się restartuje.

 

Problem jest na swój sposób tak specyficzny, że zależnie od humoru tej usterki komputer potrafi się zawiesić/zrestartować niedługo po załadowaniu systemu- zazwyczaj jest tak, że odpalam przeglądarkę internetową, przeglądam strony I “pyk” zwiecha…

Ale niestety zaczyna się wieszać nawet po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach użytkowania kompa…

 

I przez to jest to “zdradliwy skubaniec”, ponieważ potrafię przeglądać strony przez powiedzmy 20 minut, nie zwiesił się, więc “OK”- odpalam sobie gierkę I… podczas gry Blue-screen >.>


Czasem jest tak, że komp się zawiesi raz, czasem 2 razy I później chodzi normalnie już do końca dnia.

 

Jednak najgorsze jest to, że czasem zdarza sie taki problem, że:

- komputer w pewnym momencie się wiesza.

- OK, klikam Reset

- I w tym momencie komputer “próbuje” się ponownie uruchomić: odbywa się sekwencja ładowania mojego systemu w moim kompie – charakterystyczny odgłos z płyty głównej, z dysku twardego, ikonka od napędu DVD miga I… I zaczyna się to od nowa – odgłos z płyty głównej, z dysku ikonka od napędu miga… I od nowa… I od nowa… Aż w pewnym momencie komputer się samoczynnie wyłącza, po czym się samoczynnie włącza i znowu zaczyna się to “próbowanie”, które po którymś tam razie zaskakuje I komputer się (w końcu) uruchamia…

 

Nie znam się na tym, więc pytam o radę: jak można spróbować to naprawić?

Moja płyta gówna to GA-EP31-DS3L, mój procek to PDC E6300, mój system to windows 7.

 

Jak mówiłem – nie jestem specem, tak więc moje próby naprawy nic nie dały:

- wgrywałem nowy BIOS do płyty głównej

- zainstalowałem program Glary Utilities Pro, I użyłem opcji “Naprawa plików systemowych” - żadnej poprawy

- użyłem w nim również opcji “Sprawdź błędy” (dysk twardy) – to jest chyba po prostu Windowsowe narzędzie do sprawdzania dysku – potrafiło znaleźć jakiś błąd na dysku, wtedy kompa restartowałem, aby on naprawił to, co znalazł, ale pomimo tego komp nadal się wiesza, a “sprawdzanie dysku” błędów żadnych błędów już nie znajduje...

- Naprawa rejestru z opcją “głębokiego skanowania” - nic nie pomogło

- Użyłem nawet opcji “Wymazania pustego miejsca”- nic…

- Odpinałem I przypinałem kable od dysku twardego – nic…

Nie ma pojęcia, czy jest jakaś opcja naprawy plików startowych systemu :S

Ktoś ma jakieś pomysły?

Jeśli ktoś chce więcej szczegółów - niech śmiało pyta: postaram się dopowiedzieć szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Przepraszam za ciszę, ale nawaliło mi się na głowę trochę roboty, jak i problemów (część z nich w sumie zasłużona) , przez co dopiero w ten weekend mogę... Tzn. mogłem odpisać.

Nie mogę NORMALNIE odpisać ponieważ komputer nie che się uruchomić - zatrzymuje się na biosowym(?) oknie z napisem BIOS AUTORECOVERING, lecz pasek(?) przy nim się wcale nie ładuje i... I tyle.

Stał tak kilkanaście minut i nic. 
Restartowałem I nic - "proces" się powtarza.

Po zrestartowaniu hasła dałem radę zalogować się na smartfonie i tu odpowiedzieć, ale chwilę mi to zajęło :/


Także POTRZEBNA RADA #1 TERAZ - jak w ogóle uruchomić kompa w tej sytuacji?

Screenshot_2018-10-20-12-32-47-702_com.google.android.apps.photos.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...