Skocz do zawartości
Raptor

Ocena zestawu TR 1920x

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ udało mi się sprzedać prawie całego kompa (zostało chłodzenie, jakieś NVME, zasilacz i grafa) - postanowiłem trochę zoptymalizować swój park maszynowy.

Zamiast 2óch-3ch kompów chcę zrobić jedną maszynę - jako główny system będzie unRAID, do tego wirtualka z grafika passtru dla mnie i 2ga dla młodego.

Wstępnie wybrane:

- MSI X399 SLI PLUS

- 1920x

- 32GB G.Skill Trident Z 3200 CL16

- Optane 900 280GB (stare)

- Samsung PM961 1TB

- dyski zmieniam na 3szt. 4TB + 240GB cache (host unraid)

- obudowa Lian Li PC-O11 Air

- chłodzenie zostaje na razie H115i (później Enermax 360 TR4)

- GTX1050 dla młodego

- zasilacz RM650x (pewnie go zmienię ale jeszcze nie teraz)

 

Nie jestem do końca przekonany do obudowy ale nie znalazłem nic fajnego bez miliona świecidełek żeby spokojnie tam wepchnąć 3-5 dysków, 2-3 grafy i cooler ok. 165-170mm (Noctua TR4) - jak macie propozycje chętnie posłucham 

 

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus X399-A Prime też jest build na forum i się sprawdza - nawet cena podobna do tego MSI - tylko że ma 2x m.2 i tylko 6 sata. Asrock też fajny ale cena już +400zł

 

pomijając mobo - jaka obudowa gdybym chciał użyć Noctua NH-U14S ?  Cosmos C700P i powyłączać wszystko ?

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...