Skocz do zawartości
matt baker

DDR3- kupować teraz, czy się wstrzymać? No i jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prędzej czy później będę chciał wymienić pamięci na większe i zapewne bym się wstrzymał ze względu na ceny, ale...

Problem w tym, że DDR3 powoli już chyba od nas odchodzi, i boje się że za rok czy półtora już wielu dobrych kości może nie być. Jak uważacie, lepiej poczekać na spadek cen, czy nie liczyć na cuda i kupować już teraz?

 

Druga sprawa, różnica między pamięciami. Zapatrzyłem się na 2x8GB 2133MHz CL9 za 640 zł, lecz z kolei 2400MHz CL11 (również G.Skill RipjawsX) można kupić na allegro nawet za 510 zł. Czy jest sens dopłacać do tych pierwszych? Czytałem coś kiedyś że lepiej dla płyty i procesora jak pamięci pracują na niższych taktowaniach, a 2400 nie robi im wcale dobrze, prawda to?

 

Z góry dzięki za pomoc :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jaka płyta główna 

po drugie to szkodzi to za duże napięcie a nie takty -  

z powodu cen 2133 cl 9 i 2400 cl 10 są mało opłacalne - nie przejmowałbym się za bardzo opóznieniami bo nawet ich nie zuważysz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Ripjawsy 2133 CL9 + Aresy 2400 CL 11 i szły razem spokojnie 2400 CL 11 ;) Teraz odkupiłem 2 duale Tridentów od kolegi , a Aresy puściłem na allegro za 485 na GW. W najgorszym wypadku puścisz memki na jakieś 2133/2200 z CL 10 - chyba , ze masz słabą płytę - to wtedy może to nie zadziałać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, powinienem podać od razu- ASRock Z97 killer/3.1

tesel, a jakie taktowania są najbezpieczniejsze / najbardziej optymalne dla procka/płyty gł?

Z tymi opóźnieniami mam właśnie dylemat, bo różne testy pokazują skrajne wyniki- wg. niektórych różnice sięgają czasem 10, 15 czy 20 klatek

Phill76, nie piszesz przypadkiem o quad channel? o ile wiem, to moja płyta obsługuje tylko dual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przekraczać napięcia 1.65V [w zasadzie większość pamięci ma gotowe profile xmp - włączasz i nic więcej nie robisz]

częstotliwość  im wyzsza tym lepiej bo większa wydajność

https://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ddr3_do_core_i5_haswell_test_ddr3_13332400_mhz?page=0,7

https://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,8

opóźnieniemi bym się za bardzo nie przejmował - ogólnie to i tak 2400 cl 11 - można znaleźć za sensowne pieniądze [w morele widziałem 530zł od ręki] 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o których piszesz, niebieskie g.skille, właśnie je widziałem na allegro za 509 zł. 

z napięciami jest tak, że do wartości 1.65 jest bezpiecznie i jedynie jej przekraczanie niesie jakieś ryzyko, czy zawsze im niższe napięcie tym lepiej i np. 1.5 będzie lepsze od 1.65 (pod kątem awaryjności oczywiście)? 

z tego co podesłałeś to w kwestii wydajności do ceny sprawa jest jasna, 2400 mhz cl11 jedyny słuszny wybór :) 

Edytowane przez matt baker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...