Skocz do zawartości
xprt7

Monitor fullhd a 1680x1050

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli miałbym kupować jeden z dwojga to oczywistym jest, że wybrałbym fullhd. Natomiast chodzi o to, że posiadam monitor 22" 1680x1050 i zastanawiam się czy warto go wymienić na 1920x1080 bo jeśli nie ma dużej różnicy a mój stary monitor nadal działa to strata kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FxJ napisał:

Zważywszy że za 2200zł masz telewizory 4K a na YT masz każdy fill w FullHD to zakup z mniejszą niż 1080p monitor to strata kasy.

 

Ale on nie kupuje telewizora tylko monitor do np. gier. A to przypadku np.słabszej grafiki ma znaczenie. Po za tym pytanie było, czy jest duża różnica a nie co kupić! Różnica na pewno jakaś jest, ale raczej nie na tyle wielka by specjalnie wymieniać monitor skoro obecny działa.Sam siedzę na takim samym i nie widzę powodu do zmiany.Padnie to się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to, czy wymieniać zależy nie tylko od rozdzielczości. Ważny jest też np typ matrycy, odświeżanie, typ synchronizacji, czy dodatki typu głośniki, USB itd. Pytanie czy coś Ci nie odpowiada w obecnym sprzęcie?

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień, ja niedawno wymieniłem 22 na 24 cale, niby nieduża różnica, ale w połączeniu z cieniutkimi ramkami w nowym monitorze jest o niebo lepiej. Koniecznie weź 24 cale, inaczej nie ma sensu, polecam też zwrócić uwagę na ramki, według mnie robi to ogromną różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wielkość matrycy i obszar roboczy Ci odpowiada, to możesz zostawić.  Takie rady większy - lepszy, to można sobie w buty wsadzić.

Inna sprawa to rodzaj matrycy, kąty widzenia, czy kolory. Tu jest pole do poprawy. Zależy do czego używasz komputera i na jakie parametry kładziesz większy nacisk.

Najlepiej porównać monitory na żywo. Jak obejrzysz, to się dowiesz, czego chcesz. :)

 

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xprt7 napisał:

Jest to Samsung SyncMaster 223BW 22" 60 hz. Monitor mi odpowiada ale właśnie przymierzam się do zakupu nowego PC i jeśli nowy monitor fullhd dałby mi sporą różnicę w jakości obrazu to poważnie rozważyłbym jego zakup.

Dobry monitor MVA/IPS Da Ci sporą różnicę ! Proponuje 24" jeżeli mowa o 1080p ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...