Skocz do zawartości
Grimus23

Wybór monitora i jego specyfikacja.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,
Chciałbym prosić o pomoc odnośnie wyboru monitora. Niejako od jego wyboru, będzie zależał zakup komponentów komputera.
Na początku interesowały mnie ustawienia FHD do 24 cali. Jednak uznałem, że mogę pokusić się o zakup monitora 1440p. I tu zaczynają się schody.
Przy tej rozdzielczości gtx 1070 będzie dawał radę na najwyższych ustawieniach w większości gier. Jeśli nie, to może dołożę do 1070 ti, lub przy sprzyjających cenach do 2070. Z uwagi na większą rozdzielczość uznałem, że 27 będzie optymalne.
I teraz tak;
Czy jednak IPS, pośrednie VA/MVA czy jednak TN? W zasadzie będzie służył (monitor) do ogólnego użytkowania i rozrywki. Nie gram w CS, ewentualnie PUBG, Wiedźmin, Cyberpunk (w przyszłości), Total War. W zasadzie wszystkie gatunki.
Jakie odświeżanie? Czy 60hz wystarczy czy kupować te wychwalane 144hz. Nie gram zawodowo.

Jeśli chodzi o IPS 1440p to tu jest tylko przykład: Monitor Dell U2715H

Z kolei 1440p 144hz, ale TN: iiyama G-Master Red Eagle GB2760QSU

Powyższe monitory do tylko przykładu. Jednak nie chciałbym przekroczyć 2 tysięcy za monitor, ponieważ to zmienia budżet jednostki centralnej.

Pozdrawiam 

Edit:

Rzucił mi się w oczy ten  AOC Q3279VWFD8, jednak do FreeSync pewnie potrzeba jest karta AMD. W zasadzie tylko Vega pasuje, tylko obawiam się, że w połączeniu z ryzenem,  zasilacz musiałby mieć niebotyczne wartości.
 

Edytowane przez Grimus23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FXJ dziękuję za odpowiedź.

Czyli nie jest warto przedkładać herców nad jakość matrycy.

Wyklarował się wybór pomiędzy 4 modelami:
Dell U2715H

HPZ27n G2
iiyama XUB2792QSU - najwięcej kolorów i FreeSync (chociaż będzie pracował najprawdopodobniej z GeForcem)
AOC Q2790PQU/BT - najkrótszy czas reakcji.

Edytowane przez Grimus23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jedno i drugie AOC C27G1 https://www.x-kom.pl/p/435743-monitor-led-27-289-aoc-c27g1-curved-czarny.html ekran nie jest Tn tylko VA taki połączony IPS i TN :P 144hz i 1 ms opóźnienia + świetna cena 1100 zł!

Z IPS to Acer Nitro VG270BMIIX https://www.x-kom.pl/p/440000-monitor-led-27-289-acer-nitro-vg270bmiix-czarny.html + 75hz i 1 ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...