Skocz do zawartości
MrArgi

Pomoc w wyborze zestawu PC (4,5k)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy przy wyborze zestawu PC. Z góry mówię, że jestem kompletnym laikiem i nie znam się w ogóle na dobieraniu podzespołów. W zestawie, który znajduje się poniżej sugerowałem się wujaszkiem google oraz radami znajomego. Jest to mój pierwszy komplet, który złożyłem, dlatego liczę na zrozumienie jeśli jest to całkowita padaka.
Budżet to około 4500zł.
Zestaw 4,5k
Z góry dziękuje za wszelkie uwagi.
Pozdrawiam.

Edytowane przez MrArgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma być ten komp ?

Gry czy coś innego ?

Jak gry to poczekał bym  aż stanieją procki Intela , obecnie I5 8400 to prawie 1 300 zł a jest szybszy niż R5 2600 , na początku września kosztował ~800 zł .

SSD i HDD do zmiany , SSD- Crucial MX500 250GB lub dołożenie do A-Data SX8200 240GB , HDD - Toshiba P300 1TB .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2018 o 23:07, reyden napisał:

Do czego ma być ten komp ?

Gry czy coś innego ?

Jak gry to poczekał bym  aż stanieją procki Intela , obecnie I5 8400 to prawie 1 300 zł a jest szybszy niż R5 2600 , na początku września kosztował ~800 zł .

SSD i HDD do zmiany , SSD- Crucial MX500 250GB lub dołożenie do A-Data SX8200 240GB , HDD - Toshiba P300 1TB .

Czyli lepiej budować na prockach intela ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2018 o 00:38, umcacz napisał:

Ta, poczekał na i5-8400 aby zdobyć te 5% wydajności na procku, pomimo iż przez 99% czasu gry będzie ograniczony przez GPU w 1080p.

Nie bardzo rozumiem, proszę bardziej po chłopsku jeśli można, z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej budować na prockach intela ? 
Generalnie Intel ma lepszą wydajność w grach ( porównując procki o takiej samej liczbie rdzeni/wątków), natomiast obecnie jest drogo jeżeli chodzi o CPU Intela, jak nie możesz czekać to bierz platformę AMD


Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2018 o 21:49, reyden napisał:

Generalnie Intel ma lepszą wydajność w grach ( porównując procki o takiej samej liczbie rdzeni/wątków),
 

... tylko czemu "porównując procki o takiej samej liczbie rdzeni/wątków", zamiast w np. zbliżonej cenie, lub po prostu o najlepszym stosunku cena/wydajność? Wystarczy sobie porównać i3 8100 do Ryzen 2600 (obecnie podobna cena) lub i5 8400/8500 do Ryzen 2600X (obecnie znacznie niższa cena).

Ja bym nie czekał na spadki cen intela*, tylko po prostu kupił coś od AMD. Niespecjalnie widzę, by Ryzen 2600X ustępował znacznie takiemu i5 8400.

* spadki cen Intela mogą się pojawić dopiero za kilka miesięcy ... a do tego czasu coś innego może wystrzelić w kosmos z powodu "powodzi" - np. SSD

Dnia 1.10.2018 o 23:07, reyden napisał:

SSD i HDD do zmiany , SSD- Crucial MX500 250GB lub dołożenie do A-Data SX8200 240GB , HDD - Toshiba P300 1TB .

 

... albo kupić zamiast tych dwóch dysków SSD 525 GB (319zł Crucial MX300 w sferis.pl). Jeśli komuś 525 GB mało, to jest jeszcze SSD Micron 1100 1TB za 600zł w jakimś sklepie DigiComp.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie raczej nie ma co dyskutować nad wyższością intela nad ryzenem jeśli chodzi o gry i miesiąc temu przed kosmicznymi podwyżkami, ten wybór był prosty. Teraz pojawia się następujące pytanie - czy nie lepiej kupić Ryzen 2600X i za zaoszczędzone pieniądze wziąć np. GTX 1070 zamiast 1060. O wiele większą wydajność zyskasz kupując Ryzena oraz lepszą kartę.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...