Skocz do zawartości
MajloBajlando

Projekt sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Mam wykonać projekt do szkoły sieci komputerowej biblioteki złożonej z 30 komputerów oraz hotspot'a(10 komputerów ma być przeznaczonych dla pracowników biblioteki a 20 dla czytelni). Mam bardzo duży problem z ogólnym łączeniem urządzeń i zasadą ich działania.Początkowo chciałem zrobić to w taki sposób,że komputery przeznaczone dla pracowników podłączyłbym mimo wszystko kablem,żeby zapewnić lepszą przepustowość łącza.Pozostałe 20 komputerów połączyć z Wi-Fi.Nie wiem jednak czy taki sposób spełni warunki projektu i generalnie nie do końca wiem jak to połączyć.Zrobiłem coś takiego, lecz nie wiem czy ma to jakikolwiek sens. 

https://images.tinypic.pl/i/00972/y51v516pfbeq.png

Liczę na jakieś rady co poprawić,co wyrzucić i w jaki sposób stworzyć ten hotspot oraz jak połączyć z nim 20 komputerów.

Edytowane przez MajloBajlando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie komputery łączysz kablem z (prędkość 1g) switchem do tego dodajesz serwer na  światłowodzie z agregacją portów  (4 x 10 Gbit) i hotspota po kablu. Czyli wszystko do switcha, switch do serwera. Serwer do routera. Router do neta, albo wszystko do switcha (łącznie z serwerem i hotspotem) switch do routera, router do Sieci. Hotspot raczej w tym wypadku dla czytelników logujących się z telefonu.

Edytowane przez Zabuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...