Skocz do zawartości
Grimus23

Zestaw ok. 6500 z systemem.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.

Prosiłbym o podanie przykładowego zestawu pod 1440p.
Rozumiem, że w październiku nastąpi premiera nowych kart od Nvidii, i procesorów Intela.

Mój budżet to ok. 6500zł +/- 500 złotych. Z uwagi na niebotyczne ceny procesorów Intela, jestem w stanie poczekać na premierę nowych w październiku. Zastanawiałem się nad 1070 w górę.

Na dniach chciałbym zakupić SSD GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2) wraz z SSD Toshiby 2 TB z uwagi na atrakcyjną cenę.

Zestaw skupiony raczej w okół gamingu, nie programów graficznych.

Pytaniem pozostaje; Czy mogę też od razu kupić obudowę i zasilacz i poczekać na płytę/procesor/kartę graficzną, czy też mogę je od razu kupić i poczekać, powiedzmy do premiery nowych jednostek. Zapewne nastąpi świąteczne podniesienie cen, jednak to dla mnie nie problem. Zależy mi również na systemie. Zwykły Win 10 na OEM-ie wystarczy. Chyba, że ktoś zna jakieś promocyjne ceny.
 

Dziękuję i Pozdrawiam.

Edytowane przez Grimus23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw za 6500zł

zmieniłbym zasilacz np.: na Seasonic Focus z certyfikatem gold. Ewentualnie i7 zamienił na i5-8600k - różnica około 850-900zł.

Kartę zostawił albo zmienił na Zotac gtx1070Ti  AMP -2078zł

Win10 bierz w wersji BOX.

Co do IRDM PRO Gen2  to mała loteria, poczytaj  https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_ssd_goodram_irdm_gen2_rozne_wersje_i_rozna_wydajnosc

i  https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/goodram_ssd_irdm_gen2_oswiadczenie_producenta_w_sprawie_pamieci

SSD można by zamienić na chwalony ADATA XPG SX8200 240GB NVMe , (nanad 3D)  5letnia gwarancja przypuszczam, że będziesz miał nowego PC zanim ona minie. Zastanowiłbym sie nad rezygnacją z HDD na rzecz SSD większego niż ~240-250GB - cisza i prędkość.

 

Moje zdanie: Ceny w tym roku raczej nie spadną. Wielu mówi o spadku cen po wprowadzeniu nowych kart i procków, ale zbliża się grudzień ( żniwo dla sprzedawców) i myślę, że ceny pozostaną na dzisiejszym poziomie  ( jedynie nieznacznie/symbolicznie mogą się obniżyć).

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dart9 napisał:

Loteria ssd była przy zwykłej wersji irdm, a nie wersji irdm pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...