Skocz do zawartości
MaTiXoN

Zestaw z monitorem do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję zestaw do grania w World of Tanks czy ten proponowany z października będzie ok? Ewentualnie tańszy monitor i mniejszy (jestem przyzwyczajony do laptopowych 15.6)

CPU: AMD Ryzen 3 2200G BOX

Mobo: MSI AB350M PRO-VDH

RAM: 2x 4 GB HyperX 2666 MHz CL15

HDD: Toshiba P300 1 TB

SSD: Patriot SSD Burst 120 GB

Zasilacz: SPC Elementum E2 350W

1483zł

Monitor: Benq GW2270H 399zł

Obudowa: Modecom Oberon Pro 139zł

Zestaw do grania tylko pod WOT'a czy ten zintegrowany układ graficzny Radeon Vega 8 uciągnie to? Ewentualnie za jakiś czas można by dokupić jakąś kartę graficzną. Dawno nie składałem komputera ani nie przeglądałem nowinek ale patrząc co się dzieje teraz na rynku podzespołów komputerowych to jest jakiś abstrakt! Co to się porobiło!? Ceny SSD tylko widzę na jakimś przyzwoitym poziomie.

A może coś używanego w takiej kwocie, allegro, olx?

Edytowane przez MaTiXoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen i WoT to niezbyt dobre połączenie , gra wykorzystuje 1-2 wątki więc mocno się liczy wydajność 1 wątku .

R3 2200G w WoT radzi sobie gorzej niż Pentium G4560 + GT1030 .

Szedł bym w kierunku Intela i jakiegoś Pentium G5xxx , do tego GT1030 jako minimum , optymalnie GTX1050 .

Albo używane GTX750Ti lub RX460 / RX560 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na średnich, czy niskich ustawieniach powinieneś pograć komfortowo. Jeżeli za chwilkę i tak chcesz dokupić jakieś GPU, to wystarczy taki zestaw w zupełności. A jeżeli chodzi o używki, to może coś takiego?

https://allegro.pl/gracz-hp-8300-sff-i7-3770-4gb-500gb-dvd-gtx1050-2g-i7349037238.html

https://allegro.pl/rozbudowa-pamieci-ddr3-o-4096mb-4gb-wroclaw-fv23-i6183390920.html

Cpu będzie miało podobną wydajność, ale GPU o wiele silniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pentium + gtx1030 to już trochę drożej wychodzi...

Jeżeli chodzi o używki, to można znaleźć w podobnej cenie (nawet nieco niższej) zestawy na 3570, 8GB RAM i GTX1050 ( a nawet Ti widziałem) i z systemem.

 

edit: chociaż nie takie droższe znowu...

https://allegro.pl/gamer-g4560-3-5ghz-8gb-ddr4-geforce-gtx1050-1tb-i6856502554.html

Nowsza platforma, którą jeszcze z czasem jest szansa rozbudować.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik z wersji 1.0 (powtórka bitwy):

Spoiler

 

Co widzimy? Ustawienia FHD, grafika poprawiona, ustawienia grafiki preset "maksymalne" i ryzenek z vegą 11/8 daje radę. Wystarczy zmienić na ustawienia średnie grafiki poprawionej i cieszymy się stała płynnością 60 fps.w FHD.

Proc i kartę można deczko podkręcić, przez co jeszcze trochę fpsów zyskamy.

 

edit.

drugi filmik, ustawienia wysokie grafiki poprawionej (również powtórka, fpsy ryzena w nawiasie, czyli druga wartość)

Spoiler

 

 

edit2.

w 1 poście i w artykule zestawów nie ma czegoś takiego jak MSI AB350M PRO-VDH, tylko MSI B350M PRO-VDH - zwykły redaktorski byczek.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.tomshardware.com/reviews/amd-vs-intel-under-500-pc-build,5825-3.html

Ja bym się skłaniał ku opcji Intel + GTX1050.

Przy grafice Podstawowej wystarczy integra Intela i to wcale nie najnowsza. FPS można śmiało ograniczyć v-sync do możliwości monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi

w cenie około 1600zł nie złożymy g5400 + 1050 (odliczając 400zł na monitor)

ceny z artykułu szczególnie dla zestawu intela nijak ma się do rzeczywistych cen (np. artykuł wskazuje na cene pentiuma od 70$, a minimum jest 85$ do sprowadzenia plus cło i podatek)? Byłyby normalne ceny procesorów intela, to bym się zgodził. I nie żyjemy w USA (amazon, newegg)

Na morelach zestaw intela z toms hardware kosztuje ponad 2300 zł (nieznana cena g5400, koszyk z g5600 za 490zł łącznie za 2365zł), zestaw z 2400g z tego portalu za 2142zł (ram innego producenta i marki, te same parametry). Owszem, wydajność jest po stronie zestawu intela, opłacalność raczej nie. A gdzie pieniążki na monitor.

Jeśli autor mając 1600zł na kompa plus 400 na monitor nie ma zamiaru dokładać, to jest raczej problem.

Jeśli @MaTiXoN ma chęć trochę dołożyć, to może coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/39589017/

Uwaga, procesor w wersji oem, ale znacznie znacznie tańszy. Nie ma karty graficznej. SSD zostawiłem jaki chciałeś autorze, dołożyłem do lepszego zasilacza. Warto zapytać sklepu, czy płyta ma najnowszy bios, bo może usługa update biosu jest zbędna (pewnie i tak powiedzą, żeby zakupić). Nie trzeba ograniczać się do tego sklepu, koszyk z morelków jest poglądowy

Do powyższego zakupić używkę gtx 750ti 2GB (na allegro od 300zł), która jest wyraźnie wydajniejsza zarówno od vegi 8, jak i gt 1030 - patrz filmik z benchmarku wot encore:

Spoiler

 

Sumując, 1519 + >300 wydajesz autorze 1800-1850, plus monitor.

Osiągi w WOT lepsze od zestawu ryzen 2200g, pytanie tylko, czy jesteś w stanie dopłacić i przyjąć do wiadomości, że gwarancje na procesor masz tylko 1 rok (ale spokojnie, procesor bez ingerencji użytkownika ma bardzo małą szansę na jakąś usterkę własną).

Jeśli nie chcesz dopłacać, zalecam 2200g i vegę z nowych sprzętów LUB jak wyżej zalinkowano i podpowiedziano, zabawa w kupującego sprzęt używany (w podobnej cenie używka będzie wydajniejsza od sprzętu nowego, bo często nie ma gwarancji producenta).

 

Edytowane przez mrcszyman
dodanie filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, goral2099 napisał:

mrcszyman: ten zestaw z G4560 i 1050, który podlinkowałem jest nowy, z 3 letnią gwarancją niby.

Nie zauwazyłem Twojego update'u wypowiedzi.

Wszystko spoko, tylko zasilacz jakiś taki czarnolistowy (brak nazwy modelu); grafika palita niewiadomo jaka, czy popierdółka z małym wentylkiem, czy stormx, czy jeszcze jakiś cudak; pamięci w porządku, choć mogły być ciut szybsze; obudowa nie posiada wentylatorów (?); demo systemu każdy by sobie sam ściągnął. 

Konfrontując to z moją propozycją, ma tylko lepszą kartę grafiki. Nie zamierzam podpowiadać @MaTiXoN'owi, czy jest sens to brać. 

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że w takiej cenie nie ma co się spodziewać najlepszych komponentów, w najlepszych wersjach. Ale cena mieści się w zakładanym budżecie i stosunek cena/jakość jest ok. Jest to jedna z opcji do rozważenia i tu już autor musi podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

https://allegro.pl/do-gier-i5-8gb-500gb-gtx-1050-ti-4gb-ssd-120gb-i7276331249.html

https://allegro.pl/monitor-20-dell-p2011ht-1600x900-kl-a-i7480350559.html

razem 2244zł

Tylko zastanawia mnie kwestia gwarancji, niby pisze że 2letnia pisemna. Ciekawe jaki zasilacz w tym zestawie, do tego jeszcze licencja z Win7. Wydaję się być niezła opcja, ale czy nie ma w tym jakiś kruczków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że ktoś kupił gotowca noname z allegro/olx albo jakimś markecie i teraz chce komuś wcisnąć .

Zero informacji na temat od kogo jest płyta , ram , karta , dyski czy zasilacz , możliwe że zasilacz to takie same gówno jak buda .

A ten zestaw chyba nie ma osobnego SSD tylko SHDD - zwykły HDD + pamięć NAND jako cache .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi

Ta używka spoko, ale odbiór osobisty.

Nastąpiła zmiana planów, jednak laptop będzie potrzebny, do tej pory był taki: Lenovo - IBM Y510P i5-4200M/4GB/1000/DVD-RW/7HP64X GT755M, zakupiony w maju 2014 i WOT'a na nim hulał jako tako. Proszę o jakieś propozycje do 2500zł, xkom, morele. Matowa matryca i dedykowana karta graficzna oraz 3 porty USB mile widziana. W grę wchodzą tylko nowe egzemplarze z gwarancją i wydajnościowo lepszy chodź trochę od dotychczasowego Y510P.

Edit:

Czy na licencji starego laptopa odpalę Win7 na nowym?

Edytowane przez MaTiXoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...