Skocz do zawartości
reyden

Tanie chłodzenie do E5200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję chłodzenia do procesora z sygnaturki , niekręcony E5200 na socket 775 , obecnie procek jest chłodzony przez Pentagram Karakorum ( z mocowaniem na kołki a nie śruby )

Budżet 100-120 zł , opcjonalnie można lekko przekroczyć jak chłodzenie jest tego warte , ważny jest sposób montażu - wspomniane śruby + ew. backplate a nie kołki z czasów S775 .

Opcjonalnie zestaw umożliwiający przeróbkę zapinki od Karakorum z kołków na śruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reyden szczerze ale chyba czas najwyższy wymienić tego trupa i nie obrażaj się na mnie czy coś, no bo trochę w tym prawdy jest. Zestaw i5 2500 + Płyta H61 + 8 GB DDR3 i już masz coś dobrego za nieduże pieniądze.  Box tam będzie nawet starczał jeśłi chodzi o chłodzenie takiego i5 2500.  ew . jakiś Spartan od SilentiumPC i masz dużo wydajniejszy komputer. E5200 to już przeżytek.  Przemyśl kupno nowej platformy. Jeśli cienko z funduszami to taki zestaw z Allegro to jakieś  tam rozwiązanie. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to chyba grał też  w WoT. Ale skoro to komp do www i filmów tylko to ok można oczywiście zostawić.  Nie wiem tylko jak z działaniem najnowszych systemów na takim procku. To już trochę lat ma przecież. A siedzenie na XP dzisiaj to troszkę masochizm nie uważasz ? Mimo że bardzo dobrze wspominam XP mimo swoich wad jak każdy Windows.  Można też postawić jakiegoś Linuxa i też oglądać filmy czy przeglądać WWW.  Więc w sumie zgodzę się z Tobą że można operować dalej na takich platformach, ale po tylu latach ja bym jednak wymienił ten E5200 póki można jeszcze trafić takie zestawy z i5 2xxx. Czasem idzie wyrwać za mniej niż 500 zł cały zestaw płyta + prooc + RAM. Wystarczy tylko zasilacz, dysk SSD i jakaś  karta graficzna pokroju HD 7700 czy coś podobnego i mamy całkiem wydajny zestaw na którym można pograć w parę ciekawych gier również z tych nowszych przy odpowiednio ustawionych detalach. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP chyba chodzi o to, że łamią mu się plastikowe bolce pod zapinką, i być może CPU traci seal, przez co temperatura się robi wysoka.

W tym miejscu zacytuję Klausa:

"Najlepiej to wizyta w budmarkecie,
zakup śrubek m3 25 mm długości w liczbie sztuk 4.
Do tego 8 podkładek zwykłych, ewentualnie 4 sprężynujące
+ 4 nakrętki do tego.
+ Poskręcać i po problemie."

Jak nie chcesz do tego za każdym razem przy demontażu chłodzenia zdejmować płyty, to dokup do tego backplate. Ostatnio widziałem za kilkanaście zł uniwersalny pod różne podstawki na Allegro. Pewnie z Aliexpress jeszcze taniej się coś znajdzie takiego.

BTW. Najtańsze 4 core na 775 to Xeon X3220/E5420. Czasami też da się wyrwać X5450 za 50 zł BCM. Oczywiście z Chin jeszcze można popatrzeć.

BIOS i adapter do tego, i PC dostaje drugie życie. Choć bez łatek i w samej pracy biurowej, nie uważam zmiany na C2Q za szczególnie zauważalną. Czasami bardziej przez RAM przeglądarka zdechnie jak się za dużo naotwiera bez SSD jako OS.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nic już praktycznie nie gram , po części z tego że mój HD4850 odszedł do krainy wiecznych marków i awaryjnie został wstawiony jakiś G210 nówka bo była pilna potrzeba ( płyta bez integry ) .

Przez jakiś czas zastanawiałem się m.in. nad zmianą E5200 na jakiegoś Xeona S771 i dorzucenie GT1030 ( wsparcie dla X265 i jednak grafa mocniejsza niż G210 ) .

Ale odpuściłem i coraz bardziej się zastanawiam nad całkowitą wymianą budy na jakieś polesingowe Pentium SB lub wyżej z 4-8GB ram DDR3 .

SSD mam 120 GB , może go też zmienię na coś większego i do polesingowca dorzucę GT1030 / GTX750Ti .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...