Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałbym sobie kupić dwa dyski 2TB i skonfigurować je by działały jako RAID 1 tzw. mirror, posiadam płytę Asrock Z370 pro4 i w sumie przeczytałem tutorial na stronie asrocka jak to zrobić ,jednak gdy zrobiłem sobie próbny test tzn. zmieniłem tryb sata z AHCI na RAID, nie startuje mi już system.Teraz moje pytanie - jak kupię dyski pod RAID to czy muszę zainstalować Windowsa 10 ponownie który jest na dysku SSD?? czy mogę skonfigurować dyski pod RAID bez reinstalacji.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radiergummi napisał:

Nie ma potrzeby reinstalacji.

Odinstaluj obecne sterowniki AHCI jeśli je instalowałeś. W msconfig zakładce boot zaznaczasz safeboot, reset, zmienisz na RAID i po załadowaniu systemu odznaczasz safeboot.

dzięki, w środę przetestuję;]

Edytowane przez azraell84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2018 o 16:31, radiergummi napisał:

Nie ma potrzeby reinstalacji.

Odinstaluj obecne sterowniki AHCI jeśli je instalowałeś. W msconfig zakładce boot zaznaczasz safeboot, reset, zmienisz na RAID i po załadowaniu systemu odznaczasz safeboot.

Szukałem odpowiedzi i Twój sposób działa w 100%. Miałem system na ssd 240gb plus dokładka 2x1TB w raid 1. System nie chciał wstać, zastosowałem się do Twoich wskazówek i działa poprawnie. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...