Skocz do zawartości
Colinovsky

Tani dysk HDD 2TB oraz SSD 240-256GB, co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie, potrzebuję pomocy z wyborem dysków. Moje obecne to jakiś nieznany dysk HDD 500GB z laptopa oraz SSD 128GB Plextor M5S. Brakuje mi miejsca i potrzebuję nieco większych dysków. Chciałbym znaleźć coś budżetowego, co będzie jak najlepsze w swojej cenie.

Pytania są głównie o SSD. Czy warto w cenie ~250-300zł rozważać SSD pod złącze m2? Czy będzie wydajniejszy od tradycyjnego? Zależy mi tylko na tym, bo pewnie i tak nigdy nie będę wymieniał na nic droższego, więc chciałbym kupić coś jak najlepszego w tej cenie po prostu, bez znaczenia pod jakie złącze itp. Jeśli będzie choćby ciut lepiej w tej samej cenie, to mi to pasuje. Jeśli tak, to jakie dyski w ogóle rozważać? Fajnie by było, gdyby były z x-komu, bo mam na miejscu, ale ewentualnie mogę też zamówić z innego sklepu.

Co do HDD, to czy Toshiba P300 będzie w porządku?

Moja płyta główna to Gigabyte B360M D3H. Liczę, że pomożecie. ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD - Toshiba P300 albo WD RED .

SSD - albo zwykłe SATA/M2 np. Crucial MX500 lub Samsung 870 EVO albo M2 NVMe np. A-Data SX8200 240GB .

A-Data będzie sporo szybsza niż dyski pod złącze SATA 2,5" czy M2 z protokołem SATA bo obsługuje znacznie wydajniejszy protokół NVMe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że powinienem unikać SSD z kościami TLC (a takie ma właśnie ten ADATA, który wymieniłeś). Nie wiem więc czym się kierować. Chciałbym coś na NVMe, ale polecany najtańszy Plextor kosztuje aż 390zł, a to trochę dużo dla mnie. Wolałbym coś bliżej 300... Ten ADATA kusi ceną, ale nie wiem, bo słyszałem złe rzeczy na temat tych kości TLC.

Możesz polecić jeszcze jakieś dyski na NVMe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie kości i od kogo .

Bo są kości 2D i 3D , 2D to faktycznie bardzo kiepskie kości ( gorzej to chyba tylko kości QLC ) , 3D jeszcze ujdą - znacznie poprawiona wytrzymałość i wydajność , co innego 3D TLC noname a co innego 3D TLC od Toshiby czy Microna , a jeszcze co innego 3D TLC V-NAND od Samsunga .

Dużo też zależy od konstrukcji samego SSD - jaki ma kontroler i ile cache oraz jak działa cache - pamięć SLC czy inna działająca w trybie SLC .

SX8200 to jeden z lepszych tanich SSD NVMe , możesz go spokojnie brać i o nic się nie martwić .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...