Skocz do zawartości
Gosu

RTX 2080Ti / 2080 / 2070

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa sprawa, jedna 2080Ti FE mi padła ;-) Konkretnie pamięci w niej.

Poszperałem na forach zagranicznych, okazuje się, iż jest to masowy problem TYLKO z 2080Ti FE.

RMA już zgłoszone, będzie natychmiastowa wymiana. Także szybko się z tematem uwiną, i dobrze. Bo SLI jest mi niezbędne do testów i recki ASUS PG27UQ którego mam obecnie na testy u siebie. 144 Hz / G-Sync  / HDR / IPS. 2x 2080Ti pięknie ten monitor napędzają, potrafią zamykać licznik 144 fps w 4k.

Tutaj przykładowe linki do opisanych problemów z 2080Ti FE

 

https://forums.geforce.com/default/topic/1076414/geforce-rtx-20-series/2080ti-issues-better-rma-or-refound-/1/

 

2080Ti FE, jakieś wadliwe pamięci GDDR6 muszą mieć na pokładzie. Co wyjaśnia dlaczego wysyłki się przesunęły :) Cóż, oby druga karta nie padła :D Dobrze, że stało się to przed wodowaniem.

Akurat nagrywałem test w Metro Last Light Redux w 1080p gdzie karta miała 50C + niskie użycie GPU, także wadliwe pamięci jak cholera. Szkoda, bo to lepsza sztuka była. Na stock wali arty jak cholera, ale póki co w SLI działa z drugą na obniżonych zegarach pamięci (poniżej defaultowych).

E:

Dodać muszę, że serwis Nvidii to pierwsza klasa. Dostanę nówkę sztukę zanim nawet wadliwą odeślę. Sprzęt to, sprzęt i elektronika różne figle płata, rzec można. Podejście Nvidii do klienta w wypadku rma, jest fenomenalne.

No, a fakt, że czasem się fukcupy ze sprzętem trafią - shit happens. Norma :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Kilokush napisał:

Nie no zajebiście. Karta za 6000 zł i wadliwe pamięci.

Każdy sprzęt i w każdej cenie, może paść. Po to jest gwarancja, żeby z niej korzystać. A, tak jak napisałem wyżej, nową kartę dostanę nawet przed tym jak kurier odbierze wadliwą. Także tutaj naprawdę wielki plus dla Nvidii Polska. Takie traktowanie klienta premium, to jest to czego się oczekuje przy zakupie takich kart.

No ale wiadomo, nie jest to przyjemne doświadczenie jak GPU pada, szczególnie topowe i drogie.

Na setki kart, tylko cztery mi padły

Radeon 9800 PRO / GTX 980 ref / GTX 780Ti Lightning (1 z 12 na świecie, unikat) oraz teraz 2080Ti FE. Statystyka nie jest zła ;-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jak się okazuje, nie tylko kart FE dotyczy.

"

'm a bit worried now. I have a non-FE card (Zotac AMP! 2080Ti) and it artifacted in AC:Odyssey. I thought it was my OC so I took it off (it was only +100 by the way). No artifacts anymore but the game crashed to desktop a couple of times. Again, i put that down to game itself because I was hearing about crashing issues with the game. Now I am not so sure anymore.

I hope my card is fine, because customer service is terrible here in India generally, especially if a replacement is involved."

 

Zotac

https://imgur.com/gallery/lcKghif?fbclid=IwAR3h8BAOaxojNMvWU-1Ti6XX3lYAfBNDrnRNa1Z1mE7Zm6KI2YbOFbna1T8

 

GIGABYTE

 

h0m1LZq.png

No nie dobrze się dzieje.

 

Mam nadzieję, że to tylko jakieś początkowe rewizje i będzie ok niebawem. Realnie dopiero teraz ludzie te karty otrzymują. Strach się bać :D Oby moja druga była cały czas zdrowa i ta co przyjdzie do mnie w następnym tygodniu, też :) No ale wtopa wizerunkowa NV niestety się szykuje.

 

Podobne problemy ma gość, ale u mnie było jeszcze gorzej.

 

44759926_2131346303563015_85196104424677

 

44753637_695890887454354_144005086589222

 

Nie tylko dotyczy to Ti...

44890265_263055431020484_902240716270547

 

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna nowinka. Karty tak jak przypuszczałem mają ledy RGB, ale nie da się nimi póki co sterować. Chociaż niektórym użytkownikom się losowo włącza czerwony kolor ;-)

5DeZbSA.jpg

https://forums.geforce.com/default/topic/1073171/geforce-rtx-20-series/rtx-2080-logo-is-red-/2/

 

A, tu ASUS  2080Ti DUAL OC jaki zaczął walić arty...

https://imgur.com/a/iY5hnm8?fbclid=IwAR1pkWDRocv7s7BQI3CnYZFmyR1T1SEtBlwD-HZGi4tOEeYyU2gTYfDb2XU

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie pare dni temu dotarł Gigabyte RTX 2080 Windforce OC , miejmy nadzieję , że wolny od jakichkolwiek wad :) Narazie ledwo starczyło czasu na montaż i jakiś mały test ale postaram się coś wrzucić w wolnym czasie ,narazie poszło zapytanie do EKWB odnośnie kompatybilności bloków z serii Vector , bo wychodzi na to , że ten Gigabyte ma referencyjne PCB

Edytowane przez Arekko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko :) Daj znać jak wrażenia i czy bloczek będzie pasował. Kumpel wodował RTX 2080Ti ASUS Dual OC, to musiał trzy razy EK Vector przekładać, z racji tego, że w instrukcji są babole, karta grzała się do 75C...

Dopiero metodą prób i błędów temat ogarnął i ma po 45-50C. Co najśmieszniejsze, pisał w tej sprawie do EK i okazało się, iż sami nie wiedzieli co i jak i poprosili go o to, by pomierzył im śrubki i pomógł w kwestii erraty do instrukcji :D

Jaja dobre... Do mnie zamówione nowe części do LC (Dual llop będzie) wraz z blokami EK Vecotr, mają przyjść 5/6 Listopada, więc dopiero wtedy z LC się będę bawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już TXP, bo sprzedałem. Ale z 15/20 fps byś miał.

Zresztą to demko tylko w 2560x1440p oraz w 4k dało się odpalać.

Jeśli kolejne dwie karty mi padną, olewam Turinga i wracam na 2x TXp... To już są po prostu jaja co się wyrabia z tymi RTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto porzucić referenty , najwyraźniej nVidia poskąpiła na jakości lub mają technicznego babola w lini produkcyjnej do 2080ti .

Odnośnie testów to dzis udało mi się odpalić bench w Shadow of tue Tomb Raider i w 1440p na max był średni fps rzędu 83 , wieczorem troche pobawie się z 3d mark , jedno co wiem to mój 5820k dostał lekkiej czkawki i musiałem dorzucić mu kilka mhz .

Gosu jeśli masz taką możliwość to zrób wizualna inspekcję tej nowej karty którą dostaniesz z gw. Jestem niezmiernie ciekaw czy będzie to karta po jakimś reworku lub jej inna rewizja i czy będzie miała inne pamięci .

Edytowane przez Arekko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy ze zwykłym 2080 jakieś jaja nie wyjdą , chyba sie wstrzymam jeszcze miesiąc z wodowaniem :) no nic daj znac jak sprawy się rozwiną bo to co napisałeś brzmi mocno niepokojąca i zanosi się na sporą plamę wizerunkową .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://forums.geforce.com/default/topic/1078162/geforce-rtx-20-series/rtx-2080ti-massively-die-/?fbclid=IwAR2iF9ZG7DYb-ufwjqBeuu5-6Ffqv3trVqRBlKida7P1_UgAfgYCBuTcb3o

Powstał temat kolejny na forum NV , też tam się wypowiedziałem.

Jakiś człek nawet ma trupa RTX 2070.

Przed chwilą zgłosiłem rma drugiej karty, przemiła kobitka (Dorota) na czacie NV mi pomogła zorganizować rma błyskawiczne, także dwie nówki przyjdą i dwa trupy odsyłam. Cóż, oby nowe były wolne od wad, ale patrząc na skalę problemu, obawiam się, że może być kiepsko. Kwestia czasu kiedy portale będę pisać o tym problemie... Jak na Nvidię, to naprawdę wielka wtopa. Gdyby mi to się stało przed nakręceniem recki 2080Ti vs GTX 1080Ti, to bym tam pocisnął zdrowo...

Ale jeszcze przede mną materiał o SLI i skalowaniu, który dokończę jak będę mieć nowe karty, to nie omieszkam o tym powiedzieć co nieco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gregu napisał:

Wow, ładna lipa z tymi pamięciami.

BTW Gosu, ten obrazek z wieśkiem, to 4k i 187FPS? Jeśli tak to rozumiem że wspomniane SLI?

 

 

Screen ze 187 fps to maksowany "Wiedźmin 3 " w 1080p na 8700K@5.5 GHz, widać po użyciu GPU jaki jest bottleneck.

Screny z 4k wrzucę w dzień. Zresztą jak tylko dojdą do mnie nowe karty, dogrywam kilka gier w 4k i materiał z SLI leci do montażu, potem na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam to nie była odwaga, tylko minimalizowanie kosztów pozwów sądowych i odszkodowań. Trochę inny kaliber sprawy, bo tam wchodziło w grę uszkodzenie ciała a nawet zagrożenie życia. A więc moim zdaniem nie, nie zdecydują zię na podobną akcję. :)

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gosu napisał:

https://www.geeksultd.com/2018/10/nvidia-issues-rtx-2080-2080ti-doa-crashing-stuttering/

No to zaczyna się, niebawem na portalach będzie wysyp informacji o tych problemach. Ciekaw jestem jak Nvidia się do tego wszystkiego odniesie.

Skończy się tak jak ostatnio jest modne, problemy z dostępnością i zwyżką już i tak chorych cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, B@nita napisał:

Skończy się tak jak ostatnio jest modne, problemy z dostępnością i zwyżką już i tak chorych cen.

Nie sądzę, to byłby totalny strzał w kolano ze strony NV. Generalnie od lat NVidia pracowała na swój wizerunek jako firmy, która wypuszcza karty bardzo dopracowane, wydajne i wolne od wad sprzętowych, niestety teraz ten wizerunek został bardzo zachwiany.

Nie łatwo będzie im odbudować zaufanie w oczach użytkowników. Także jedyna nadzieja dla nich, to załatwienie sprawy tak, by niezadowolonych ludzi ugłaskać.

Póki co potwierdzam, że RMA załatwiają bardzo sprawnie i szybko. Dam znać jak do mnie karty dojdą, ale czytając opinie ludzi, nówki mają już po paru dniach. Do mnie jedna karta wyjechała w piątek, druga wyjedzie w poniedziałek.

Po za tym, póki co nie przeczytałem o ani jednym przypadku gdzie problemem było coś innego niż wadliwa pamięć. Co za tym idzie, tutaj Micron dał ciała i to bardzo konkretnie.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2018 o 20:49, Gosu napisał:

https://forums.geforce.com/default/topic/1078162/geforce-rtx-20-series/rtx-2080ti-massively-die-/?fbclid=IwAR2iF9ZG7DYb-ufwjqBeuu5-6Ffqv3trVqRBlKida7P1_UgAfgYCBuTcb3o

Powstał temat kolejny na forum NV , też tam się wypowiedziałem.

Jakiś człek nawet ma trupa RTX 2070.

Przed chwilą zgłosiłem rma drugiej karty, przemiła kobitka (Dorota) na czacie NV mi pomogła zorganizować rma błyskawiczne, także dwie nówki przyjdą i dwa trupy odsyłam. Cóż, oby nowe były wolne od wad, ale patrząc na skalę problemu, obawiam się, że może być kiepsko. Kwestia czasu kiedy portale będę pisać o tym problemie... Jak na Nvidię, to naprawdę wielka wtopa. Gdyby mi to się stało przed nakręceniem recki 2080Ti vs GTX 1080Ti, to bym tam pocisnął zdrowo...

Ale jeszcze przede mną materiał o SLI i skalowaniu, który dokończę jak będę mieć nowe karty, to nie omieszkam o tym powiedzieć co nieco.

Ponoć nie mogą pisać o problemach kart NV, "NDA".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie ma miejsca,  absolutnie nie ma mowy o tym, że nie można o problemach pisać. 

Karty dopiero realnie docierają do ludzi, także jeśli problem dotyczy większej liczby sprzętu niż powiedzmy 10%, będzie się coraz głośniej robić o tym.

Tutaj problemem są Microny, szkoda, że NV nie poszła w Samsungi jak zakładano początkowo, bo wtedy nie byłoby tego całego zamieszania.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...