Skocz do zawartości
Gosu

RTX 2080Ti / 2080 / 2070

Rekomendowane odpowiedzi

W Twoim przypadku to jest 100%. zagraj w totka może trafisz :)

A poważnie trafiłem kiedyś na artykuł o tym, że im wyższa częstotliwość tym większe mikro-drgania materiału. Więc tu może być problem z spoiwem jakie zastosowano pod pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Setnik : to mi tranzystory w generatorze na 10GHZ dawno temu powinny odpaść ;)

Struktura krzemowa nie zmienia swojej objętości ani nie drży ..  nawet gdy ma taktowanie kilka Hz.. 

Ps. Odszukaj dla mnie ten art to wrzuce go na forum elektroniczne by można było się pośmiać.. już sobie wyobraziłem wzmacniacze które skaczą w takt basu XD...

Ale fakt to prawda idzie usłyszeć muzykę z lampy elektronowej ale tam to są luzy na mocowaniu siatek i faktycznie lampa "gra". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wadliwych GDDR6, obecnie czekam na nowe karty które dojdą do mnie zanim jeszcze wysyłać będe te wadliwe. Sprawdzałem od wczoraj przy pamięciach o 300 MHz niżej taktowanych względem ustawinień stock, czy nadal będą artefakty gdyż powyżej tej wartości arci jak cholera. Co się okazuje? Po około 40 minutach gry w "Shadow of the Tomb Raider", znowu sypie. Wychodzi na to, że te memki są bardzo wrażliwe na temperatury i jak już padną to degradacja następuje cały czas. Po schłodzeniu kart, arty ustępują, ale rzecz jasna nadal przy - 300 względem def.

Karty sprawdzam przy wentylatorach ustawionych na 100%.

Edytowane przez Gosu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Uncle_Adam napisał:

No i co to wnosi ? Mi akurat te karty były potrzebne szybko nie tylko do gier ale i do pracy. Gwara jest, to się nie ma czym martwić, niemniej jednak to dzięki ludziom którzy szybko dany sprzęt nabywają, ludzie którzy mają zamiar zrobić to w późniejszym terminie, mogą się ustrzec problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jakie realnie oszczędności przyniosło nVidii zastosowanie micronów , może źródłem problemu była np dostępność , mnie najbardziej interesuje co zrobią z tymi wadliwymi kartami bo jedynym sensownym scenariuszem wydaje się rework wszystkich kart i wymiana na inną serię pamięci lub innego producenta , w tym wypadku może dojść do ciekawej sytuacji gdy zakupisz w sklepie teoretycznie nową RTX 2080 ( TI ) a okaże się , że do 7 Daysa jej daleko i już ją ktoś kiedyś dotykał:) i w dodatku to karta po zwrocie i reworku. Rozsądną wizerunkowo decyzją było by wydanie tych kart jako refurbish w cenie nieco niższej . 

Z drugiej strony jest też drugi scenariusz , że naprawione w jakiś tam sposób karty będą poprostu wydane ludziom w zamian za egzemplarze wadliwe do momentu aż rynek nie oczyści się z bubli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosują tpnik i podgrzeją i będzie git. Do następnego razu, jak dla mnie zastosowano złe spoiwo, które pęka przy jakiejś temperaturze.

Lub karta jest na tyle ciężka i źle usztywniona, wygina pcb i pękają ścieżki. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mac102 napisał:

Po roku bez karty, odebrałem w piątek 2080 od Msi, a tu takie niusy ...

Koniecznie daj znać jak się sprawuje i czy wszystko z nią ok. Zazwyczaj problemy zaczynają się po kilku dniach, chociaż niektórzy mają je już po wyjęciu z pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Setnik napisał:

Zastosują tpnik i podgrzeją i będzie git. Do następnego razu, jak dla mnie zastosowano złe spoiwo, które pęka przy jakiejś temperaturze.

Lub karta jest na tyle ciężka i źle usztywniona, wygina pcb i pękają ścieżki. 

U mnie karty siedzą cały czas na benchtable, są pionowo skierowane ku niebiosom. Także nie mają się nawet jak wyginać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Windforce działa puki co , ale chyba dziś zdemontuje chłodzenie i zobacze co tam siedzi dokładnie pod maską .

Konstrukcje innych producentów wydają się działać ale nie wgłebiałem się jeszcze w temat na forum nVidii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gosu napisał:

Koniecznie daj znać jak się sprawuje i czy wszystko z nią ok. Zazwyczaj problemy zaczynają się po kilku dniach, chociaż niektórzy mają je już po wyjęciu z pudełka.

Po weekendowej grze w Wolfa II, kilkunastu testach w 3d marku, lekkim oc - nic złego się nie dzieje.

Nie mniej - pomęczę ją trochę bardziej w ciągu kilku najbliższych dni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, karty padają też pod LC, także niskie temperatury ich nie ratują.

https://www.overclock.net/forum/69-nvidia/1706276-official-nvidia-rtx-2080-ti-owner-s-club-287.html

 

"Hi guys,

Long time lurker, first time poster. Have had my 2080 Ti FE for about 3 weeks now. Absolutely love it, however i think i may have gotten one of the bad batch.

When I first got the card, i when and ran some stock as a rock benches on air: https://www.3dmark.com/3dm/29333638? I also ran a few benchmark tests on Rise of the Tomb Raider (as that's the game i was currently playing). Was getting roughly 110-120fps on max settings. I'm running a 1440p monitor.

About a week and a half ago i got all my gear to put together a custom loop. Put it on water, overclocked it a bunch as well as my CPU and this is about as high a score as i got: https://www.3dmark.com/spy/4806720. Rise of the Tomb raider was benching between 140-150fps flawlessly.

This is where it started to break down. I clocked it back a tad after benching for gaming stability. Was running great until about 5 days ago i start to get game crashes, artifacts (coloured flashes, white blocks, and other misc.). So i began to clock it riiiiiiight back down (stopping at every step down to see if the problems would stop) to where it pretty much was stock. This didn't solve the issue. Reverting completely to stock fixed the severity however it was still happening intermittently.

Got onto Nvidia support who got me to clean install my drivers and install an unreleased driver (416.64) to see if that fixed the issues. No dice. In the end they decided to RMA my card (which i don't mind at all considering they do advanced RMA's so you're not without a card - awesome service that is).

I decided to keep everything stock for now. While i wait, went back to play Rise of the Tomb Raider. I noticed my FPS counter was sitting at around 80ish fps which was kind of odd and it would never go over 100. So i decided to run some of the RotTR benches again and the benches never went over 100. Was anywhere between 75-90fps each run.

So something is seriously wrong with my card...

I ran another TSE benchmark completely stock to see how the scores were matching up: https://www.3dmark.com/spy/4876660

Has anyone RMA'd through Nvidia before? How long does the turn around usually take?

Edit: Heres a picture of my rig that got some praise and criticism. I guess its a blessing in disguise which gives me an excuse to tear-down the loop, order some more PETG, and fix up some flaws - https://www.reddit.com/r/nvidia/comm..._feat_2080_ti/"

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już najwyższa pora aby nVidia jakoś się ustosunkowała do całego problemu , cała cisza tylko potęguje wrażenie , że sami nie mają bladego pojęcia co się z ich konstrukcjami dzieje .

@Gosu

Kiedy dojdzie do ciebie którakolwiek sztuka z wymiany ? Wprost umieram z ciekawości co oni tam zmajstruja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Arekko napisał:

Już najwyższa pora aby nVidia jakoś się ustosunkowała do całego problemu , cała cisza tylko potęguje wrażenie , że sami nie mają bladego pojęcia co się z ich konstrukcjami dzieje .

@Gosu

Kiedy dojdzie do ciebie którakolwiek sztuka z wymiany ? Wprost umieram z ciekawości co oni tam zmajstruja .

Jutro/Pojutrze powinna dojść pierwsza. Podobno wysłana w piątek bezpośrednio z USA. Więc jest szansa, na sprawdzoną rewizję. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Uncle_Adam napisał:

Najgorsza premiera od czasów FX.

IMHO gorzej.

Będziecie cytować te słowa mówię wam. Za mniej niż pełny rok będzie premiera refresha RTX, który będzie już dużo bardziej dopracowany i znacznie wydajniejszy tzn. 3080 Ti będzie o tyle samo wydajniejszy od 2080 Ti co ten od 1080 Ti więc będzie to spory skok jak kartę na którą nie czekaliśmy rekordowo długo jak na turinga. Tak więc 2080 Ti będzie słabym wyborem na rynku wtórnym. Allegro i OLX dalej są zalane Pascalami z koparek. ludzie którzy będą chcieli przejść na 3080 Ti z touringa będą je wystawiać za 4999 zł no bo przecież wydali za nie 5700 zł lub więcej ale nikogo to obchodzić nie będzie jak za 2500 zł będą 1080 Ti z gwarancją i brakiem takiej wtopy jak padające pamięci w RTX'ach. Internet już podłapał, że RTXy padają jak muchy i chętnych na te karty na rynku wtórnym będzie niewielu.

 

Na zakupie FX'a nikt nie stracił 1000 zł w ciągu roku. Kupno RTX'a 2080 Ti według mnie to gwarantuje. 

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kilokush napisał:

IMHO gorzej.

Będziecie cytować te słowa mówię wam. Za mniej niż pełny rok będzie premiera refresha RTX, który będzie już dużo bardziej dopracowany i znacznie wydajniejszy tzn. 3080 Ti będzie o tyle samo wydajniejszy od 2080 Ti co ten od 1080 Ti więc będzie to spory skok jak kartę na którą nie czekaliśmy rekordowo długo jak na turinga. Tak więc 2080 Ti będzie słabym wyborem na rynku wtórnym. Allegro i OLX dalej są zalane Pascalami z koparek. ludzie którzy będą chcieli przejść na 3080 Ti z touringa będą je wystawiać za 4999 zł no bo przecież wydali za nie 5700 zł lub więcej ale nikogo to obchodzić nie będzie jak za 2500 zł będą 1080 Ti z gwarancją i brakiem takiej wtopy jak padające pamięci w RTX'ach. Internet już podłapał, że RTXy padają jak muchy i chętnych na te karty na rynku wtórnym będzie niewielu.

 

Na zakupie FX'a nikt nie stracił 1000 zł w ciągu roku. Kupno RTX'a 2080 Ti według mnie to gwarantuje. 

Cóż, nie sposób się nie zgodzić. Wtopa jest konkretna, ja postanowiłem, że do Pascali wracam jeśli któraś z kart jakie do mnie przyjdą w ramach rma, padnie. 2x TITAN Xp spokojnie do premiery refresha uciągną wszystko ładnie, a skoro Turingi masowo padają to i bez RT się obejdę. Wszystko ma swoje granice, a karty masowo padające są owej granicy przekroczeniem. Jeżeli jakimś cudem nowe 2x 2080Ti nie będą wadliwe to i tak się tych kart pozbędę szybko.

https://www.digitaltrends.com/computing/nvidia-rtx-2080-ti-graphics-cards-dying/?fbclid=IwAR3s8TkY6HEgleVo9szlTpcU5N2ZzVUYe1bDjP2D0CQ6lmY0nckodmxfYu0

https://www.techspot.com/community/topics/lots-of-faulty-nvidia-rtx-2080ti.250114/

https://tyrone.tech/nvidia-shipping-rtx-gpus-with-faulty-micron-gddr6/?fbclid=IwAR3LVdnYrPGZYfdRn-LWvTBDhE5eJi6FevZc256S9jKG20q_p1yGrV15a60

W sumie mi szkoda tych kart, bo ogrywam sobie (obecnie memki na - 400 poniżej def, a i tak czasem arci) "Shadow of The Tomb Raider" w 4k maksowanym z SMAAx4 (maks AA) + HDR i wygląda to fenomenalnie,a te nawet zułomniałe karty i tak zamykają fps lock na 98 ( tak ustawione Hz, żeby HDR był w 10 bitach) . Akurat testuje monitor 4k G-Sync / 144 Hz z HDR.

 

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam info które zdaje się póki co potwierdzać, wadliwe batche zaczynają się na - 0332xxx, te które już długo i zdrowo działają - 0333xxx.

Także podrzucam info, sprawdzajcie co macie na pudłach. Moje karty też są z - 0332xxx i los je spotkał srogi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na chwile obecną nie kupować ani Ti ani FE :) zwykłe latają i ludzie nie mają z nimi żadnych problemów :)
tutaj ludzie się wypowiadają na ile kręcą je i że nie mają całkowicie problemów :) https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/9spefc/lets_make_a_users_survey_on_2080_what_is_you_card/

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dla każdego RTX 2080 bez Ti, zapewnia wystarczającą wydajność. Większą miałem długi czas przy TXP, szczególnie w SLI.

Po za tym, również RTX 2070 / 2080 trafiają się wadliwe. Co do 2080Ti - nie tylko modele FE, ale też konstrukcje autorskie.

Czytałem o padniętych - EVGA / ZOTAC / GIGABYTE / MSI / ASUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się nigdy tym co producent podaje w kwestii boosta, jeśli chodzi o boost końcowy. Te wartości jakie widzisz na pudełkach, odnoszą się do wartości minimalnych po zbijaniu taktów jak dobijasz do limitu TDP.

Moje 2x 2080Ti też po wyjęciu z pudła skakały do 1950, przy czym spadały do tych 1840 np w Time Spy Extreme.

W kwestii temperatur, to zależne jest również od tego jak mocno karta jest obciążona.

Jaki masz batch ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddaję swoje RTX 2080 MSI Gaming X trio, do sklepu. Z kartą nic się nie dzieje, choć mam ją 4 dni. Ale potestowałem odpaliłem kilka gierek i jednak czuję "dyskomfort". Jest ciut za słaba do 4K60FPS na ultra. Jest plan przesiadki na 2080TI, tylko niech się sytuacja unormuje z trupami.

PS. To co każdy kto kupi 2080ti powinien zapętlić jakieś benchmarki na 24H?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, macvip napisał:

Mam RTX 2080 już 1,5 miesiąca czyli od premiery i przez te głupie problemy z RTX 2080 TI mam dużą niepewność. Zwłaszcza że podczas grania na max ustawieniach mam 75 stopni. Mam się czego bać?

Sądzę, że będzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dadi82 napisał:

Ja oddaję swoje RTX 2080 MSI Gaming X trio, do sklepu. Z kartą nic się nie dzieje, choć mam ją 4 dni. Ale potestowałem odpaliłem kilka gierek i jednak czuję "dyskomfort". Jest ciut za słaba do 4K60FPS na ultra. Jest plan przesiadki na 2080TI, tylko niech się sytuacja unormuje z trupami.

PS. To co każdy kto kupi 2080ti powinien zapętlić jakieś benchmarki na 24H?

Napisz jaką masz platformę oraz CPU + ewentualne jego OC, do tego pamięci i ich ustawienia. RTX 2080 jak i GTX 1080Ti na ten moment do 4k 60 fps są nieco za słabe. Nieźle radzi sobie TITAN Xp, szczególnie po OC, a kręcony RTX 2080Ti maksuje w zasadzie wszystko w 4k 60+.

No ludzie którzy dostają 2080Ti z wymian rma, puszczają im benche nawet na 72h w pętli ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...