Skocz do zawartości
Gosu

RTX 2080Ti / 2080 / 2070

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat wadliwe egzemplarze padają bez żadnej pomocy w stylu bencha przez 24h , na większość przypadków jest podobnych jak u Gosu , karta chodzi kilka dni i potem dentka albo pada kilka godzin po uruchomieniu , te które działają zapewne będą już chodzić , ja swojej sztuce dam 6 tygodni kwarantanny a potem zamawiam blok , czytając doświadczenia innych to jeśli ma paść to zrobi to w ciągu pierwszych tygodni użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gosu napisał:

Napisz jaką masz platformę oraz CPU + ewentualne jego OC, do tego pamięci i ich ustawienia. RTX 2080 jak i GTX 1080Ti na ten moment do 4k 60 fps są nieco za słabe. Nieźle radzi sobie TITAN Xp, szczególnie po OC, a kręcony RTX 2080Ti maksuje w zasadzie wszystko w 4k 60+.

No ludzie którzy dostają 2080Ti z wymian rma, puszczają im benche nawet na 72h w pętli ;-)

Cpu: i7 6700K OC @4.5 Ghz 1,35V / @4,7 Ghz 1,44V
Cpu coller: Nzxt Kraken X62 v.2
Mobo: Asus Z170 Pro Gamming
Gpu: MSI GeForce RTX 2080 Gaming X Trio
Ssd: Samsung 850 Evo 1TB
Hdd: Segate Barracuda 2TB
Ram: Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 OC @3200mhz CL17
Screen: 4K@60hz, Dell P2715Q (210-ADVO)
Obudowa: Fractal Design Define R5 + panel szklany

Moja sygnaturka z innego forum :)

Chyba procesor nie będzie bardzo ograniczał 2080TI?

Miałem co prawda wymieniać proca i płytę, ale stwierdziłem że wolę tą kasę zainwestować w 2080TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arekko napisał:

Akurat wadliwe egzemplarze padają bez żadnej pomocy w stylu bencha przez 24h , na większość przypadków jest podobnych jak u Gosu , karta chodzi kilka dni i potem dentka albo pada kilka godzin po uruchomieniu , te które działają zapewne będą już chodzić , ja swojej sztuce dam 6 tygodni kwarantanny a potem zamawiam blok , czytając doświadczenia innych to jeśli ma paść to zrobi to w ciągu pierwszych tygodni użytkowania.

Dlatego jak kupię tego TI to będę chciał aby padła jak ma paść w czasie kiedy będę mógł oddać na zwrot konsumencki.

@GOSU ile u Ciebie te trupy podziałały, tydzień?

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gosu napisał:

Nie sugeruj się nigdy tym co producent podaje w kwestii boosta, jeśli chodzi o boost końcowy. Te wartości jakie widzisz na pudełkach, odnoszą się do wartości minimalnych po zbijaniu taktów jak dobijasz do limitu TDP.

Moje 2x 2080Ti też po wyjęciu z pudła skakały do 1950, przy czym spadały do tych 1840 np w Time Spy Extreme.

W kwestii temperatur, to zależne jest również od tego jak mocno karta jest obciążona.

Jaki masz batch ?

Hej Gosu ogólnie mam RTX 2080 Aorus - GV-N2080Aorus-8GC karta ciśnie ciągle na zegarze 1950 i temp około 80stopni w grach. Zegar nie spada. Użycie karty mam na poziomie 99%. Po teście 30 minut na OCCT dobija 83-84. Dodatkowo mam I7-6700K na stockowym zegarze chłodzony przez Dark Rock 3, a to wszystko zamknięte w budzie Silent Base 800, gdzie z przodu mam 1x silent wings 3 140mm puszczony na Full, 1x na topie 140mm też SW3 puszczony na full, oraz 1x120mm za tylnej ściance zaraz za coolerem CPU który pracuje w zależności od obciążenia CPU. Jeżeli otworzę fron tej obudowy temp spada około 2-3 stopni.

Czy twoim zdaniem te temp. są okej dla tych kart? Czy może trzeba pomyśleć nad inną obudową lub wentylatorami? Później podam dokładne info co do temperatur na stole że tak powiem. Nie wiem jak sprawdzić u mnie batch. 

 

8 godzin temu, bhis napisał:

Witam,

jakie macie temperatury w stresie na 2080 Ti? Bez oc u mnie dochodzi do 82 st. Wentylator chodzi wtedy na 55%. Mogę zwiększyć jego obroty ale zastanawiam się czy "by default" ma tak to działać.

Ja mam takie temp na 2080...
Znajomy twierdzi że na Gigabyte gaming OC 2080TI ma po 72 stopnie i to w Zalmanie Z3 co mnie bawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój MSI 2080 gaming x trio nie przekraczał 74stC po mocnym OC z podniesionymi limitami, testowany w Wiedźmine 3. Bez oc nawet nie zbliżał się do 70stC, maks 67stC.  OCCT nie katowałem karty, a teraz jest już w pudełku. W wiedźminie testowałem na najbardziej wymagających graficznie scenach, gdzie load był 100%.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi teraz pisać, bo karty już stery wywaliły i mają problem z ich ponownym zainstalowaniem, także siedzę na monitorze 4k, a mam wszystko w 800x600 ;-) Coraz lepiej...Do tego okazuje się, że Nvidia wcale nie wysłała mi do tej pory nowych kart (gdzie miałem wcześniej info,iż pierwsza wyszła do mnie w ostatni piątek). Także, niezłe problemy i bałagan... Czekam maks kilka dni i występuje o zwrot pieniędzy i do Turinga / Turingów wrócę jak będzie po problemach.

Odpowiadając na pytania :

1.6700K nieraz w 4k będzie potrafił ograniczyć RTX 2080Ti, bottlenecki miałem nawet na 8700K@5 GHz + mem 4000 Cl17 w 4k, oraz na i9 7980XE@4.6 GHz + mem 3800 Cl16. Niewielkie bo użycie GPU po 95% ale jednak...

2.Temperatury 82-84C na RTX 2080 nierefie sugerują, że w budzie jest słaby przewiew, ja na moich 2x 2080Ti FE miałem tempy po 65-75C, sporadycznie dobijały do 80C.

3. Karty doszły do mnie 8 Października, pierwsza padła 24, druga 26 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadi82 i @gosu - na jakich obrotach szły karty? może pamiętacie... Niby też mogę mieć takie temperatury ale przy okazji odrzutowiec w pokoju ;-)

Jeśli chodzi o przewiew w budzie to mam 3xIN i 3xOUT (z czego 2 OUT na krakenie). Kraken u góry ale testowałem różne ustawienia i praktycznie żadnych zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gosu napisał:

Ciężko mi teraz pisać, bo karty już stery wywaliły i mają problem z ich ponownym zainstalowaniem, także siedzę na monitorze 4k, a mam wszystko w 800x600 ;-) Coraz lepiej...Do tego okazuje się, że Nvidia wcale nie wysłała mi do tej pory nowych kart (gdzie miałem wcześniej info,iż pierwsza wyszła do mnie w ostatni piątek). Także, niezłe problemy i bałagan... Czekam maks kilka dni i występuje o zwrot pieniędzy i do Turinga / Turingów wrócę jak będzie po problemach.

Odpowiadając na pytania :

1.6700K nieraz w 4k będzie potrafił ograniczyć RTX 2080Ti, bottlenecki miałem nawet na 8700K@5 GHz + mem 4000 Cl17 w 4k, oraz na i9 7980XE@4.6 GHz + mem 3800 Cl16. Niewielkie bo użycie GPU po 95% ale jednak...

2.Temperatury 82-84C na RTX 2080 nierefie sugerują, że w budzie jest słaby przewiew, ja na moich 2x 2080Ti FE miałem tempy po 65-75C, sporadycznie dobijały do 80C.

3. Karty doszły do mnie 8 Października, pierwsza padła 24, druga 26 :)

Na ile realnie CI się wydaje że taki Zalman Z3 ma lepsze temp niz Silent Base 800, mógłbyś coś podpowiedzieć względem konfiguracji wentylatorów ale tej obudowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bhis napisał:

@dadi82 i @gosu - na jakich obrotach szły karty? może pamiętacie... Niby też mogę mieć takie temperatury ale przy okazji odrzutowiec w pokoju ;-)

Jeśli chodzi o przewiew w budzie to mam 3xIN i 3xOUT (z czego 2 OUT na krakenie). Kraken u góry ale testowałem różne ustawienia i praktycznie żadnych zmian.

Jaką masz obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto cały zestaw:

Cpu: i5 9600K (bez oc)
Cpu cooler: Nzxt Kraken X62 v.2
Mobo: MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC
Gpu: Inno3D GeForce RTX 2080 TI OC X2 (bez oc)
Ssd: Samsung 512GB 970 PRO PCIe x4 NVMe
Ram: Patriot 16GB 3600MHz Viper CL16 (2x8GB)
Screen: Dell Alienware AW3418DW 3440x1440 @ 100Hz
Obudowa: Fractal Design Define R6 + panel szklany

W obudowie zdemontowana cała klatka na dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, bhis said:

Jeśli chodzi o przewiew w budzie to mam 3xIN i 3xOUT (z czego 2 OUT na krakenie)

Sprobuj zwiekszyc CFM na OUT. Stare dobre testy jasno pokazywaly ze nie licza sie praktycznie IN, a jedynie OUT i bywa ze wyniki sa lepsze na np. 3-4 OUT niz 3 OUT + 3 IN ;).

IN jesli juz to praktycznie tylko jesli jest skierowany na konkretna czesc ktora musisz schlodzic dodatkowa, inaczej OUT i tak wytworzy odpowiednie cisnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bhis napisał:

Oto cały zestaw:

Cpu: i5 9600K (bez oc)
Cpu cooler: Nzxt Kraken X62 v.2
Mobo: MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC
Gpu: Inno3D GeForce RTX 2080 TI OC X2 (bez oc)
Ssd: Samsung 512GB 970 PRO PCIe x4 NVMe
Ram: Patriot 16GB 3600MHz Viper CL16 (2x8GB)
Screen: Dell Alienware AW3418DW 3440x1440 @ 100Hz
Obudowa: Fractal Design Define R6 + panel szklany

W obudowie zdemontowana cała klatka na dyski.

W testach twojej obudowy właśnie takie temp są na kartach może wymiana na inne wentylatory by pomogła. Zrób sobie test na otwartej i zobaczysz jakie są temp.

 

Nie chcesz zmieniać budy? Zrób UnderVolting mam 2GHz na 925mV temp 67 stopni.

A Gosu przecież ma bach table pewnie z niego podał tempy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bhis napisał:

Oto cały zestaw:

Cpu: i5 9600K (bez oc)
Cpu cooler: Nzxt Kraken X62 v.2
Mobo: MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC
Gpu: Inno3D GeForce RTX 2080 TI OC X2 (bez oc)
Ssd: Samsung 512GB 970 PRO PCIe x4 NVMe
Ram: Patriot 16GB 3600MHz Viper CL16 (2x8GB)
Screen: Dell Alienware AW3418DW 3440x1440 @ 100Hz
Obudowa: Fractal Design Define R6 + panel szklany

W obudowie zdemontowana cała klatka na dyski.

W testach twojej obudowy właśnie takie temp są na kartach może wymiana na inne wentylatory by pomogła. Zrób sobie test na otwartej i zobaczysz jakie są temp.

 

Nie chcesz zmieniać budy? Zrób UnderVolting mam 2GHz na 925mV temp 67 stopni.

A Gosu przecież ma bach table pewnie z niego podał tempy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie obudowy nic nie zmienia. Obroty i temp na GPU pozostają takie same. Różne konfiguracje wentylatorów w obudowie i puszczanie ich na max też nic nie zmienia. Zostawiam to, trochę podbiję obroty że temperaturę utrzymać poniżej 80 st i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bhis napisał:

Otwarcie obudowy nic nie zmienia. Obroty i temp na GPU pozostają takie same. Różne konfiguracje wentylatorów w obudowie i puszczanie ich na max też nic nie zmienia. Zostawiam to, trochę podbiję obroty że temperaturę utrzymać poniżej 80 st i tyle.

Opuśc napięcia uzysaksz lepszy efekt, prosty zabieg nie inwazyjny zbiłem 13 stopni, i w dodatku podbiłem zegary do 2GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, lakus978 napisał:

Opuśc napięcia uzysaksz lepszy efekt, prosty zabieg nie inwazyjny zbiłem 13 stopni, i w dodatku podbiłem zegary do 2GHz

Czym robisz UV? Nie jest to jakieś niebezpieczne dla karty? Która i tak ma ograniczone szanse na przeżycie ;-)  Ja w Afterburner nie mogę podać ujemnej wartości, to nowy temat dla mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj ==>   klawisze ctrl+f i ustawiasz odpowiednio punkty voltażu i zegara. Nie wiem jakimi zakresami napięć operuje RTX 2080 Ti koledzy wyżej pewnie będą wiedzieć. 

Z RTX-em będzie podobnie. 

 

Edytowane przez shakal84
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bhis napisał:

Czym robisz UV? Nie jest to jakieś niebezpieczne dla karty? Która i tak ma ograniczone szanse na przeżycie ;-)  Ja w Afterburner nie mogę podać ujemnej wartości, to nowy temat dla mnie...

Tak jak kolega szakal niżej ci podał, tylko musisz wziąć najnowszą wersję beta, jak coś służę pomocą na priv.

Raczej nie zaszkodzisz, bo pracuje na niższym napięciu i ma niższe temperatury. To jej powinno wręcz pomóc. 

Ja na otwartym boku obudowy na stokowym ustawieniu mam 72 stopnie czyli buda jest do bani albo zamontowane wentyle, ale kolega Gosu nic podpowiedzieć nie chce i cała reszta w sumie też. Jedno lub drugie jest powodem, lepszy efekt dostaje mając 2 wentyle na out, niż np 2 na in. Dając all na off, przednie zbijają temp tylko 1 stopień więc nie mało. Ogólnie jak przyłożę rękę do tłoczących powietrze wydaje mi się ze one słabo to robią mimo ze na full pracują. Pytanie jakie by były dobre i w miarę ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, lakus978 said:

Tak jak kolega szakal niżej ci podał, tylko musisz wziąć najnowszą wersję beta, jak coś służę pomocą na priv.

Raczej nie zaszkodzisz, bo pracuje na niższym napięciu i ma niższe temperatury. To jej powinno wręcz pomóc. 

Ja na otwartym boku obudowy na stokowym ustawieniu mam 72 stopnie czyli buda jest do bani albo zamontowane wentyle, ale kolega Gosu nic podpowiedzieć nie chce i cała reszta w sumie też. Jedno lub drugie jest powodem, lepszy efekt dostaje mając 2 wentyle na out, niż np 2 na in. Dając all na off, przednie zbijają temp tylko 1 stopień więc nie mało. Ogólnie jak przyłożę rękę do tłoczących powietrze wydaje mi się ze one słabo to robią mimo ze na full pracują. Pytanie jakie by były dobre i w miarę ciche.

Juz Ci pisalem. Wentylatory wdmuchujace czesto gesta sa nieistotne chyba ze masz bardzo dobrze uszczelniona bude. Zakladajac wiekszy przeplyw na OUT to cisnienie wytwarzane bedzie wciagac powietrze do budy bez wzgledu na wentylatory wdmuchujace, ktore przy niedostatku mocy albo limituja przeplyw albo go nawet spowalniaja. Zreszta nie mozesz oczekiwac ze lepszy przewiew w budzie odprowadzi Ci cieplo z karty jesli to chlodzenie karty musi najpierw odprowadzic wiecej ciepla z rdzenia. Jesli to nie zachodzi, to co ma chlodzic wiekszy przeciag w budzie? Laminat?

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Aurora001 napisał:

Juz Ci pisalem. Wentylatory wdmuchujace czesto gesta sa nieistotne chyba ze masz bardzo dobrze uszczelniona bude. Zakladajac wiekszy przeplyw na OUT to cisnienie wytwarzane bedzie wciagac powietrze do budy bez wzgledu na wentylatory wdmuchujace, ktore przy niedostatku mocy albo limituja przeplyw albo go nawet spowalniaja. Zreszta nie mozesz oczekiwac ze lepszy przewiew w budzie odprowadzi Ci cieplo z karty jesli to chlodzenie karty musi najpierw odprowadzic wiecej ciepla z rdzenia. Jesli to nie zachodzi, to co ma chlodzic wiekszy przeciag w budzie? Laminat?

Właśnie pomyślałem o tym że nie oddaje ciepła i czy by nie spróbować zmienić pasty.

9 godzin temu, Gosu napisał:

@lakus978

Wrzuć fotki swojego konfigu, wtedy będzie można więcej podpowiedzieć.

Poniżej fotki, tylko tyle zmiany jest teraz że karta jest jedna a nie dwie :)

 

5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaklej dziury w budzie nad zasilka na tylniej sciance zeby wentyl z tylu nie pobieral min. stamtąd powietrza i generalnie, ile wlezie przeplywu wychodzacego. Czasami mozna sie bawic w robienie jakis kanalow np. z tektury zeby kierowac powietrze w konkretna partie, ale dobre 300-400CFM na OUT powinno Ci zrobic taki przewiew w budzie ze ciezko to juz usprawnic. Mozesz tez izolowac partie np. zasilacz od reszty obiegu, bo przy duzym cisnieniu wentyl OUT na dole na zasilce moze byc tylko dla pozoru bo powietrze i tak bedzie wracac zamiast uciekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pokombinuje. Ten zasilacz praktycznie nie kręci tym wentylatorem i jest chłodny, ciepło praktycznie nie wyczuwalne. CFM na OUT mam 51 + 59 + 77 = 187 według tego co podaje producent są to silent wingsy 3 2x140 i Pure Wings 1x120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby Ci się lepsze airflow, jakiś nadmuch zimnego powietrza z przodu.

Tak swoją drogą, nigdy nie rób SLI na mainstreamie, i nie rób tego z innych kart niż topy, po za tym nierefy do SLI są bardzo zlym rozwiązaniem, nawet RTXy FE przez nową konstrukcję chłodzeń się bez wodowania nie nadają  ;-) Wiem, że teraz siedzisz na jednym GPU i to jest w tym wypadku jedyna słuszna droga.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV nie dało praktycznie żadnych rezultatów. Zmniejszyłem z 1.05v na 0.93v i temperatura nie spadła.  Ale zrobiłem to jakoś źle. Ciągle 73 st przy podbitych wentylatorach na 70% / około 2200rpm (ze standardowych 56%).

Czy zmiana chłodzenia unieważnia gwarancję? Pewnie tak...  A zmiana pasty tak samo? Przeszło mi przez myśl zamontowanie Kraken G12 + Kraken X52. To by pomogło?

 

Edytowane przez bhis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...