Skocz do zawartości
Gosu

RTX 2080Ti / 2080 / 2070

Rekomendowane odpowiedzi


Tak swoją drogą, cooler od 2080Ti FE jak i sama karta, posiada RGB tak jak było podejrzewane od początku. Kolejna głupota ze strony NV, że jest to nieaktywne...
 

 

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to ciężko powiedzieć o ile obniżyłem napięcie bo one ciągle skacze... porównałem tylko maxy.

Też mam wrażenie że to w ogóle nie działa. Zerknij proszę na załączony plik. Przerywane linie pokazują jak aktualnie działa gpu i ciągle jest to pod moją krzywą więc o co chodzi...

po 1 - dlaczeo hz jest niższe.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2018 o 13:29, Gosu napisał:

Przydałoby Ci się lepsze airflow, jakiś nadmuch zimnego powietrza z przodu.

Tak swoją drogą, nigdy nie rób SLI na mainstreamie, i nie rób tego z innych kart niż topy, po za tym nierefy do SLI są bardzo zlym rozwiązaniem, nawet RTXy FE przez nową konstrukcję chłodzeń się bez wodowania nie nadają  ;-) Wiem, że teraz siedzisz na jednym GPU i to jest w tym wypadku jedyna słuszna droga.

 

GOSU wiem tą kartę dostałem wtedy i tylko dla tego tam się znalazła. Turbina najlepsza do sli wyrzuca z tylu powietrze.

 

Jakie proponujesz wentylatory do nadmuchu i wyciągania powietrza. Mam Silent Winsy ale one są zwyczajnie słabe.

 

Otwarta obudowa temp GPU na max obciążeniu wynosi 68stopni przy 1700rpm na wentylatorach. Wogole tego nie słychać. ;)

Dnia 4.11.2018 o 14:01, Aurora001 napisał:

Troche biednie bo 1x 120mm na 3k rpm robi jakies 120-130CFM
 

Silent Wings 3 140mm ma takie parametry według producenta. Co proponujesz w ich miejsce ? Fajnie jakby to jakoś wyglądało. Czekam na propozycje. 

Wszystkich chętny dziękuję za chęć pomocy i czekam na propozucje;) 

 

Ps. Mam wrażenie że są słabe a ludzie się w Internecie nimi podniecają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bhis napisał:

Właściwie to ciężko powiedzieć o ile obniżyłem napięcie bo one ciągle skacze... porównałem tylko maxy.

Też mam wrażenie że to w ogóle nie działa. Zerknij proszę na załączony plik. Przerywane linie pokazują jak aktualnie działa gpu i ciągle jest to pod moją krzywą więc o co chodzi...

po 1 - dlaczeo hz jest niższe.png

Mogę Ci pomóc zdalnie na priva napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gosu napisał:

@lakus978

Corsairy ML 120 PRO, bez RGB , świetne jako nadmuch, wywiew oraz do chłodnic przy LC z uwagi na ciśnienie statyczne. Sam używam właśnie z racji na ich osiągi.

Zamawiam zobaczymy. Dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kilokush napisał:

Na pclab jest człowiek który czekał miesiąc na kartę i pochodziła nawet nie parę dni 

2080Ti / 2080 / 2070 ?

U mnie nowe karty sprawują się doskonale, zdziwiłbym się gdyby padły. Te Samsungi to nie bez powodu dali.

Kilka fotek poniżej, co ciekawe nawet pudełka nowych kart są w odcieniu głębi czerni, wcześniejsze szarawe.

45671284_2114031298662291_38890944498960

 

45642433_2114032585328829_46459908155737

 

45658224_2114032368662184_61468469422247

45640726_2114033311995423_42758378724408


Od daty otrzymania nowych kart mam w przeciągu 15 dni odesłać trupy do Nvidii. Także jeszcze PCB tych trupów sprawdzę, porównam z nowymi (nowe na dniach woduje). W rozmowach z EK WB, dowiedziałem się, że podobno są dwie różne rewizje referencyjnego PCB 2080Ti, stąd trochę osób miało problemy z ich blokami. Także ciekawa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest dość zabawne, bo o ile dział RMA Nvidii wysłał pudełka z kartami, pancernie opakowane (jednak jak widać jedno chyba kopa na sortowni dostało). To DigitalRiver (wysyłają karty kupione przez sklep NV) nawet nie wypełnia kartonu pianką, folią bąbelkową itp. Pudła latają luzem  w paczce i się o siebie obijają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Setnik napisał:

Gosu traci się jakość na 4k i 120Hz ?

W wypadku ASUS ROG PG27UQ tak, ale tylko przy HDR. Jak masz 120 / 144 Hz + HDR to kompresja kolorów zbija HDR do 8 bitów. Jak masz ustawione 98 Hz to masz HDR 10 bitów. Na moim kanale jest recka tego monitora i tam też o tym mówię. Z tym, że w grach nie widać różnicy jak dla mnie, a w kilka osób się przyglądaliśmy i nikt nie wyłapał różnic pomiędzy HDR 8 bit vs HDR 10 bit w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gosu napisał:

W wypadku ASUS ROG PG27UQ tak, ale tylko przy HDR. Jak masz 120 / 144 Hz + HDR to kompresja kolorów zbija HDR do 8 bitów. Jak masz ustawione 98 Hz to masz HDR 10 bitów. Na moim kanale jest recka tego monitora i tam też o tym mówię. Z tym, że w grach nie widać różnicy jak dla mnie, a w kilka osób się przyglądaliśmy i nikt nie wyłapał różnic pomiędzy HDR 8 bit vs HDR 10 bit w grach.

Największą różnice widać w GTA V na zachodzie słońca na niebie gradienty. I Forza Horizon korzysta z 10 bit. W reszcie gier chyba się tego nie dostrzeże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gosu napisał:

Napisz co się dzieje.

Przy przełączaniu okien w trakcie gry na ułamek mi walnęło takim zielonym pasem na środku ekranu. Może coś z pulpitu przebiło. Możliwe że za niskie napięcie było ? Później podniosłem i już tak nie było. Przez cały dzień zabawy. Trochę spanikowałem. Czy można pamięci sprawdzić? W sensie pod obciążeniem jakiś programik 

Ps: To nie wina pamięci chyba bo Samsungi też siadają podobno ;)

Edytowane przez lakus978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lakus978 napisał:

Przy przełączaniu okien w trakcie gry na ułamek mi walnęło takim zielonym pasem na środku ekranu. Może coś z pulpitu przebiło. Możliwe że za niskie napięcie było ? Później podniosłem i już tak nie było. Przez cały dzień zabawy. Trochę spanikowałem. Czy można pamięci sprawdzić? W sensie pod obciążeniem jakiś programik 

Ps: To nie wina pamięci chyba bo Samsungi też siadają podobno ;)

Spanikowałeś, różne anomalie mają nieraz miejsce przy minimalizowaniu gier. Tak, karty na Samsungach potrafią paść, ale póki co tylko jakieś RTXy 2080 padły i to w bardzo małej ilości, tam z tego co czytałem to objawy uszkodzonych GPU, nie memek, jakieś chyba dwie sztuki od początku całej afery.

Mi po kilku godzinach od wyjęcia z pudełka, padł kiedyś GTX 980 referent na Samsungach :) Shit happens, temat padających RTX jest (słusznie) mocno nagłośniony, więc nawet jak komuś się trafi awaria z tych naturalnych tj. Tych które ZAWSZE w każdej generacji się zdarzają, to od razu wrzuca info, jednak nie ma się co tutaj w tej kwestii dziwić.

Co do sprawdzania czy karta jest ok, po prostu graj :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucili pacz to bf5, wyniki zjeżdżają z 158 do 65FPS z RTX...ofc 1080p...

Kupiłbym te karte. Stać mnie. Ale to są jaja co się widzi po necie. Zresztą dla 30% więcej...i tak gram w gry gdzie widzę 120FPS minimum(ofc BF5 to wyjątek, zwłaszcza w dx12) więc to by była sztuka dla sztuki. Nie wspomnę że najpierw to chyba chciałbym w końcu jakiś dobry wyświetlacz 120+hz z przynajmniej 1440p+, a na razie nic z tego co widzę na rynku mnie nie porywa...No chyba że Wasabi Mango jako monitor...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj zawitał do mnie GAINWARD RTX 2070 GS. Stresik jak to będzie funkcjonować trochę jest... ale zobaczymy.

W weekend mogę zrobić jakby ktoś chciał testy porównawcze z obecną 980Ti... niestety przy i5 6600k 4.3 (obecnie jeszcze czekam za zen2).

 

rtx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Novice napisał:

Gosu musisz zrobić testy 7890XE vs 8700K vs 9900K na RTX 2080Ti. Jestem ciekawy czy któryś wymięknie przy 1440p.

Mam zrobione już takie testy od 1080p do 4k :)

W 1080p oraz 1440p KAŻDY z tych CPU potrafi wymiękać.

Dziś dogrywam legendarnego 5960X do testu vs 9900K, także 8/16 bardzo udane HEDT vs bardzo udany mainstream.

Tak swoją drogą odpowiedź NV w kwestii wadliwych kart.

https://forums.geforce.com/default/topic/1079930/geforce-rtx-20-series/rtx-2080-ti-founders-edition-contact-us/

Dodatkowe info, z racji tego, że pojawił się patch do BFV jaki wprowadza RT, testy również porobię. Z tego co czytałem 9900K + 2080Ti w 2560x1440p + RT ultra, to 70-90 fps, więc nie jest źle. Natomiast RT bardzo mocno obciąża CPU, stąd na słabszych prockach gorsze wyniki. Zbadam ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Opis z materiału.

" 1x RTX 2080Ti LC + i9 7980XE@4.5 GHz LC , RayTracing w Battlefiled V, rozdzielczość 3440x1440p, ustawienia ultra.

Porównanie RT OFF vs RT ON Materiał nagrywany za pomocą Nvidia Shadowplay co niestety obniża wydajność o około 10-15% z włączonym RT, dogłębniejsze testy RayTracingu nagramy z użyciem kamery.

Jak tylko będzie możliwość włączenia SLI wraz z RT, zamieścimy takie testy."

Na początku jest spadem do 19 fps, ale to anomalia bo jak też widać spada na moment użycie GPU do 66%. Tuż po włączeniu RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem jednego trupa, ewidentnie widać, że majstrowane było przy trzech kościach pamięci.
Takie "drutowane" karty z pre-orderów szły do klientów :D :D

 

 

46405008_2123356314396456_88225465160580

46469266_2123356797729741_32814779446979

 

46330667_542485269557809_218941407797601

Niezłe jaja, pasty napierdzielone jak hummussu też ;)  Nie czyszczę nawet tego bo jutro kurier te trupy odbiera. Drugą też rozbiorę, poleci materiał. Foty pcb porobione, porównam ze zdrowymi kartami. Podejrzewam, że tak "drutowania" nie było.

Dla przykładu karta kumpla przed wodowaniem, nie ma "pleśni" Przy pamięciach.

46491769_291093754945875_258252067066347


Na GN też takowej nie widziałem

maxresdefault.jpg

46440203_532867127188209_431054993986106


Foty robiłem z tele, w dzień polecą z lustrzanki + nagrywki do materiału.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...