Skocz do zawartości
Gosu

RTX 2080Ti / 2080 / 2070

Rekomendowane odpowiedzi

Na 2070 od msi w wersji armor fabryczny boost na rdzeniu jest standardowo 1620. U mnie w cpuz pokazuje że max wartość ustawia się na 1920. Czy to jest możliwe czy jednak program przekłamuje?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2019 o 06:03, G73 napisał:

Na 2070 od msi w wersji armor fabryczny boost na rdzeniu jest standardowo 1620. U mnie w cpuz pokazuje że max wartość ustawia się na 1920. Czy to jest możliwe czy jednak program przekłamuje?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Tak ma być, 1620 to gwarantowany a wszystko wyżej to "bonus zależny od temperatury".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gameplay przechwycony na RTX 2070. Czyli dla odmiany pokaz możliwości karty która jest dostępna dla szerszego grona entuzjastów PC. Ustawienia maksymalne oraz rozdzielczość 1920x1080p

Platforma testowa :

i9 9900K@5 GHz

Z390 Maximus XI Extreme

RTX 2070 Windforce + OC

16 GB G.Skill Trident Z 3600 MHz CL 16.16.16 T1

ROG Thor 1200 Platinium

Custom LC D5 + 360/45 + 240/45

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zobaczyć jak lata "Metro Exodus" na RTX 2080Ti w 3440x1440p. Nagrywane na EH "ANROMEDA", ja na swoim PC kombinuje z profilami SLI, obecnie nie działa jeszcze :) No ale premiery gry też nie było. To jest biuld recenzencki.

 

 

DLSS póki co to tragiczne mydło. Żart roku rzec można :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci natknąć można się na opinie sugerujące, iż RTX 2070 słabo wypada na tle RTX 2060 i nie jest wart dopłaty. Postanowiliśmy to sprawdzić w warunkach gdzie obydwie karty nie są hamowane przez temperatury, czyli nasza typowa procedura testowa w Extreme Hardware. Realia okazują się zgoła inne.

RTX 2060 FE OC vs RTX 2070 Windforce OC, rdzenie zegar w zegar (fluktuacje zależne od power limitów kart) oraz taktowanie pamięci podniesione o 1000 MHz taktowania efektywnego GDDR6

Krzywe wentylatorów ustawione agresywnie.

Specyfikacje kart :

RTX 2060 - 1920 CUDA / 120 TMU / 48 ROP / 240 Tensor / 30 RT / 6 GB GDDR6 192 Bit
RTX 2070 - 2304 CUDA / 144 TMU / 64 ROP / 288 Tensor / 36 RT / 8 GB GDDR6 256 Bit

* Far Cry 5 omyłkowo ustawione miał skalowanie rozdzielczości na 1.5x. Także każda rozdzielczość w teście tej gry podbita jest o 50%. Cóż, przynajmniej widać jak sieka ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy zastanawiają się jak radzi sobie RTX 2060 FE vs GTX 1080 (tutaj mocno dopakowany Strix) bez throttlingów platformy czy temperatur.

RTX 2060 FE OC vs GTX 1080 STRIX OC, porównanie wydajności najsłabszego Turinga z rodziny kart RTX oraz high endowego Pascala i to w naprawdę mocnej wersji niereferencyjnej.

Specyfikacja kart :

RTX 2060 - 1920 CUDA / 120 TMU / 48 ROP / 240 Tensor / 30 RT / 6GB VRAM GDDR6 192 Bit

GTX 1080 - 2560 CUDA / 160 TMU / 64 ROP / -- Tensor / -- RT / 8 GB VRAM GDDR5X 256 Bit

* Far Cry 5 omyłkowo ustawione miał skalowanie rozdzielczości na 1.5x. Także każda rozdzielczość w teście tej gry podbita jest o 50%. Cóż, przynajmniej widać jak sieka ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojedzie wkrótce :) Po za tym pomiędzy testami topów, czas i na zabawki z niższej półki wydajnościowo cenowej.

Co do Extreme...

" Is this extreme enough? " ;)

53528458_2278347478897338_37342761947286

 

Edytowane przez Gosu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Copernicus napisał:

Niezła kolekcja, ale nic mnie nie rusza jak te Omegi!! Piękne! Gdzie jest ich recenzja, dużo lepsze od Extreme?!?

Palec mnie swędzi na Titana, a Ty tu z 2060 wyjeżdżasz... zostaw te testy dla "zwykłych" portali.

Powiem Ci tak, Omega ma swoje plusy jak i minusy, to w zasadzie taka hybryda X299 Rampage Extreme VI oraz X299 Apex. Recenzja się smaży. Testuje Omegę vs Extreme VI z monoblockiem. Jednak na szybko plusy i minusy.

+ Znacznie ulepszone chłodzenie VRM względem APEX / Extreme VI

+ Mocniej rozbudowana sekcja zasilana, jednak jest tu kilka "ale"

+ Dzięki braku konieczności montowania monoblocku, mamy mniejsze temperatury na CPU (ogólnie w układzie LC) , bo jak wiadomo monoblock podgrzewa dodatkowo układ.

- Brak jednego slotu PCI-E (co w wypadku stacji roboczych jest problemem)

- Uboższe wyposażenie płyty

- Brak switchy od slotów PCI-E (ważne do benchy i testów)

- Zauważalnie gorszy wygląd i mniej rozbudowane RGB jak i mniej złącz RGB - a, to dla wielu użytkowników również istotne.

Ogólnie rzecz biorąc płyta fajna, jednak dostajemy coś przy stracie czegoś innego. To nie jest to samo co X79 Rampage IV Black vs X79 Rampage IV, czy X99 Rampage Extreme V Edition 10 vs X99 Rampage Extreme V.

Pamięci kręci nieźle ta płyta. Dla przykładu

53052593_2278250598907026_12449880499017

Akurat przygotowuje OC do kompa dla jednego z fanów EH któremu robimy nieco uboższą wersję mojego PC czyli EH "GANTRITHOR"

50279649_2202048153193938_48850367166053

Machina będzie podobna z tym, że :

- Jedna 2080Ti zamiast dwóch

- X299 Extreme VI Omega zamiast X299 Extreme VI + monoblock

- Mniej rozbudowane LC

- Seasonic 1300W Platinium zamiast Corsaira AX1500i

Oraz inne pomniejsze zmiany, obudowa również Phanteks Enthoo Elite.

Także jak lubujesz się w materiałach o topach itd. To wkrótce nieco będzie znowu mocnych uderzeń, chwilowo testy dla ludu, że tak powiem. RTX 2060 vs RTX 2070 / GTX 1080 (już są na kanale), oraz niebawem RTX 2060 vs GTX 1070 / GTX 1060 6 GB.

Nieco gamepleyów na 2060 / 2070 / 2080 / 2080Ti w "ANTHEM" / "Battlefiled V" / "Metro Exodus" no i testy TITAN RTX (albo i dwóch) jak dokończymy to i owo ;-)

Edytowane przez Gosu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Copernicus napisał:

@Gosu

Czyli nie ma sensu przesiadki z Apexa na Omege?

Zamówiłem Titana, nie bede na Ciebie wiecznie czekać :)

Ogólnie sensu nie ma. Napisz co za procka tam masz i jakie memki, jak Ci to lata.

Pokaż foty jak Ci dojdzie TITAN, wrzucaj testy na forum. Porównamy który wyżej się kręci :)

Edytowane przez Gosu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Test RTX 2060 FE OC vs GTX 1070 ZOTAC AMP OC, także znowu RTX 2060 w wersji referencyjnej staje w szranki z mocno dopakowaną wersją karty którą ma za przeciwnika.

Jak wypada w tym starciu? Cóż, łatwo przewidzieć :)

 

 

Edytowane przez Gosu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnic na X299 nie będzie bo Port Royale nie siedzi na CPU. Ogólnie z tego co zauważyłem na przykładzie testów przy RTX 2080Ti@2085/15000 vs TITAN RTX@2085/15000 na te 3% do czasem i 10% wydajności więcej liczyć można na TITANie.

Z punktu widzenia wydajność/cena, to jest to najgorszy TITAN względem Ti, ale z kolei te 24 GB vram oraz odblokowana pełna wydajność na Tensorach w FP16, robi swoje. Już przy TITAN V, Nvidia przeniosła te karty do innego segmentu niż rodzina GeForce, wcześniej sami nie wiedzieli do końca co robią. Nieco wkurza też fakt, że jak kupujesz TITANa, którego koszt jest większy niż 2x RTX 2080Ti + mostek NVlink, a wydajność tam gdzie SLI działa, jest o jakieś 85/90% (przy dobrym skalowaniu na HEDT) mniejsza od takiego rozwiązania, to jeszcze cholera gier nie dodają, a do 2080Ti je masz :D Mi po testach TITAN RTX entuzjazm na tą kartę opadł, a o SLI to mi się nawet myśleć nie chce. Może, ale to MOŻE gdybym z SLI rezygnował to bym dla zasady na złotym gnomie Turingu przesiedział do next gen GPU, ale póki co to mnie dość wydajność tej karty zawiodła w grach vs 2080Ti. W niektórych zastosowaniach pro jest serio kop, ale to właśnie do tego przeznaczona karta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu złożyłem zestaw z procesorem i5-9600K i zastanawiam się teraz nad zakupem odpowiedniej grafiki.

Zwracam się z prośbą do posiadaczy karty Gigabyte RTX 2070 o odpowiedź odnośnie kultury pracy wiatraków.

Chodzi mi tu o wersję Windofrce, czyli tą chyba najtańszą.

Wiem, że posada ona tryb semi-passive. Pytanie czy to faktycznie działa i bez obciążenia, powiedzmy na pulpicie, wentylatory są wyłączone?

Czy karta ma funkcje "przewiewania" czyli włączania na chwilę maksymalnych obrotów przy starcie komputera? Innymi słowy czy przy poście jest głośno?

Korzystam z płyty głównej Z390 AORUS PRO która to posiada podświetlenie RGB. Działa to dobrze wraz z chłodzeniem Cooler Master 212 RGB Black i oprogramowanie Gigabyte`a poprawnie steruje kolorami także wentylatora CM. Czy ktoś sprawdzał czy podświetlnie RGB karty też będzie sterowalne za pomocą wspomnianego oprogramowania RGBFusion 2.0? Niby powinno ale słyszałem, że są tym problemy.

Na koniec tak czysto informacyjnie dowiedziałem się, że obecnie sporo sklepów ma już karty wyprodukowane w tym roku. 

Taką kartę zamierzam kupić, biorąc pod uwagę sporo informacji na temat padania tych nowych kart. Nie wiem do końca na ile ten temat został opanowany. Podobno karty wyprodukowane po 1 listopada są poprawione. 

Warto też dodać, że Gigabyte udostępniło właśnie biosy do kart RTX, oddzielnie do wersji z pamięciami Samsung i Microna !

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak  w grudniu poszukiwałem swojego RTX2070 to rozważałem właśnie tego Gigabyte'a, ale poczytałem, że ludzie narzekali na nie, tzn. padały jak muchy, poza tym jakość samego chłodzenia i wygląd jak dla mnie ją dyskwalifikował. Ostatecznie wolałem dorzucić i kupić Gaming Z od MSI - tutaj jakość chłodzenia, wygląd i solidność karty jest zdecydowanie lepsza. Poza tym karta już wtedy posiadała pamięci Samsunga. Także ja na Twoim miejscu wziąłbym np. takiego Armor-a od MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Faktycznie doczytałem właśnie, że Gigabyte ma prawdopodobnie jeden ze słabszych schładzaczy. Do tego dochodzą problemy ze startem wentylatorów. To drugie pewnie własnie poprawili poprzez zwiększenie prędkości obrotowej wiatraczków. 

Wszystko byłoby super i wziąłbym tego Armor`a ale jest problem bo planuję zamontować kartę pionowo. Obudowa Fractal Design R6 ma możliwość zastosowania risera ale będzie bardzo mało miejsca pomiędzy kartą a chłodzeniem. Armor ma niereferencyjne PCB, które jest bardzo wysokie. 

No i teraz nie mam pojęcia co kupić. Muszę się głęboko zastanowić.

Edytowane przez PlayR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 3/7/2019 at 10:34 PM, PlayR said:

Dzięki za informacje. Faktycznie doczytałem właśnie, że Gigabyte ma prawdopodobnie jeden ze słabszych schładzaczy. Do tego dochodzą problemy ze startem wentylatorów. To drugie pewnie własnie poprawili poprzez zwiększenie prędkości obrotowej wiatraczków. 

Wszystko byłoby super i wziąłbym tego Armor`a ale jest problem bo planuję zamontować kartę pionowo. Obudowa Fractal Design R6 ma możliwość zastosowania risera ale będzie bardzo mało miejsca pomiędzy kartą a chłodzeniem. Armor ma niereferencyjne PCB, które jest bardzo wysokie. 

No i teraz nie mam pojęcia co kupić. Muszę się głęboko zastanowić.

nie polecam Armora od MSI...pierwszy padl po 14 dniach artefakty itp po naprawie wymieniony procesor, karta padla po 4 dniach...

Wiec musisz miec troche szczescia...bo na redicie jest zatrzesienie RMA do tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...