Skocz do zawartości
Gosu

RTX 2080Ti / 2080 / 2070

Rekomendowane odpowiedzi

Ta firma do mnie nie przemawia.. Najbardziej cenie MSI za bardzo dobre chłodzenie i zero problemów i może ten aurous pod uwagę wezmę

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, R3jn napisał:

Ta firma do mnie nie przemawia.. Najbardziej cenie MSI za bardzo dobre chłodzenie i zero problemów i może ten aurous pod uwagę wezmę

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Z tego co pamiętam to w przypadku RTXów 2080 w teście MSI robiło tylko o 1 FPS w grach więcej od Palita, ale za to "żarło" 45W więcej. To już nie czasy, gdzie Palit odstawał pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ja pamiętam jeszcze palita za czasów geforce 660 i 570 wtedy to było bardzo niszowa firma hmm płytę będę brał z auorusa to może i kartę będzie się to dobrze komponować

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, R3jn napisał:

No tak ja pamiętam jeszcze palita za czasów geforce 660 i 570 wtedy to było bardzo niszowa firma hmm płytę będę brał z auorusa to może i kartę będzie się to dobrze komponować

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

To by był dobry ruch bo będziesz mógł sobie ustawić fajnie ustawić podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak pomysł jest taki żeby wziąść przyciemniona szybę w tej obudowie i oświetlenie na fioletowy żeby było to stonowane a nie choinka dlatego zastanawiam się czy ramy też będę mógł ustawić na jeden kolor

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Otóz stałem się szczęśliwym posiadaczem RTX 2080 super - wszystko niby cacy testy w 3dmarku i takie tam przechodzi bez problemu ale problem jest ze startem kompa

1. Odapalam kompa
- i czarny ekran
    - monitor wyświetla brak sygnału
       - na ekranie monitora IIYAMA GB2788HS podłączonej przez DISPLAY PORT ukazuje się komunikat "BRAK SYGNAŁU"

2. Naciskam reset na obudowie kompa i wszystko uruchamia się normalnie

Windows 10 Pr0 wszystkie poprawki oryginalny , kabel DP od monitora sprawny na 1060 nie bylo problemu
Zasilka 1000w nowa
Prześledziłem gogle i w sumie nie mam jednoznacznej odpowiedzi  może ktoś tutaj na forum ma podobny problem
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rzadki lub bardzo rzadki taki sam problem, tyle tylko, że mam dwa monitory podpięte DP i DVI do gtx1070, windows 7. Nieraz jest tak, że po włączeniu kompa monitor z DP (acer 144Hz) nie daje sygnału, a stara yiiama 60Hzowa wstaje normalnie, ikonki pulpitu na niego są transferowane, choć tak być nie powinno. Wyłączam lub rebootuje kompa, wszystko wraca do normy, monitor z DP wstaje, można normalnie funkcjonować. Chętnie też poznam rozwiązanie tego rzadkiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

Jeżeli wyłącze listwe i pozostawie na 10 min. i ja wlącze i w momencie uruchamiania monitora nacisne power jest OK kompa wstaje normalnie.

@mrcszyman

Poniżej masz możliwe rozwiązanie - znalazłem przy okazji szukania rozw. swojego problemu

Cytat

The solution was that windows 10 automatically set my main monitor to "disconnect this monitor" on display settings. I had to change it to "Extend desktop to this display" option in multiple display to get it working again. Hope that this post might help someone in the future. ( That fixed my issue )

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest dobry 2070 pasywny w spoczynku i cichy pod obciążeniem do builda ITX? i czy warto się rozglądać za 2070 jesli można kupić 2060 Super w takich parametrach i duzo lepszej cenie?

MSI 2070 VENTUS - nie widzę żadnych recenzji tej konkretnej karty, ktoś to ma i mógłby coś powiedziec? hałas? możliwości OC? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorientuj się przede wszystkim ile masz miejsca :)

248 x 128 x 52 mm

https://proline.pl/msi-geforce-rtx-2060-super-gaming-x-8gb-gddr6-pci-e-p1368212

i większa

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-2060-super-jetstream-8gb-gddr6-ne6206st19p2-1061j-5938942/

tutaj masz tylko długość niestety zaznaczoną nie znam pozostałych detali co do wielkości.

 

img_8699.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. 10,5", więc wejdzie to MSI, Palit za duży... muszę pomyśleć i zobaczyć porównanie, bo jest takie KFA2 200 zł taniej niz MSI, ale ma też 24 m-ce gwarancji, wiec chyba nie warto. Z drugiej strony X-KOM wyprzedaje MSI Ventus 2070 za 1900 zł, co też nie jest takie złe... zawsze to te 3%-4% wiecej - pytanie co się lepiej podkręci później - 2060 super gaming czy 2070 ventus?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć.. Patrz też na kulturę pracy.. Ten msi gaming x czy gaming z to dobre chłodzenia :) jakieś wynalazki jak Galaxy czy kfx nie warto 2060 super jest mniej wydajna od 2070 na start ale minimalnie

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, ze patrzę na recenzję wersji KFA2 EX a na cenę mini ;) nie było tematu w tej kwestii. Miałem MSI 970 GTX Gaming i chłodzenie było super. Pytanie jaki jest VENTUS na 2070? Żadnej recenzji nie mogę znaleźć, już nawet nie żeby takie rodzynki jak głośność/temperatury sobie obadać, ale chociażby taki standard jak potencjał OC ocenić. No bo w tej chwili wybór pomiędzy 2070 a 2060 Super to w zasadzie tylko albo cena albo potencjał OC.

edit:zakładając oczywiście kulturę pracy na tym samym poziomie, taka moja perspektywa, ale może to nie bylo do końca jasne tak jak to napisałem

Edytowane przez qhash
poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do mojego problemu pomaga tylko wyłączenie listwy na min 10 min .. w każdym razie jak ide do pracy to wyłączam kompa i listwę i jak przychodzę to się normalnie uruchamia - nic innego w sumie nie pomogło - nie sprawdzałem jeszcze w drugim kompie czy problem występuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do mojego problemu pomaga tylko wyłączenie listwy na min 10 min .. w każdym razie jak ide do pracy to wyłączam kompa i listwę i jak przychodzę to się normalnie uruchamia - nic innego w sumie nie pomogło - nie sprawdzałem jeszcze w drugim kompie czy problem występuje ...
Zasilacz...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz nowy i na 1060 nie było problemu zasilacz 1000W EVGA - zasilacz obciążany był i podłączany pod testery nic nie wykazało .. ewentualnie może jeszcze kable sprawdze ale wątpie - znajomy na RTX 2080 zwykłym ma ten sam problem - ogólnie na forach niektorzy to na RMA wysyłąja - jeszcze mówie sprawdze na drugim kompie tam też nowa zasiłke dwa dni temu zamontowałem ....


 

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-RTX-2060-SUPER-GAMING-X/Specification

248mm długości, wchodzi spokojnie, i według kilku recenzji, które przeglądałem i mojego doświadczenia z MSI GTX970Gaming, to chłodzenie jest raczej po stronie tych cichych niż głośnych.

Dalej nie wiem co się z zasady lepiej podkręca - 2070 czu 2060 Super? szczególnie MSI 2070 VENTUS co można dostać taniej refurb/po testach (Swoja droga ciekawe skad xkom ma 25 kart po testach) niż takie 2060 super gaming x

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... Mam 2070 super Gigabyte gaming oc i rdzeń plus 70 a pamięci plus 600.. A widzę na stronach kręcą ta kartę do 130 rdzeń i 900 pamięci i to prawie każda strona o kompach guru techpower itp więc nie wiem od czego t ok zależy z 1060 miem to samo słabe oc

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak to jest, że wielu testerów, głównie z redakcji portali, piszą o taktowaniach rdzenia na 2GHz+ ( na kartach z chipem 400A, czyli przeróżne wersje OC danego modeluy 2070 oczywiście)? dostaja jakieś lepsze karty?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia napięć, konkretnego egzemplarza? Pasty termoprzewodzącej? - niektórzy testujący po unboxingu często rozbierają karty i potem na nowo nakładają pastę, niejednokrotnie tą z najwyższej półki, a wiadome jest, że te standardowe pasty stosowane przez producentów często są o dupę roztrzaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...