Skocz do zawartości
Gosu

RTX 2080Ti / 2080 / 2070

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, radiergummi napisał:

To karta kolegi. Wgrałem nowszy bios i póki co spokój.

Moja nawet nie pozwalała na ręczną instalację driverów. Zawsze był wykrzyknik w menedżerze urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radiergummi napisał:

Jednak karta ześwirowała i poleciała na gwarę.

"Space Invaders" to oznaka uwalonego GPU, jak pamięci padają to też inne oznaki. Także tutaj nie było innego wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dziś dotarł piękny nowiutki MSI RTX2070 wersja z X na pamięciach Microna... i trup... od pierwszego uruchomienia w kompie sypie artefaktami. Co ciekawe sytuacja uspokoiła się jak z trudem udało mi się zainstalować sterownik. Ale tylko w windzie w biosie i w trakcie ładowania windy do momentu załadowania sterownika widać artefakty. Znalazłem jakiś bios ale jest do wersji Z na techpowerup ale nie zaryzykuję...  a jutro chyba zwrócę do netpunktu... szkoda bo zależało mi na karcie na koniec roku. I teraz pytanie co tu wziąć żeby nie miało tej samej wady i było tak samo ciche jak ta karta - poza wydajnością to dla mnie najważniejsze.

Aktualizuję...

Prawdopodobnie miałem uszkodzony kabel Displayport. I obym się nie mylił... na innym i HDMI wszystko dziabie jak trzeba. Niniejszym informuję, że banan na mojej twarzy wystąpił i po przesiadce z GTX750Ti znowu zaczną zabawę z detalami na FHD :) 

 

Edytowane przez kostek8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x TITAN RTX vs 2x RTX 2080Ti - Battlefiled V 8k ultra DX11. Pamięć na 2080Ti zapchana ;-)

Gameplay na 2x TITAN RTX w BFV 8k, 60+ fps. Ładnie to śmiga.

Robiłem testy na 2x 2080Ti w kilku grach w 8k i nie miałem problemu z zapchanym vram. Z tym, że nagrywałem kamerą zewnętrzną obraz z monitora. W BFV jeszcze dogram jak przyjedzie do mnie na testy  ASUS ROG Swift PG65 to walnę DSR do 8K.

Przyznam, że gdyby nie fakt, iż w moich zastosowaniach 2x TITAN RTX dadzą mi jakieś 3-7% wydajności więcej od 2x RTX 2080Ti (OC vs OC na LC) oraz to, że nie mam monitora 8k i nie zmieni się to dopóki nie wejdą 8k 100Hz / G-Sync + HDR - to bym sobie zmienił karty na TITANy. Ktoś tutaj planuje zakup pełnego TU102?

Tak swoją drogą, test DXR On vs DXR OFF :

1920x1080p

2560x1440p

3440x1440p

Ustawienia ultra + DXR ultra, 3 mapy na 1x RTX 2080Ti@2100/15000 gdyż mGPU jeszcze nie śmiga w DX12 + DXR. Test już po patchu.

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja jak berety...gostki z jakiegoś niemieckiego forum zarzucił wyniki tytana V z bf5 z rtx on ;). Średni fps taki sam praktycznie jak 2080ti. Przypomnę że Titan v przecież nie ma rt cores;)

Ofc do weryfikacji jeszcze ^^ Ale daje do myślenia

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy rok nowa drama ale jednak pewne rzeczy się nie zmieniają :D Ciekawe czy RTX to kolejny PhysX(pytanie retoryczne), sztucznie zamknięty bez powodu. W końcu nikt i tak nie wie co te rdzenie RT konkretnie liczą - no i właśnie,  może nic nie robią póki co, skoro na Volcie śmiga. Spójrzmy na to z dobrej strony- może kiedy nadejdzie patch włączający rdzenie RT w Turingu fps pójdzie w góóóórę :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś robi szum i sieje dezinformacje. Znajomy ma TITAN V i w 1440p ultra + DXR ultra, ledwo wyciąga 20 fps. Te same ustawienia na RTX 2080Ti 70-90 fps. Oczywiście ta sama lokacja. Sprawdzę też osobiście na TITAN V jak sprawa wygląda i poleci materiał z serii "Obalanie mitów" ;-)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle w temacie TITAN V dorównującemu wydajnością DXR wobec RTX 2080Ti

TITAN V - 14 200 zł

RTX 2080Ti - 5549 zł

Do gier, bardzo słaby deal TITAN V. Jak szaleć to TITAN RTX, ale sam dla 3,8% wydajności więcej ( sprawdzałem 2x 2080Ti@2100/15000 vs 2x TITAN RTX@2100/15000) się w to bawił nie będę ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby pierwszy taki test na świecie ? :P Wygląda na to że Port Royale wykorzystuje rdzenie RT na maxa. Swoją drogą miejscami tylko 10% w Battlefield więc widać że ta gra mało z RT korzysta. Pytanie teraz czy Port Royale ma sens, czy może nigdy nie zobaczymy gier odzwierciedlających wydajność tego benchmarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, umcacz napisał:

Czyżby pierwszy taki test na świecie ? :P Wygląda na to że Port Royale wykorzystuje rdzenie RT na maxa. Swoją drogą miejscami tylko 10% w Battlefield więc widać że ta gra mało z RT korzysta. Pytanie teraz czy Port Royale ma sens, czy może nigdy nie zobaczymy gier odzwierciedlających wydajność tego benchmarka.

Zobacz sobie porównania min / max / avg fps . TITAN V obrywa bardzo solidnie. Im więcej promieni, tym TV radzi sobie gorzej.

I tak i tak jest to ciekawostka, gdyż TITAN V to karta z innego segmentu i do innych zadań niż RTX 2080Ti, jednak trzeba było sprawdzić te plotki krążące w sieci. Realnie to nawet RTX 2080 TITANa V pozamiata w grach z RT.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel odebrał dziś 2070 Armor od MSI z naprawy (artefakty typu Space Invaders). Karta wróciła ta sama! Co serwis grzebał tego w Komputroniku nie wiedzieli. Gosu wspominał, że za tego typu objawy odpowiada wadliwe GPU.

Mam nadzieję, że karta teraz pożyje, aczkolwiek dla mnie taka forma naprawy to jednak druciarstwo i karta powinna być nowa z fabryki. Chyba to ostatnie MSI w mojej karierze i kolejnej nie kupię ani nie będę polecał za tego typu akcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radiergummi napisał:

Kumpel odebrał dziś 2070 Armor od MSI z naprawy (artefakty typu Space Invaders). Karta wróciła ta sama! Co serwis grzebał tego w Komputroniku nie wiedzieli. Gosu wspominał, że za tego typu objawy odpowiada wadliwe GPU.

Mam nadzieję, że karta teraz pożyje, aczkolwiek dla mnie taka forma naprawy to jednak druciarstwo i karta powinna być nowa z fabryki. Chyba to ostatnie MSI w mojej karierze i kolejnej nie kupię ani nie będę polecał za tego typu akcje.

No to straszna popelina. Jak mniemam kolega nie sprawdzał wcześniej oznaczeń na samym GPU, bo może jest wymieniony sam układ.

Podejście MSI, bardzo nie fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

SLI 2x RTX 2080Ti - cztery gry, rozdzielczości 6k ( 5760x3240) oraz 8k ( 7680x4320 ), ustawienia ultra.

 

Test wykonany był jeszcze przed zwodowaniem kart.

Edytowane przez Gosu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój RTX2070 MSI Gaming Z zakupiony miesiąc temu jak na razie działa bez problemów. Kości pamięci na całe szczeście GPUZ pokazuje, że są od Samsunga. Inna sprawa, że po premierze RTX2060 drugi raz prawdopodobnie bym już jej nie kupił, tylko polował na 2060, bo różnica w wydajności pomiędzy nimi jest przy różnucy w cenie jak dla mnie zdecydowanie za mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wozaq napisał:

Mój RTX2070 MSI Gaming Z zakupiony miesiąc temu jak na razie działa bez problemów. Kości pamięci na całe szczeście GPUZ pokazuje, że są od Samsunga. Inna sprawa, że po premierze RTX2060 drugi raz prawdopodobnie bym już jej nie kupił, tylko polował na 2060, bo różnica w wydajności pomiędzy nimi jest przy różnucy w cenie jak dla mnie zdecydowanie za mała.

Wiesz, +/- 10/15 fps na ulicy nie leży. Po za tym, na RTX 2070 masz 8 GB vram, na RTX 2060 6 GB vram, a to bardzo istotny czynnik. Przydatny szczególnie w kwestii DXR 1080p oraz do 1440p bez DXR. Masz bardzo dobrą kartę, dodatkowo memki Samsunga - nie ma co narzekać :) Oby żyła długo i szczęśliwie i niech Ci sprawia frajdę.

Ode mnie test profilu SLI dla BFV, DX11 ultra + 5160x2160 jako rozdziałka.

https://www.youtube.com/watch?v=acjfWjYkuqg

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do RAM-u karty to grając ostatnio w AC:Odyssey w WQHDi wszystkim na ULTRA użycie pamięci oscyluje w okolicach 5,8GB, w sam raz dla RTX2060 :P Chociaż faktem jest, że w Tomb Raiderze było to o 2GB więcej, tutaj RTX2070 ma przewagę. Generalnie to nie ma co już płakać, kartę kupiłem, wszystko chodzi na max w WQHD (jest 2x szybciej niż na GTX1060), cicha jest, przez co zrezygnowałem z chłodzenia wodą (blok siedzi teraz tylko na procku i sekcji zasilania płyty) no i póki co nic negatywnego się z nią nie dzieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedzie do mnie świeżutki RTX 2060 FE, przemagluje tę karcioszkę dokładnie. Zajmę się jej testami priorytetowo, nawet przed TITAN RTX.

Przyznam, że niesamowicie pozytywnie mnie w ogólnym rozrachunku RTX 2060 zaskoczył. RTX ON i lecimy z tematem ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radiergummi napisał:

Kumpel od tego nieszczęsnego RTX 2070 MSI Armor dostał informację z serwisu, że wymieniona została jedna kość pamięci.

Druciarstwo lvl. MSI

Drugi kolega natomiast zamówił RTX 2060 FE i wczoraj mu anulowali.

gie gie nvidia.

Nie no to jest niesamowite. Napisz do mnie PW z numerem zamówienia RTX 2060 FE, przekażę info do NV Polska, może coś się uda pomóc :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2019 o 00:59, Gosu napisał:

Jedzie do mnie świeżutki RTX 2060 FE, przemagluje tę karcioszkę dokładnie. Zajmę się jej testami priorytetowo, nawet przed TITAN RTX.

Przyznam, że niesamowicie pozytywnie mnie w ogólnym rozrachunku RTX 2060 zaskoczył. RTX ON i lecimy z tematem ;-)

Niby bardzo ciężko tę kartę się rozbiera i składa, bo tak wszystko zrobione, że łatwo zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji jeszcze apropo Space Invaders to po jakim czasie może się to pojawić ewentualnie i czy to ma związek z pamięciami micron?

 

 

Edytowane przez G73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...