Skocz do zawartości
Firedash

Ryzen pamięć RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawiam się czy zauważę przy procesorze R5 2600X jakąkolwiek różnicę pomiędzy kościami 3200MHz CL16 a np. 3200MHz CL15 albo CL14. Wiem, że niby Ryzeny działają lepiej przy szybszych pamięciach. Płyta którą zamierzam kupić obsługuje maksymalnie 3200MHz, ale może warto zainwestować w pamięci o niższym opóźnieniu.

 

Ps.

https://www.x-kom.pl/p/427810-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3200mhz-ripjaws-v-cl15-red-2x8gb.html

Czy te kości będą dobre do Ryzena? Widzę, że niby niektórzy polecają wybrane modele do AMD, ciekawi mnie czy faktycznie jest taka różnica, że niektóre RAMy działają lepiej lub gorzej.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla autora już za późno ale tutaj bardziej chodzi o kości zastosowane w tych pamięciach. Te podlinkowane są na kościach samsunga b-die, sam mam ten model. B-die samsunga to chyba najlepsze kości jakie teraz są. W kilku różnych konfiguracjach mobo/cpu zawsze działały na ustawieniach domyślnych (nie zawsze przez xmp). 

Pomoc dydaktyczna

 

Edytowane przez ernorator
edita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem sobie spokój z szukaniem kości samsunga, bo RAMy dedykowane do Ryzena kosztowały prawie 900 zł, a z tymi normalnymi nie można dojść ładu, czytałem różne tematy, oglądałem różne tabelki i doszedłem do wniosku, że oleję ten temat, bo za dużo sprzecznych informacji, często dla jednego modelu podają dwóch dostawców kości. Kupiłem Tridenty, które pewnie są na jakichś Hynixach i poszło bez problemu na 3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się podpiąć pod temat: Poszukuję jak autor postu, tyle, że do płyty ASUS ROG Strix X470-I Gaming i Ryzen 2700X.

Pewnym zbiegiem okoliczności (był plan na Intela , ale się wyleczyłem z pomysłu) stałem się posiadaczem takich oto ramów GSkill 4133 16 GB. Czy to się da ręcznie ustawić na bezpieczny poziom 3200 MHz CL14 (nie wiem jaki to rodzaj kości)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...