Skocz do zawartości
Pytuś

Uzupełnienie grafiki dla procesora Intel i5

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Potrzebuję kupić jakąś grafikę by pograć w FHD. Procek to i5-4670K, nie najnowszy, ale daje radę. Ramu mam 16 GB więc starczy. System to W10. Aktualnie mam Radeon R9 270 2GB. 

Jest sens kupować coś z 4GB ramu na grafice ? A może 6 ? Czy kompletnie nie warto zmieniać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie zależy od konkretnego tytułu, ale myślę, że GTX1070 czy VEGA 56 też powinny być OK. Zależy ile chcesz wydać na to i w co będziesz grał. Niektóre nowe gry lubią więcej wątków CPU. Jaki masz monitor? Ile FPS chcesz osiągnąć w tym FHD?

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek kręcony czy lata na stock ?

Bez OC to GTX1060 / GTX1070 , OC pomoże przy 1070ti ( zwykłym w sumie też ) czy 1080 .

Co do ilości VRAM - zależy od tytułu , rozdziałki i ustawień choć generalnie zalecane jest branie GPU z 6-8 GB VRAM .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor mam 24". Gram głównie w FPS czy surviwale. Ile FPS ? Nie wiem, byle się dało grać, czyli powyżej magicznych 30 kl/s chyba :)

Procesor jest niepodkręcony, ale jak będzie trzeba to zwiększę taktowanie.

Budżet w okolicy 1000 zł. Można minimalnie zwiększyć jak będzie widoczny przyrost mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu fajna cenka Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8GB https://www.x-kom.pl/p/361345-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-580-gaming-8gb-gddr5.html za 1 119 zł z kodem amd-bundle zestaw gier: Assassin’s Creed® Odyssey, Strange Brigade® oraz Star Control®: Origins dobry deal :)

No i jeszcze ta Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce II OC 6GB https://www.x-kom.pl/p/320896-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-ii-oc-6gb-gddr5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...