Skocz do zawartości
Mastahdrax

Co kupić i czy warto Ryzen vs Intel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej , 

Posiadam Gtx 1070 oraz i5 4570 lecz uważam ,że blokuje mi potencjał karty graficznej :( i robi mocny bootleneck , gram w nowe gry plus  PUBG  i moje pytanie sie sprowadza do tego

czy Zakupić teraz zestaw Z Ryzenem ? ( gdzie większość testów do FPS przegrywa z intelem ) czy poczekać na nową generacje intela I5 9400  lub ryzena 3  kiedy takie mogą nastąpić ? 

W sumie jestem w gorącej wodzie kąpany i mam mega dylemat czy Ryzen 1600x czy 2600   czy Ten CHOLERNY intel 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze..  Czy zakupić owy sprzęt  konfiguracja plyta + proc + ramy jeśli tak to jakie .

 

Edytowane przez Mastahdrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli, jak napisałeś, jesteś w gorącej wodzie kąpany , to na dzień dzisiejszy R5 2600 za jakieś 730PLN, jest chyba jedynym logicznym wyborem. Będziesz miał kilka - kilkanaście klatek mniej w najgorszym wypadku, w niektórych grach, niż byś miał przy i5 8600. Ryzena można jeszcze podgonić szybciej. Przy podobnych cenach, to można by rozkminiać,czy te kilka procent wydajności w grach jest warte.

A nie za bardzo wiadomo ile przyjdzie czekać na powrót intelowych CPU do normalnych cen.

https://www.youtube.com/embed/NOcUwKXE0gA

Edytowane przez goral2099
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, goral2099 napisał:

Jeżeli, jak napisałeś, jesteś w gorącej wodzie kąpany , to na dzień dzisiejszy R5 2600 za jakieś 730PLN, jest chyba jedynym logicznym wyborem. Będziesz miał kilka - kilkanaście klatek mniej w najgorszym wypadku, w niektórych grach, niż byś miał przy i5 8600. Ryzena można jeszcze podgonić szybciej. Przy podobnych cenach, to można by rozkminiać,czy te kilka procent wydajności w grach jest warte.

A nie za bardzo wiadomo ile przyjdzie czekać na powrót intelowych CPU do normalnych cen.

https://www.youtube.com/embed/NOcUwKXE0gA

A ty byś poczekał na nowa generacje intela? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na dziś wybrał R5 2600. Po mojej sygnaturze widzisz jakie sprzęty wybieram. :) Trzymam się średniej półki z akceptowalnym dla mnie stosunkiem cena/wydajność.

Sam musisz określić jak bardzo Ci się spieszy i ile chcesz wydać na to. Będzie łatwiej coś doradzić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...