Skocz do zawartości
MaciekCi

1080Ti vs 2080

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Rozglądam się za kartą graficzną i zastanawiam się nad 1080Ti vs 2080. Technicznie patrząc na test Sebastiana, 2080 jest minimalnie szybsza, ale co z 11gb vram na tej pierwszej? No i 1080ti jest tańsza (w moim przypadku o 10-20% w zależności od wersji).

Moj plan to przesiedzieć na tej grafice do 2020-2021, czyli 2-3lata.

Aktualnie jest 7700k @ 5.0ghz ale będzie 9900k jak tylko będzie dostępny.

Drugie pytanie to jaki producent. Founders edition są bardzo ładne, ale czy mają sens? Aktualnie mam 980 FE I 980 EVGA I owszem,  FE jest lepiej zrobiona ale ostatecznie obie są zamknięte w budzie i ich nie widzę. 

Dorzucajac do pieca, temperatura w pokoju to bliżej 30*C, więc miło by było jakby chłodzenie dawało radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę nie jest trudne pytanie. Przy różnicy 150$ o której wspominałeś nie ma sensu przechodzić na 2080 posiadając 1080Ti, ale jeśli masz starą kartę i robisz typowy upgrade (jak ja z 980) to decyzja nie jest taka trudna:

2080 to:

- lekka przewaga wydajnościowa

- trochę mniej pamięci (ale jeśli nie bawisz się w 4k to raczej tego nie odczujesz)

- RT - ale nie wygląda na to żeby gry miały się pod to masowo pojawiać a i wydajność w nich może być mocno kulawa

- DLSS - zapowiada się bardzo przyjemnie i faktycznie daje zysk wydajnościowy, można się w wybranych tytułach spodziewać 30-50% wyższego FPS w stosunku do 1080Ti - problemem jest tylko nadal niepewna jakość i nadal ograniczona lista gier - kto wie jak to się rozwinie

- nieco lepsze OC - jakieś 50-75Mhz od typowych 1080Ti i nieco większe zużycie energii (ale kto te W liczy, hehe)

- za 2-3 lata z pewnością łatwiej będzie sprzedać 2080 i więcej kasy się za nią dostanie

- Nvidia z pewnością bardziej będzie się starać ze sterownikami na przestrzeni tych 2-3 lat niż dla Pascala

- technologia poprawy jakości video z użyciem AI - nie wiem czy wymaga to specjalnego softu czy jest to zaszyte w hardware albo w sterownikach, ale zapowiada się bardzo ciekawie

- warto wspomnieć o NVLink, bo wedle testów GamersNexus niweluje on straty fps z używania PCIEx x8 - możliwe że dzięki temu SLI miałoby większy sens na systemach mainstream

Zanim się odezwą głosy dlaczego ja nie kupiłem 2080 - bo u nas jest za 3600zł (albo była) a ja 1080Ti kupiłem poniżej ceny na Allegro więc decyzja nie była trudna. Tak swoją drogą, jeśli w ogóle rozważasz kupienie używanego sprzętu to 1080Ti może być znakomitym zakupem bo ceny cały czas spadają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane GTX 1080 Ti z gwarancją są w okolicach 2400 zł.  Wziąłbym i poczekał na kolejną serię kart. Jeszcze w 2019 NVIDIA ma wydać refresh w 7nm. Warto poczekać na używanym 1080 Ti do tego czasu. Jak koniecznie nowa to chyba lepiej RTX Duke. Na lepszą dostępność RTX trzeba czekać do stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, 

Nie chcę czekać do Stycznia, bo mam sporo do ogrania i teraz realnie mogę mieć za 2100pln pokoparkowe EVGA 1080Ti black edition albo za 2600pln nowke Zotac AMP... Używek poniżej 2000pln nie dostanę. 

500zl za brak gwarancji i pokoparkowy model? Chyba nie warto? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, MaciekCi said:

Dzięki za odpowiedzi, 

Nie chcę czekać do Stycznia, bo mam sporo do ogrania i teraz realnie mogę mieć za 2100pln pokoparkowe EVGA 1080Ti black edition albo za 2600pln nowke Zotac AMP... Używek poniżej 2000pln nie dostanę. 

500zl za brak gwarancji i pokoparkowy model? Chyba nie warto? 

 

Co masz na myśli pisząc o braku  gwarancji? Chodzi ci o to że to 1080Ti pokoparkowe za 2100zł nie ma gwarancji? Jeśli nie ma to nie bierz, karta by warta była kupienia musi mieć przynajmniej 2 lata gwarancji jeszcze.

https://allegro.pl/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1080-ti-mini-11g-i7555531499.html - tu masz 2200zł, używane rok, gwarancja morele - możesz się zapytać jak była oryginalna gwarancja na te karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MaciekCi napisał:

Dzięki za odpowiedzi, 

Nie chcę czekać do Stycznia, bo mam sporo do ogrania i teraz realnie mogę mieć za 2100pln pokoparkowe EVGA 1080Ti black edition albo za 2600pln nowke Zotac AMP... Używek poniżej 2000pln nie dostanę. 

500zl za brak gwarancji i pokoparkowy model? Chyba nie warto? 

 

Jak masz opcję za 2600 PLN kupić 1080 Ti nowego to bym się nie zastanawiał. Dopłata 1000 zł do RTX 2080 nie ma sensu. Wydajność zbliżona, a DLSS i Ray Tracing zanim zacznie być w grach to będzie już dawno kolejna seria kart Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZOTAC ZT-P10810D-10P 2540pln

MSI GTX 1080 TI GAMING 11G 2610pln

ZOTAC ZT-P10810G-10P 2630 pln

GIGABYTE GV-N108TGAMING OC-11GD 2630pln

MSI GEFORCE GTX 1080 TI ARMOR 11G OC 2700pln 

Ceny przewalutowane z dolarów. Dlatego linka mogę podać, ale jest to USA.

Siedzę na internecie 3g, więc jakby ktoś mógł mi sprawdzić i doradzić, która opcja brzmi najsensowniej to będę mega wdzięczny.  

Także najtaniej widzę 679.99usd a używki za 550usd, więc tak jakby nie wielka różnica. 

Pcpartpicker.com 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kilokush napisał:

Nie wiedziałem, że tam są takie ceny. u nas 2080 najtaniej 3400 PLN. No 300 zł to już mała dopłata. Warta rozważenia.

No, to już wiesz dlaczego ten temat. :)

mat9v podał kilka ciekawych opcji. Na ray tracing to sie W ogole nie nastawiam, nie chcę, ale może tylko ze względu na to, że łatwiej będzie sprzedać... 

w 4k nie mam zamiaru grać przed 2020 na bank, także target to 1080@60fps, także nie wiem czy te 11gb vram to lepiej niż 8gb vram az tak znacząco... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MaciekCi napisał:

No, to już wiesz dlaczego ten temat. :)

mat9v podał kilka ciekawych opcji. Na ray tracing to sie W ogole nie nastawiam, nie chcę, ale może tylko ze względu na to, że łatwiej będzie sprzedać... 

w 4k nie mam zamiaru grać przed 2020 na bank, także target to 1080@60fps, także nie wiem czy te 11gb vram to lepiej niż 8gb vram az tak znacząco... 

To wziąłbym 2080. Nie wiem jak w USA ale u nas allegro jest zalane używanymi i pokoparkowymi Pascalami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...