Skocz do zawartości
nironn

czy warto kupić - zmiana z i5 4570 na Ryzen 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupno Ryzena  mój aktualny sprzet to i5 4570, MSI H81M-E34, oraz 16 gb ram 1600.,

 

Czy zmiana na ryzena 2600, np Asus PRIME X370-PRO czy też jakiegoś asrocka i 16gb DDR4 3000MHz

 

ma sens wydajnościowy ? bo zestawienia procesorów nie pokazują jakiegoś strasznego skoku wydajności.

 

Do zmiany musiał bym dołożyć jakiś 1kzł zakładając że sprzedam stary procesor, płytę i ramy.

 

Dodatkowo zostanie zasilacz z starej konfiguracji SilentiumPC Vero L1 500W VL1-500 i grafika 1060 6gb Msi Gamingx

 

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna spraw- Amd nie ma wbudowanej grafiki a używałem tej z intela do podłączenia pomocniczego monitora ( jakis stary NEC) i nie wiem jak by to tu rozwiązać. Dodatkowa skromna karta czy może ta przejściówka aktywna do starych monitorów zeby zadziałały na 1060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko sprawdzając porównania to wydaje mi się, że o 25% lepszy jest ten Ryzen. Nie wiem czy nie lepiej byłoby Ci poczekać, dołożyć trochę kasy i za kilka miesięcy kupić Intela jak potanieją albo może i następną generację Ryzenów jak już wyjdą za ten czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przejściówki to ja uzywam przejściówki d-sub-hdmi kupioną za 15 zł z allegro sparowanej ze starym monitorem lg. Widziałem coś takiego za ok 30 zł firmy gembrid(o ile sie nie myle) na morele lub x-kom. Według niektórych nie ma prawa to działać, ja używałem to bezproblemowo przy paru urządzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Firedash napisał:

Tak na szybko sprawdzając porównania to wydaje mi się, że o 25% lepszy jest ten Ryzen. Nie wiem czy nie lepiej byłoby Ci poczekać, dołożyć trochę kasy i za kilka miesięcy kupić Intela jak potanieją albo może i następną generację Ryzenów jak już wyjdą za ten czas.

Raczej intel nie wchodzi w grę chciał bym teraz na amd spróbować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się tak nie spiesz i poczekaj jednak na nową generację Ryzenów. Ewentualnie jak kupisz fajne chłodzenie do tego 2600 i dobrą płytę, a ta którą podałeś chyba jest całkiem w porządku, to możesz spróbować go mocniej podkręcić.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Firedash napisał:

Może się tak nie spiesz i poczekaj jednak na nową generację Ryzenów. Ewentualnie jak kupisz fajne chłodzenie do tego 2600 i dobrą płytę, a ta którą podałeś chyba jest całkiem w porządku, to możesz spróbować go mocniej podkręcić.

Chlodzenie to albo aio albo jakieś duże powietrzne jeszcze nie wiem ale na pewno chciał bym go pokręcić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się mogę kwotą ~700zł za procesor + koszt płyty. W podobnych pieniądzach mam ryzena 2600 płyte i ram i to nowe nie x letnie. (w sensie sprzedająć bebechy za około ~1k zł i dokładając ten 1k). Dodatkowo czasami odpalę jakiś stream więc więcej rdzeni się przyda 

Edytowane przez nironn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś argumenty mam ale nie stawiam tego że "moje jest najmojsze" wolę popytać bardziej doświadczonych. niby troche taniej by wyszło ale siadam na używaną, martwą już platformę znowu amd mam wsparcie do 2020, tylko przeglądam testy wydajności i nie wiele wiecej jest na plus na ryzena ( pewnie użyte z 50% cpu drugie 50 było by na np obs) 

 

Sam nie wiem mam mętlik 

Edytowane przez nironn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym( i7 4770 lub 4790) i przeglądałem portale i te procki chodzą w chorych cenach. Boje sie że wydam kase na używki a np płyta powie papa i wtedy ręka w nocniku bez kasy i znowu jedyna alternatywa to kupno używki ( lub nowej w chorej cenie) 

Edytowane przez nironn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...