Skocz do zawartości
Pilman

Wymiana FX na Ryzena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki zestaw do modernizacji

CPU - FX 6100

Płyta - ASRock 970 PRO3

Pamięć - 2 x 4 GB 1866

Grafika - GTX 1060 3GB

Dyski - 2 x HDD oraz 1 SSD

Zasilacz - XFX TS 550W

 Chciałem sprzedać CPU wraz z płytą i pamięciami a w zamian kupić Ryzena 2600 wraz z 32 GB ramu i oczywiście z jakąś płytą. Co polecacie? Ile dostanę za to co chcę sprzedać. Budżet to około 2500 - 3000. Wymiana zestawu celem pracy w autocadzie oraz gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor - ryzen 5 2600 z proline.pl - 749 zł

płyta główna - ASUS TUF B450M-PLUS GAMING z x-kom.pl - 425 zł (masz jakieś specjalne wymagania co do płyty głównej?)

ram - G.SKILL 32GB 3000MHz Ripjaws V Red CL15 2x16GB z x-kom.pl - 1329 zł - kompatybilne z powyższą płytą, opóźnienia 15-15-15-35 

całość 2503 zł plus koszty wysyłek

jeśli chcesz mocniej kręcić procek, to może jeszcze dodatkowo:

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 z proline, cena internetowa 139 zł

suma 2642 zł + przesyłki

Jaki masz ten dysk SSD? jeśli masz chęć (teraz lub później po sprzedaży klamotów), może sprezentujesz sobie jakieś cacko na pcie-x4 nvme, jak np adata sx8200 480 GB, w x-komie za 469 zł - no chyba, że do pracy nie potrzeba aż takiego demona prędkości, tylko starcza coś z klasycznym złączem SATA3, które pewnie już masz.

Edytowane przez mrcszyman
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk Goodram Iridium Pro 240 - także wystarcza. Też myślałem żeby coś szybszego na nvmie ale troszkę więcej kasy wyjdzie także na razie nie. Co do płyty nie mam wymagań - jak ta jest dobra to biorę chyba, że może warto się zastanowić nad taką ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4. Ile mogę dostać za stare klamoty? czy jest potrzeba aktualizacji biosu pod starym ryzenem tzn. wsadzić starego i aktualizować czy też płyty z B450 już obsługują 2600

Edytowane przez Pilman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b450 od nowości obsługują ryzeny serii 2000

ile weźmiesz za stary sprzęt? trudno powiedzieć, minimalne ceny z allegro - proc 140, płyta o dziwo trzyma cenę, 285, pamięci - nie napisałeś, jakie opóźnienia, od 200 zł w górę ; Jeśli znajdą się kupcy/kupiec, to być może odzyskasz te 6 stów lub więcej - faktycznie ile wyciągniesz, to dowiesz się, jak wystawisz na aukcji.

co do płyty - wybrana średnio-wysoka półka z b450-tek. Twój wybór chyba też w porządku, tyle że ja wybrałem tańszy rozmiar micro-atx, a Ty pełny atx. Rozmiar zależy od Twoich preferencji, tak jak i marka czy model. Byle byś był zadowolony z liczby wyjść z tyłu (np usb 3.1)(format atx da więcej wyjść), liczby portów sata/m2 czy kodeka audio. Tutaj nie nalegam na konkretny wybór. Sam kiedyś głowiłem się długo nad płytą i wiem, że to naprawdę zabiera szmat czasu, aby wybrać dobrze. Może tutaj ktoś lepiej doradzi - żeby nie było zdziwienia, że przy próbie OC płyta nie zapewni stabilności.

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...