Skocz do zawartości
AiXen

Zielone fragmenty na ekranie, wymiana taśmy?

Polecane posty

Dzień dobry, w moje ręce trafił laptop wyświetlający dziwne zielone fragmenty.  Po podłączeniu monitora zewnętrznego laptop wyświetla wszystko bezproblemowo. Mogę oglądać filmy na youtube itp. Zrobiłem także pełny benchmark komputera i nie wywaliło żadnego błędu. Pytanie do Was jest następujące: w jaki sposób mogę sprawdzić czy to matryca jest uszkodzona, czy wystarczy wymiana wyłącznie taśmy? Uszkodzenie układu graficznego raczej nie wchodzi w grę, skoro problem jest wyłącznie z wyświetlaniem na laptopie - tak mi się wydaję :D. 
Jeśli byłaby to wymiana wyłącznie taśmy, to czy jest to dosyć skomplikowana operacja? Czy może warto odesłać laptop do serwisu? 
Może ktoś z Was miał podobną sytuację i podzieli się ze mną swoimi działaniami. 

Model:
DELL E5430 i5-3320M z integrowanym układem graficznym HD 4000

1.jpg

2.jpg

Hej,

Lapek ma wbudowany test matrycy - wyłącz całkowicie, przytrzymaj "D" na klawiaturze i włącz lapka. Odpali się wbudowany test kolorów podstawowych. To samo ewentualnie we wbudowanej diagnostyce, którą możesz wywołać z Boot Menu - F12.

Wyjdzie, czy matryca, czy elektronika sterująca.

pzdr

Edytowano przez czapla_pl
  • Upvote 1

Test wywołany klawiszem "D" o dziwo przeszedł poprawnie, wszystkie kolory zostały wyświetlone prawidłowo. 
Natomiast tuż po wejściu w Boot Menu wyskoczył mi komunikat: MSG: Cables - the following cable, jumper, connection, or sensor: LCD Cable; 

4.thumb.jpg.5cb522e44d50a53d925fd2f02ee7474c.jpg

5.jpg

6.jpg

15 minut temu, czapla_pl napisał:

Masz odpowiedź co wymienić :)

pzdr

Niby tak, ale nie do końca. Mam kilka pytań.
Taśma matrycy, a LCD cable to to samo? 
W przypadku LCD cable jaką wersję kupić? Mogę to dopiero sprawdzić po otworzeniu laptopa?
Spotkałem się takimi oznaczeniami: 0GJ7MG ,  0MJ9Y6,  0YXXXK.
W przypadku taśmy oznaczenia: MJ9Y6 V2FJG  GJ7MG

Proszę o odpowiedź i przepraszam za te pytania, być może są to jakieś podstawy i dziękuję za dotychczasową pomoc. 

Otwórz lapka i sprawdź - na każdej części Della jest oznaczenie typu. Jak otworzyć - Service Manual dostępny na stronie wsparcia technicznego Dell.

Pytanie o taśmę matrycy a LCD Cable pominę.

Alternatywnie zadzwoń do wsparcia Della i zapytaj o oznaczenie części, może podadzą.

• Upvote 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.