Skocz do zawartości
Bushido

Monitor gajmingowy 27 cali FHD, są takie?

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Mili,

 

w najbliższej przyszłości chciałbym złożyć komputer marzeń.

Czy są monitory godne polecenia o wielkości matrycy 27 cali, w rozdzielczości (maks!) 1920x1080, odświeżaniu 144Hz, oraz niskim czasie reakcji, ponadto obsługujące te nowe technologie GSync czy FreeSync?

Pytam ponieważ w polecanych monitorach polecanych w "Zestawach komputerowych na październik 2018" są 27 calowe ale tylko w 2560x1440, a do tego w kosmicznych cenach.

 

Pozdrawiam!

Piotrek Z.

 

 

edit.

Budżet, nawet do 2000 PLN.

Edytowane przez Bushido
Dopisanie budżetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarowo iść do 24' nie mam zamiaru. Zwiększyć rozdziałkę do 1440p lub 4k, tez nie da rady bo rozsadzę budżet...

 

Obecnie przy graniu na 940MX na 27 calach na śmiesznej rodziałce, całe fhd to dla mnie naprawdę coś.

CHYBA ŻE, buda za 5000zł uciągnie nowe gierki na 60+fps na tych 1440p

 

Edytowane przez Bushido
rozbudowanie wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Markus1 - O ile dobrze rozumiem, to freesync działa na radeonach, a gsync nagefroce'ach. A (uproszczając) technologie same w sobie są dość podobne.

@FxJ - 80% fpsy, 20% rpg 3cio osobowe. Grafikę na ten moment to gtx1070. W WQHD nie poszło by mi wszystko na maks detalach, dlatego fhd wygląda dla mnie kusząco.

 

W każdym razie wybieram się w poniedziałek do super-uber-pro-GaJmInGoWeGo sklepu dobrze zobaczyć jak wygląda dobry monitor. Bo nie miałem nawet w życiu  okazji ich widzieć dłużej niż 1min - lol.

 

Pozdrawiam!

edit.

1. Idę w 27 cali w FHD.

2. Jaka będzie różnica w wydajności pomiędzy QWHD a FHD z AA x16?

3. Czy jest jakaś korzyść z używania CPU i GPU z jednej stajni. Odpowiednio Radeon + AMD, i Intel + GeForce?

Edytowane przez Bushido
Dodanie pytań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bushido napisał:

2. Jaka będzie różnica w wydajności pomiędzy QWHD a FHD z AA x16?

 

Zależy jakie to AA: MSAA, SSAA ... a może jakieś pseudo AA, czyli post-processingowe??? . 1920x1080 2xSSAA powinno obciążać podobnie do 2560x1440 bez AA . 8x MSAA powiedzmy podobnie obciąża co 2xSSAA. Traktuj te informacje bardzo orientacyjnie, bo w różnych grach jest różnie. Kiedyś robiłem testy i mniej-więcej tak to z grubsza wyglądało.

21 godzin temu, Bushido napisał:

W WQHD nie poszło by mi wszystko na maks detalach, dlatego fhd wygląda dla mnie kusząco.

Co Ci po max detalach, jeśli niższa jakość renderingu przeszkadza w ich podziwianiu? Moim zdaniem im wyższe detale, tym jakość renderingu powinno się ustawiać na wyższą, by te detale nie ginęły w zniekształceniach. W 1920x1080 też można renderować z niezłą dokładnością, jeśli włączysz jakieś SSAA ... ale z drugiej strony bardziej opłaca się iść w wyższą rozdzielczość bez SSAA, bo koszt obliczeniowy z grubsza podobny, a ostrość obrazu wyższa.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budę chcę kupić żeby pograć w gry który sprawiły mi wiele przyjemności przez ostatnie 17 lat. Nareszcie móc wrzucić full detale, delektować się 80+ klatkami. Jak TEŻ móc grać w najnowsze gierki jakie wyjdą, za parę lat nawet niekoniecznie na full detalach. Z reszta za te parę lat liczba obowiązków sprawi że po prostu nie będę miał czasu an grani w jakieś je******* gierki.

Co do jakości, moim punktem odniesienia jest moment kiedy do budy z Athlonem 64 x2 wrzuciłem HD4870 i miałem 40+ fps na crysisie 1. Nigdy nie miałem mocnego komputera, teraz mam nieco $ n rozwalenie, i ostatnie chwile stanu wolnego żeby to zmienić.

 

Byłem w ów gajmingowym sklepie . "Yyyyy szefa nie ma, jestem na zastępstwie. A gajmingowe rzeczy to były, ogólnie za 4h godziny zamykamy, i nie jestem w stanie nic pokazać" - pfff

Mam monitor AOC I2769Vm 27 cali, podczas grania oczy mam w odległości 75cm od matrycy, podczas oglądania filmów 85cm.

Włączyłem Witchera 1 (tak tak, jeden) w 1920x1080 z totalnym brakiem AA, o ile nic się nie rusza przy zbliżeniu mordy na 20cm od matrycy widzę wszędzie pojedyncze piksele. Widzę je również z 75cm na krawędziach z dużym kontrastem - liście drzew na tle nieba. ALE gdy się im przyjrzę.

Naprawdę podczas normalnej gry, to nie jest coś na co zwracam uwagę...

CHYBA że jest coś naprawdę nie tak z moimi oczami. Albo ten monitor jest jakiś niezwykły...

 

@FxJ

Nie gram na pro-levelu, nie gram nawet dla jakiś statystyk. Oczywiście gdy się gra dla wyników, to lepiej mieć te 20 klatek więcej na low detalach, nos przyklejony do monitora mega rozdzielczości. Jasne będziesz miał wtedy przewagę. Porównując to do kupna ferrari. Chce na nie wydać pieniądze, nie po to żeby robić historyczne czasy na torze. Ale po to żeby móc objechać każdego lamusa na dzielni, jak też delektować się zajebis*ością tego auta w codziennym użytkowaniu :).

 

@Kyle

1. Nie znam się na tyle aby rozróżnić czym się różnią różne AA. Taki mały sekret, totalnie nie interesuję się komputerami, po prostu ich używam codziennie.

2. ALEŻ OCZYWIŚCIE! Zgadzam się zawsze będzie lepiej z większą rozdzielczością i mega szczegółami. Tylko że idą za tym koszty, a ja mam +- określony budżet, przez co MUSZĘ iść na jakieś kompromisy. A jako że naprawdę nie uważam że zwiększenie rozdzielczości poprawi moje wrażenia, to zostaję przy FHD. Spoko jakbym miał do wydania 500000zł, to miałbym  10 monitorów 4k z pisiencioma rtx2080Ti każdy, i Tajką robiącą inną robotę pod stołem...

Hardwerowo ograniczając (do FHD - lol) rozdzielczość pozwolę temu komputerowi dłużej pożyć. Nie mając za 3 lata wyrzutów że nowe gierki nie idą mi na maks rodziałce z maks detalami. A przypominam, nie będę w stanie kupować nowego kompa co roku.

 

edit.

 

Tak swoją drogą, odkąd pamiętam praktycznie NIGDY nie miałem włączonego jakiegokolwiek AA w ŻADNEJ gierce. Po graniu na ziemniako-kalkulatorach przez całe swoje życie, pikseloza po prostu mnie nie rusza...

 

Edytowane przez Bushido
dopisanie o AA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, FxJ napisał:

I po to się kupuje 24" max do FullHD

Dobrym byłbyś politykiem. Wyrywanie z kontekstu masz opanowane do perfekcji.

Miałbyś rację jakby ów 20 cm to był normalna odległość oka od monitora. Przy odległości 40cm od matrycy nie widać już pojedynczych pikseli, a jest to maksymalna odległość do jakiej zbliżam ryj, przy szukaniu czegoś naprawdę małego. Do 27 cali po prostu się już przyzwyczaiłem, a monitory tego rozmiaru od ponad 5 lat.

 

A WQHD brałbym jak reksio szynkę, jakbym na budę miał do wydania 7000 zł, a nie 7 koła na wszystko :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Uncle_Adam Die Sache ist, ich werde Grafikkarte in der Zukunft nicht verbessern. Ich plane in Zukunft kein Geld in mein Setup zu investieren.

 

edit.

Ok, ich muss eine Perspektive geben. Im Moment spiele ich Witcher 1, und es ist das erste Spiel in meinem Leben, das ich in Full HD laufen kann. ALLERERSTES. Für mich "mich" auf "nur" full-hd "zu beschränken", existierte nicht, weil ich nie etwas besseres gehabt habe!

Außerdem ist die Idee nicht, heute Spiele in 50fps in WQHD zu laufen. Ich muss in der Lage sein, Spiele ab 2020 oder 2021 in 50 Bildern pro Sekunde zu spielen. Ich baue mir Computer mit dem Wissen, das nicht in der Lage ist, es zu aktualisieren. Zeitraum.

Edytowane przez Bushido
rozbudowanie wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bushido napisał:

Miałbyś rację jakby ów 20 cm to był normalna odległość oka od monitora. Przy odległości 40cm od matrycy nie widać już pojedynczych pikseli,

Człowiek z przeciętnym* wzrokiem widzi do 150 PPI z 60 cm (300 PPI z 30 cm). 24" FHD ma 92 PPI, natomiast 27" 1920x1080 ma 82 PPI. Także nawet 27" 2560x1440 (109 PPI) to za mało, by z 60cm dla kogoś z przeciętnym wzrokiem, piksele nie były widoczne.

* - przy najlepszym wzroku to jest nawet do 360 PPI z 60 cm.

Kalkulator, którym możesz sobie oszacować, kiedy piksele nie powinny już przeszkadzać :) : https://www.designcompaniesranked.com/resources/is-this-retina/

Film o tym:

 

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...