Skocz do zawartości
xprt7

Zestaw PC za 7700 zł prośba o ocenę i porady

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.morele.net/komputery/monitory-i-akcesoria/monitory-komputerowe-523/,,,,,18,,,0,,,,28248O!1820/1/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego

Jestem laikiem w związku z tym proszę o porady. Zestaw ten głównie oparty został na zestawach z polecanych na purepc. Zastanawiam się jeszcze nad GTX 1080 a RTX 2070 (jeśli zdecyduję się na RTX, który będzie pewnie nieco droższy i trochę wydajniejszy i to pewnie te modele ze słabszym chłodzeniem to będę zmuszony kupić nowy monitor (chociaż nie wykluczam, iż nawet jeśli skuszę się na 1080 to i tak go kupię - w końcu miałbym fullhd), gdyż ta, karta (rtx 2070) nie będzie kompatybilna z moim starym monitorem (Samsung SyncMaster 223 BW 22" 60 hz 1680x1050 kupiony w 2008 r.) i w takim wypadku zdecydowałbym się na ten aoc. Pytanie czy ten aoc będzie kompatybilny z gtx 1080 windforce/rtx 2070 i płytą główną msi z370 plus i jaki kabel musiałbym kupić, aby uzyskać te 75 hz display - display?

Zastanawiam się również nad i7 8700 (pomimo tej abstrakcyjnej kuriozalnej wręcz ceny bo przecież chodził po 1400 zł) a procesorami nowej 9 generacji. Ostateczną decyzję podejmę pewnie po testach 2070 i 9 gen ale obawiam się, że w tym czasie 1080 windforce albo inne komponenty będą niedostępne albo podrożeją stąd umieszczam ten post tuż przed samymi testami (bo bodajże okażą się już 17 i 19 października). Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radiergummi napisał:

Po co Ci tak wydajne chłodzenie do zablokowanego procka? Poza tym koniecznie chcesz przepłacać jakieś 900 zł za CPU?

Niektórzy kupują nadmiarowe chłodzenia dla ciszy, ma to jakiś sens, sam kupiłem lepszego BQ tylko po to, żeby nie wył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcza mega drogo ten intel sie nie opłaca :/

Zobacz zestaw na ryzen https://www.x-kom.pl/lista/2ck9m2lri z 1080ti + szybszy ram nawet zostawiłem twoje chłodzenie :P ale kilka stówek idzie jeszcze urwać

EDIT Dałem monitorek z 1 ms :) tak to też IPS i 75hz

Czyli za tą samą cenę fajniejszy zestawik

Edytowane przez Patronix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to spoko ten acer myślałem nad nim (ale wizualnie mniej mi się podoba niż aoc a różnica 1ms vs 5ms jest chyba niezauważalna?) i jeszcze nad iiyama XUB2493HS-B1 ale to już dopłata z 200 zł a vesa i regulacja wysokości nie są mi potrzebne.

Jeśli chodzi o procesor to właśnie czekam na test wydajności w grach 9 gen i  wtedy te chłodzenie byłoby chyba optymalne. Czyli do i7 8700 jakie najlepiej chłodzenie konkretnie polecalibyście?

Ta płyta główna msib450 czym się różni od msi z370 plus? Oprócz tego że na z370 da się podkręcać? Znacznie tańsza czyli co w niej gorszego? Te diody to są mi zbędne tym bardziej w obudowie bez szkła chyba że nie ma lepszej płyty do i7 8700 bez diod. Na ciszy w pc także mi nie zależy w granicach rozsądku oczywiście. Mnie interesuje przede wszystkich wydajność w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój monitor posiada tylko złącza VGA (D-Sub), DVI. Po wczorajszych testach na purepc dotyczących rtx 2070 wynika, że raczej nie będzie się opłacało teraz kupować 1080 wszystko zależy od dzisiejszej ceny rtx'a. 1080 windforce to koszt ok 2400 zł ten palit, który zaproponowałeś ok 2300 więc jeśli 2070 będzie kosztował z 2700 zł to chyba warto dołożyć te z 200 300 zł do rtx'a tego armora, który chyba będzie jednym z tańszych a i tak będzie zapewniał lepsze osiągi i kulturę pracy niż te 1080.

Edytowane przez xprt7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten stary monitor 1680x1050 nie nadaje się pod tak mocny zestaw komputerowy. Można wystawić go na Olx za symboliczną cenę, lub w dziale oddam za darmo. Ew. można wystawić na śmietnik, to ktoś potrzebujący sobie znajdzie. Wracając do monitora dzisiejszy standard to FullHD 1920x1080p, ale przy karcie 1080Ti można iść wyżej w rozdzielczość WQHD 2560x1440p, albo nawet 4K 3840x2160p, które powoli staje się standardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie idzie ograć większość gier w 4K na 1080Ti. Wiadomo, że nie w każdej uzyskasz 60 FPS. W najnowszym Shadow Of Tomb Rairer mam średnio 42 klatki przy 4K i ze wszystkim na Ultra  bez AA i cenie jedynie na High. W Twoim przypadku brałbym po prostu  2560x1440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...