Skocz do zawartości
rafal328

Jaka karta WiFi do szybkiego internetu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

W najblizszym czasie zostanie zainstalowane w moim mieszkaniu lacze internetowe o przepustowosci 350Mb/s. Chcialbym uzyskac najlepszy mozliwy transfer po WiFi. Posiadam laptopa ASUS G53JW, w ktorym zainstalowana jest karta w slocie M2, z tego co pamietam na chipie Atherosa, lecz aktualnie szybkosc mojego polaczenia WiFi wynosi 150Mb/s. Chcialbym, aby karta wykorzystywana byla nie tylko do przegladania internetu, ale rowniez do szybkiego przesylu danych po domowym LANie. Czy moge liczyc na Wasza pomoc w doborze odpowiedniego sprzetu? Cena nie gra istotnej roli. Providerem mojego internetu jest Virgin Media, poniewaz mieszkam na Wyspach, wiec nie wiem jakie transfery zapewni mi ich router, ktory w pozniejszym czasie rowniez zostanie zastapiony czyms wydajniejszym. Poki co chcialbym zaczac od zmiany karty WiFi, mozliwie na jak najwydajniejsza.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc! Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. USB odpada, musi byc M2 wewnatrz laptopa. Zalezy mi naprawde na mega wydajnosci, nie na taniosci... Ta karta ktora wymieniles obsluguje 300Mb/s, czyli nawet nie wykorzystam potencjalu internetu, a co z LANem, na ktorym rowniez bardzo mi zalezy? Karta musi byc naprawde bardzo szybka, najszybsza, najlepiej trzymajaca zasieg, stabilna etc...

Czy taki Intel AC 9260 bedzie ok? Czy bedzie kompatybilny z moim laptopem? A moze jest cos jeszcze lepszego?

Wielkie dzieki!

Edytowane przez rafal328

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta, którą podałem  jest do 450 Mb/s... :D Jeśli kasa cię puszcza to proponuje Intel® Tri-Band Wireless-AC 18265 do laptopa obsługuje dwa standardy ad i ac  :D Ta karta Intel AC 9260 też jest spoko tylko w ac i pamiętaj że jak router będziesz kupował to zerknij czy pozwala na szerokość kanału 160 Mhz a nie tylko 80. Teraz kwestia sieci twojej lanowskiej. Jeśli chcesz mieć super duper stabilnie i bez problemów to oprócz routera (np. Edgerouter POE ) kupujesz 2 punkty (może nawet 1 by wystarczył zależy od mieszkania) dostępowe w wave 2 ac np. UNIFI AP HD montujesz pod sufitem dociągasz kable i masz w całym domu WIFI stabilne jak skała.

Edytowane przez Zabuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...