Skocz do zawartości
_Vip_

Zestaw dla młodego adepta gamingu do 4-4.5k

Rekomendowane odpowiedzi

Panocki,

Młody w maju ma komunie i wymyślił sobie kompa do gier. Za moich czasów dostawało sie zegarek albo łancuszek złoty z krzyżykiem, ale takie mamy czasy.

Chciałbym wydac 4-4.5k na bude. Jako, że chłopak jeszcze smarkaty to gra raczej w śmieci typu minecraft czy jakieś robloxy czy jak to sie tam nazywa, ale ostatnio coś przegaduje na temat nowej Forzy Horizon. Chciałbym, żeby ten komp trochę mu posłużył, a że od czasu jak byłem moderotorem na tym forum i że tak powiem byłem w temacie wiele sie zmieniło to zapytuje Was.

Ceny procesorów Intela widze, że znowu lecą do góry, czy w związku z tym dobrą opcją będzie zestaw na Ryzenie 5 2600, 16GB Ram i GTX 1060 6GB lub RX580 8GB ? Monitor ma FHD i nic więcej w tej kestii mu nie jest potrzebne. Czy jednak dołożyć troche cebulionów i poskładać zestaw na i5-8400 ? 

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj. Teraz są beznadziejne ceny. Niedługo AMD wyda nowe procesory i karty graficzne. Do tego może NV jak wyprzeda Pascale to ceny spadną. No i obecnie dostępność nowych kart NV jest zerowa. Więc za te 3 miesiące powinny być już RTXy dostępne w normalniejszych cenach od większości producentów. No i RTX 2070 wtedy już będzie też dostępny. Ceny SSD i Ramu też od niedawna zaczęły mocno spadać i mają spadać dalej.

 

Jak komputer ma być na maj to ja bym się zainteresował tematem najwcześniej w marcu. Do tego czasu wiele się zmieni.

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 2600 to OK wybór jeżeli chodzi ogólnie o gry i obecną sytuację cenową na rynku .

W co młody więcej gra ( i w jakiej wersji ) - minecraft ( oryginalny czy wersja dla Win 10 ) albo Roblox czy inne proste gry ?

Jak MC i to wersja oryginalna ( obsługa 1 rdzenia + Java ) to Ryży będzie raczej średni w tej grze , wysoko taktowane Pentium będzie lepsze , w wersji przystosowanej dla W10 może być odrotnie .

FH4 powinno działać OK na R5 + GTX .

 

Z drugiej strony jak to ma być komp kupiony dopiero w okolicach komunii to nie ma sensu teraz zakładać tematu , przez te kilka m-cy sporo się zmieni , wejda nowe procki i karty , układ cenowy też się zmieni - póki co AMD się wybiło bo Intel stał się bardzo skąpy i ceny ich procków ostro poszły w górę .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pany, czyli czekamy. Minecraft oryginalny, ten pod W10 ponoć jest gorszy (bo jakiś YTuber tak powiedział, Wito czy jak mu tam) ale najwięcej to on gra z ziomkami w Robloxa. Jednak jak już patrzy na Forze to może za chwile zacznie grac w gry bardziej wymagające. Może byc tak, że za chwile smarkacze odkryją PUBG, Fortnite itd. :) W salonie stoi PS4Pro z oledem 4k z HDR ale więcej ja na niej gram niż on. Ciągle tylko roblox i sępienie kasy na robluxy. Pamietajcie, chwalcie czasy kiedy nie macie dzieci :D

 

 

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, _Vip_ napisał:

Dzięki Pany, czyli czekamy. Minecraft oryginalny, ten pod W10 ponoć jest gorszy (bo jakiś YTuber tak powiedział, Wito czy jak mu tam) ale najwięcej to on gra z ziomkami w Robloxa. Jednak jak już patrzy na Forze to może za chwile zacznie grac w gry bardziej wymagające. Może byc tak, że za chwile smarkacze odkryją PUBG, Fortnite itd. :) W salonie stoi PS4Pro z oledem 4k z HDR ale więcej ja na niej gram niż on. Ciągle tylko roblox i sępienie kasy na robluxy. Pamietajcie, chwalcie czasy kiedy nie macie dzieci :D

 

 

 

Na dniach premiera nowych procesorów Intela. Procesory nowe od AMD tez zapowiadają się dobrze. 

Jak masz Oleda w 4K z HDR to pewnie szukasz też komputera dla siebie :D. Forza Horizon 4 na TV z HDR robi efekt WOW ;) Chyba pierwsza gra gdzie HDR jest użyty właściwie. Efekt HDR jest stonowany i użyty tylko tam gdzie trzeba. Gra wygląda naprawdę pięknie i fotorealistycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja na kompie to gram w Half Life 2 :D ...PS4Pro w zupełności zaspokaja moje growe zapędy.
Chociaż jak poczytałem trochę sprzęcie to znowu mi trochę wróciła zajawka sprzed 20lat i poskladalbym sobie jakiegoś mocarnego desktopa ale byłoby to raczej spowodowane chęcią posiadania czegoś ładnego na moim stanowisku pracy.


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach z punktu ekonomicznego lepszy będzie zestaw na Ryzenie niż na Intelu, ale tylko ze względu na ceny procesorów, bo jeszcze kilka miesięcy temu z pewnością polecił bym i5-8400 zamiast r2600. GTX 1060 jest dobrym wyborem. RX 580 pobierze podczas grania więcej prądu. Moja propozycja zestawu poniżej;

https://www.x-kom.pl/lista/op84fa3vu

Zasilacz Pure Power 500w, alternatywnie taniej Vero 500w, dysk dałem jeden SSD 500GB. Jak młody podrośnie i skończy mu się miejsce, to może dokupić drugi dysk na dane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawik fajny :) no albo jeszcze grafe Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8GB https://www.x-kom.pl/p/361345-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-580-gaming-8gb-gddr5.html + z kodem amd-bundle zestaw gier: Assassin’s Creed® Odyssey, Strange Brigade® oraz Star Control®: Origins dla młodego będzie to niezły deal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2018 o 11:22, pablo27 napisał:

 Moja propozycja zestawu poniżej;

https://www.x-kom.pl/lista/op84fa3vu

 

Zamiast SSD Crucial MX500 500 GB, można rozważyć SSD Micron 1100 1TB za 500zł (kostki 3D TLC).

9 godzin temu, FxJ napisał:

Jeśli mi coś umknęło, to dajcie znać, ale z tego co widzę, to ani ta płyta, ani ten dysk nie ma radiatora - w tym przypadku radziłbym dokupić sam radiator na ten SSD ... albo wybrać płytę z radiatorem dla SSD lub model SSD M.2 z radiatorem.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...