Skocz do zawartości
Dofgus

[UPGRADE] Lekka rozbudowa zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy użytkownicy forum,

Chciałbym zmodernizować mój obecny zestaw:

  • i5-4690K + Thermalright HR-02 Macho
  • GTX 970 od MSI
  • Z97-G43 od MSI
  • Zasilacz Cooler Master 550W
  • Obudowa Fractal Design Core 3300
  • Ram Ballistix 2x4GB DDR3 1600 Mhz CL9
  • Dysk 500GB od WD Blue

1. Jak widać zestaw typowo pod gry. Obecnie jestem na polibudzie i myślę  już o użytkowaniu komputera pod program AutoCAD itd. Na dniach planuję dokupić dysk SSD 240-256GB. Z zestawów polecanych na portalu głównie przewija się SSD GoodRam IRDM Pro 240GB. Jest to najlepszy wybór w tej cenie?

2. Dodatkowo wskazane jest zwiększenie ilości RAMu. Przynajmniej do 16GB. W obecnej sytuacji nie widzę sensu przesiadać na DDR4, bo wiąże się to z wymianą płyty głównej i procesora, na co mnie niezbyt stać, chociaż i7 lepiej by współpracowała. Dochodząc do konkluzji. Jakie kości ramu dokupić? Przy Macho jedno miejsce na kość RAMu jest zajęte. Czy zakup kostki 8GB i dołożenie jej do wolnego miejsca będzie w ogóle działało? Czy muszę kupić nowy zestaw 2x8GB?

3. Warto bawić się w podkręcanie taktowania RAMu?

 

 

Edytowane przez Dofgus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawa w OC RAMu nic nie kosztuje, a zabierze trochę, mniej lub więcej, czasu. Choć trzeba mieć świadomość, że jak dokupisz kolejne 2x4GB 1600MHz (cl9, dostepne od poniżej 400 zł), to możliwe, że OC wszystkich czterech może nie osiągnąć tego pułapu co OC dla dwóch kostek.

Sprawdź, jak mocno wentylator od chłodzenia macho koliduje z pierwszym bankiem pamięci - może jest szansa podnieść nieco wentylator. U siebie mam macho rev A oraz 4 kości ramu corsarze vengeance niskoprofilowe. Nie powinno być problemu, ale jednak wentylator wadził z pierwszym bankiem. Lekko podniosłem zapinkę z wentylatorem oraz delikatnie nagiąłem kostkę ramu, udało się to wszystko jakoś wpasować. Komp u mnie działa w takiej sytuacji ponad 2 lata bez bsodów. 

Jeśli faktycznie nie da rady nic zrobić z zasłoniętym pierwszym bankiem, to najlepiej będzie sprzedać obecny ram i kupić sobie 2x8 GB 2133 MHz cl9 lub 2400 MHz cl 10/11 - ceny od około 500 zł.

Patrząc po cenach allegro w tej chwili używane i7-4790k jest w dzikich cenach 1300-1400 zł. Jest jedna oferta na olx.pl za 1050 zł. Chyba lepszym wyborem będzie i7-4770k, ceny od około 900 zł (allegro), od 800 zł w olx. 

 

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...