Skocz do zawartości
Oracle

1080 Lub inna karta do streamowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W tym wątku zrobiłem upgrejd komputera: 

I tam też widać do czego będzie komputer używany. Więc wygląda to następująco:

ASRock X370 Gaming X (90-MXB5M0-A0UAYZ)
G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x16GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-32GVK)
AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz, 20MB, BOX (YD270XBGAFBOX)

I teraz przyszła pora na kartę graficzną, myślałem o czymś takim:

https://www.x-kom.pl/p/317373-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1080-windforce-iii-oc-8gb-gddr5x.html

Ale szczerze nie mam pojęcia o kartach do streamowania. Poczytałem trochę w necie i wszędzie polecają 1080.

Obecnie na mojej karcie Radeon HD7970 mam dziwne przycięcia kiedy streamuje i np obracam ekran (w grze tego nie widać).

Wiadomo, wow wciąga procesor i wolałbym go odciążyć i przenieść enkodowanie na kartę graficzną. Normalnie robi się na odwrót ale w tym przypadku podejrzewam, że trzeba tak zrobić.

 

Więc moje pytania brzmią:

1. Czy warto teraz kupować 1080 czy może poczekać az stanieje?

2. Czy jest jakaś inna lepsza alternatywa w podobnej cenie?

3. Jeśli 1080 to czy jest jakiś model szczególnie wart uwagi?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i to jest wydajność w okolicy 1080. Tylko, że 1080 można też z gwarancją kupić za około 1800zł.

Niby to nie duża różnica ale jednak. Ponadto widzę windforce'a:

https://www.x-kom.pl/p/456601-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2070-windforce-8g-gddr6.html

Teoretyczny koszt kupna na fakture to około 1950zł.

No ale da się też kupić 1080 na fakturę:

https://allegro.pl/geforce-gtx-1080-zotac-icestorm-8gb-ddr5x-vat-23-i7569923392.html

teoretyczny koszt 1495zł. No i w dodatku mam raty 0%. Mogę też po to podjechać i odebrać samemu.

 

Więc podsumowując, 2070 jest nowsza owszem ale wydajność ma podobną lub niewiele większą od 1080 a kosztuje około 500zł drożej.

Czy warto dopłacać? Tego test nie mówi.

 

Jeszcze zostaje kwestia sterowników, ostatnio nvidia wypuszcza babole i było sporo problemów z WoWem na 1080. Obawiam się że 2070 będzie tak miał jeszcze przez pół roku...

Edytowane przez Oracle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem 2070 od MSI. z 1080 jest taki problem, że ciężko było mi znaleźć wiarygodnego sprzedawcę (ludzie mieli po 2-5 komentarzy). A te bardziej wiarygodne aukcje miały ceny po 1900-2000zł. To po prostu nie opłacało mi się brać starocia w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...