Skocz do zawartości
eyah

i5 8400 & B360N - nie uruchamia się 2 kość ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wiem, że temat ogólnie znany, ale szukam alternatywy do pogiętych nóżek.

Sprawa wygląda następująco, mam sparowane i5 8400 z płytą gigabyte B360N. Do tego  Ballistix Sport LT DDR4, 2x8GB, 2666MHz, CL16. Komputer początkowo uruchamiał się z 2 kościami ramu ale po jakimś czasie resetował się. Po jakimś czasie przestał się uruchamiać z kością wsadzoną w 1 bank pamięci na płycie glównej. Tzn dokładnie to wygląda tak, że po uruchomieniu długo mieli, pare razy wczytuje bios ale przy uruchomieniu windowsa wyrzuca bluescreen(tak za każdym razem). Komputer w miare stabilnie pracuje jak wsadze tylko 1 kość ramu w bank 2 (pojawiały się restarty, z niewiadomych przyczyn, może system więc nie dramatyzuje tutaj). Widać różnice w uruchomieniu - wszystko wczytuje się szybko, bez "mielenia".

Wysłałem procesor ram oraz płytę główną na gwarancję, w ramach gwarancji dostałem ram i procesor nowy. Płyta główna jest "po naprawie" (nie pytajcie jakiej, bo to chyba największa tajemnica gigabyte, że nie dają takiej informacji). Wczoraj przyszła owa plyta główna, składam zestaw, znów to samo. Znacie inną możliwość niż krzywe piny na płycie ? Przed wysłaniem na reklamacje sprawdzałem je i były proste więc to nie było przyczyną, teraz też wykluczyłbym je. Stawiam na płytę, ale nerw mnie bierze na myśl, że to nowy komputer a drugi raz mam wysłać plyte główną i czekać znowu miesiąc i może akurat teraz to naprawią.

Miał ktoś taki przypadek ? Wszystkie pozostałe częsci były kupowane razem jako nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...