Skocz do zawartości
adi85

Intel I7 7700k zmniejszenie temperatury pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i proszę was o pomoc i z góry bardzo dziękuje, mam problem czy też nie wiem, jak zmniejszyć temperatury na moim intelu, wiem że można zrobić skalpa ale narazie zadowala mnie standard mocy, więc chciałbym zmniejszyć napięcie, bo wszystko mam na auto, i proszę żeby mi ktoś wytłumaczył gdzie to mam zmienić bo z tego mojego biosu to jestem zielony a nie chce nic skopać, dodałem foto, proszę niech mi ktoś powie co do czego służy w tym biosie, bo moja wiedza to staneła na soket 775

20181018_232810.jpg

20181018_232824.jpg

20181018_234428.jpg

20181018_234504.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie jedno z podstawowywch napięć to CPU Vcore , to ono ( poza zegarem ) ma największy wpływ na temperatury CPU .

Pozostałe napięcia to mają wpływ głównie na stabilność procka po OC/UC ( albo OV / UV ) .

Na początek lekko obniż CPU Vcore i sprawdzaj stabilność procka w OCCT lub innym programie tego typu , opcjonalnie testy w 3D Markach etc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reyden dzięki za podpowiedz resztę jakoś sam popróbowałem i wymęczyłem już wiem co do czego służy , udało się zejść z temperaturami do 60-72 max testy zrobione zero błędów, może za jakiś czas zabiorę się za podkręcanie

Dzieki i pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7700k to dość ciepły towar. Ja założyłem na niego Navisa 240 RGB a temperatury dalej szalały. Byłem przeciwnikiem skalpa ale zrobiłem go i temperatura kilkanaście stopni w dół. Tak więc to jest chyba podstawa żeby wydoić z niego dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pakowanie chłodzenia wodnego do procka z glutem pod IHS-em to średnio sensowny pomysł , już dobre AC nie pracowało tutaj na 100% a co dopiero WC .

Skalpowanie procka to podstawa w przypadku wodowania każdego cywilnego CPU Intela od czasów Ivy Bridge , HEDT na X79/X99 miał nadal lutowany IHS .

Oczywiście zmniejszenie Vcore lub ręczna regulacja ( a nie tyle ile daje płyta ) też pomaga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...