Skocz do zawartości
tomon

Kontroler RAID SAS w PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Mam problem z ktorym nie potrafie sobie poradzić. A google tez jakoś nie spotkało go wczesniej także może tutaj ktoś pomoże. 

posiadam dwa dyski SAS SSD które chciałem podłączyć do mojego domowego komputera, Dyski serwerowe dlacztego potrzebuje kontrolera. 

Zakupiłem taki : https://www.broadcom.com/products/storage/raid-controllers/megaraid-sas-9361-8i

Problem w tym że jak wkładam go w jakiekolwiek gniazdo PCIE na płycie głownej ( płyta to Asrock z87 Extreme4 ) na wyświetlaczu led na płycie wyskakuje zaraz po załączeniu komputera kod ' 15 '. i tyle, nic sie więcej nie dzieje, wszystko niby działa ale stanie na tych 15 idalej nie kręci literkami jak to ma w zwyczaju gdy karta kontrolera nie jest włożona do komputera.

Wymontowałem wszystkie możliwe karty z płyty głównej , mam 3 sloty PCIE x16   i w kazdym z nich testowałem.  ( Karta kontrolera to rozmiar PCIE x8 ale z tego co wiem to jest to kompatybilne , zmniejsza sie tylko szybkość ?? ) 

Może ktoś ma jakiś pomysł na co spojrzeć ?  Moze karta kontrolera jest uszkodzona. Nie wiem czy powinny się jakieś diody na niej świecić ale na tej mojej nic się nie jarzy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przerabiałem to w robocie przy próbie załadowania Dellowskiego H310 do zwykłej stacjonarki z Z97.

Rozwiązanie jest banalne w swojej prostocie - musisz zalepić taśmą izolacyjną 2 piny na złączu karty. Instrukcja poniżej:

http://yannickdekoeijer.blogspot.com/2012/04/modding-dell-perc-6-sas-raidcontroller.html

Zadziała :)

pzdr

Edytowane przez czapla_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, instrukcja twierdzi, że "15" to błąd pamięci -> ile slotów masz obsadzonych?

01 - 54

(except 0 d),

5A- 60

Problem related to memory. Please re-install the CPU and

memory then clear CMOS. If the problem still exists, please

install only one memory module or try using other memory

modules.

Jak nie ruszy na pojedynczym module, to pozostaje sprawdzić w innej maszynie (piny B5 i B6 zalepione).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...