Skocz do zawartości
Jeffrey

Karta dźwiękowa do edifier r2600 Muzyka Filmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem sobie głośniki edifier r2600 na tą chwile napędzane są realtakiem 892

Do tych głośników chcę kupić nową kartę dźwiękową, w gry prawie w ogóle nie gram, zależy mi na dobrym dźwięku w muzyce i filmach.

Zastanawiam się nad Sound Blaster Z lub Xonar DX i tu mam do was pytanie, która z tych kart będzie grała lepiej?. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar DX będzie lepszy ale czy odczujesz różnicę w porównaniu z dobrą integrą to nie wiem.To najtańszy z Asusów i wiele bym nie oczekiwał.Ale Creative odpada na pewno.Ostatnia dobra karta muzyczna od Creative to SOUND BLASTER X-FI XTREME GAMER.Dlatego na dziś siedzę na zewnętrznej  DAC X6 FX Audio.Wewnętrzne karty są dziś w odwrocie jednak. 

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdepnąłeś w wyższe sfery tymi głośnikami a taka zabawa tania nie jest :-).FX-Audio DAC-X3 to najtaniej co ja bym polecił.Około 190-200 złotych.Ale jestem stronniczy bo sam siedzę na DAC.Inna sprawa czy brzmienie tego DACa będzie tobie odpowiadało?Kwestia osobista  bardzo.Lepsza bo bardziej pasujące do twoich głośników byłby Asus Xonar DX/D1.Ale z dostępnością  jest różnie i kosztuje od 250 zł w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc chyba zdecyduję się na Xonara DX

FxJ tego Audiotraka miałem chwilę grał nawet fajnie tylko brakowało mu basów już miałem zamówić opamp 8820 do niego ale później wyczytałem że ten DAC najlepiej sprawuje się na słuchawkach a na głośnikach już lepiej zagra fiio D03k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeffrey napisał:

 Audiotraka miałem chwilę grał nawet fajnie tylko brakowało mu basów już miałem zamówić opamp 8820 do niego ale później wyczytałem że ten DAC najlepiej sprawuje się na słuchawkach a na głośnikach już lepiej zagra fiio D03k

Sugerowałbym pooglądać pomiary wyjścia tych kart. Przy poprawnym działaniu obie powinny mieć równe pasmo przy pracy jako źródło dla wzmacniacza (stała impedancja wejścia wzmacniacza). Jeśli fiio D03k daje więcej basu, jako źródło dla stało-impedancyjnego odbiornika, to podejrzewałbym go o po prostu podbijanie tego zakresu (co musi być widoczne w pomiarach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...