Skocz do zawartości
suitpc

i5 9600k i i7 9700k

Rekomendowane odpowiedzi

Na fabrycznych ustawieniach wystarczy jakiś przyzwoity cooler w granicach 150zł. High-endowe chłodzenia powietrzne poradzą sobie z OC na 5GHz, pod warunkiem że będzie w miarę dobra sztuka i da radę wykręcić 5Ghz koło 1.3v. Jak będzie sztuka co potrzebuje ponad 1.35v to jedynie blok wodny.

 

Ja osobiście jestem trochę zawiedziony 9700k. Lepszy od 8700k i mniej gorący,ale różnica dużo mniejsza niż się spodziewałem. Tak samo jak 2080 się zawiodłem.

Dlatego kupiłem używaną 1080Ti Trio nie 2080 i pewnie dlatego skończę tez z 8700K nie 9700K.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Novice napisał:

Na fabrycznych ustawieniach wystarczy jakiś przyzwoity cooler w granicach 150zł. High-endowe chłodzenia powietrzne poradzą sobie z OC na 5GHz, pod warunkiem że będzie w miarę dobra sztuka i da radę wykręcić 5Ghz koło 1.3v. Jak będzie sztuka co potrzebuje ponad 1.35v to jedynie blok wodny.

 

Ja osobiście jestem trochę zawiedziony 9700k. Lepszy od 8700k i mniej gorący,ale różnica dużo mniejsza niż się spodziewałem. Tak samo jak 2080 się zawiodłem.

Dlatego kupiłem używaną 1080Ti Trio nie 2080 i pewnie dlatego skończę tez z 8700K nie 9700K.

To nie lepiej brać i5 9600k zamiast 8700k? Chyba 9600k nieco lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 9  pomimo luta pod IHS-em jest gorąca.

Ludzie mocno się zastanawiają, jakim cudem lut Intela tak słabo przewodzi ciepło z rdzenia do IHS ?

Der8auer wykonał dellid I9 9900K i zastosował ciekły metal, oraz zeszlifował nieco IHS i zyskał prawie 8 stC mniej, niż oryginał.

 

 

Też chciałem kupić I9 9900K, ale ceny i jego ciepło, oraz pobór mocy z socketu bardzo jasno postawiło sprawę i pozostaje na I7 8700 nonK aż do wyjścia poprawionego Ryzena lub nowego Intela (nie refresz, tylko całkiem nowy Intel)

BTW... gdybyś pytał o temperatury I7 8700 nonK, to mam na nim AIO podłączone pod 5 Volt i w Aida stres test przy 500RPM wentylatorach, temperatura jest przyzwoita.

10 minut Aida:

2688717500_1540116071_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 9xxx od strony architektury to również kręcona seria 8 czy 7 , w sumie nadal to samo co było przy SL + dodatkowe rdzenie w CFL czy 9900K .

Dodatkowy plus 9xxx to lutowany IHS a nie glut , pozwala to łatwiej schłodzić CPU bo przewodzenie ciepła z rdzenia na IHS i dalej na radiator jest znacznie lepsze przy lucie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że lut lepszy niż glut, ale filmik powyżej, jak i testy w necie wskazują, że ten Intelowski lut jest kiepskiej jakości.

Znowu trzeba skalpować procesor i to kosztujący 3000zł !

Widziałeś temperatury I9 9900K w CB R1.5 ?  ~ 100stC !

Skalp na I7 8700 nonK i zwykłe AIO w CB R1.5

9917522300_1540117303_thumb.jpg

 

Intel już więcej z kawy nie wyciągnie... muszą opracować coś nowego i w niższej litografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, leven napisał:

No pewnie, że lut lepszy niż glut, ale filmik powyżej, jak i testy w necie wskazują, że ten Intelowski lut jest kiepskiej jakości.

Znowu trzeba skalpować procesor i to kosztujący 3000zł !

Widziałeś temperatury I9 9900K w CB R1.5 ?  ~ 100stC !

 

Intel już więcej z kawy nie wyciągnie... muszą opracować coś nowego i w niższej litografii.

Premiera RTX i nowych inteli to dla mnie wielkie rozczarowanie. Intel na tym procesie więcej już nic nie wyciągnie. Tymczasem 10 nm nie wiadomo kiedy i obawiam się, że poza oszczędnością energii to w kwestii wydajności też nie wiele poprawi. A ceny to już w ogóle kompletny odlot. Na pewno spadną po premierze Zen 2. Więc nie zdziwił bym się gdyby za pół roku 9900k spadł z ceną na 1800 zł. 

Jeśli komp autora tematu ma służyć do gier i zwykłych zastosowań domowych to brałbym 8600k. Obecnie w miarę normalnej cenie. Płacąc dwa razy więcej za 8700k dostajemy około 5% wydajności więcej w grach.

 

Aaa no i ta wydajność w grach jest spokojnie do nadrobienia przez kupno lepszego RAMu. Za oszczędzoną kasę możesz poszukać czegoś na Samsunga B-die. Najwyżej później Kupisz nawet do tej płyty 9900k jak cena spadnie.

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie tak, 8600K radzi sobie, ale już taki AC Origin obciąża 8600K w 95/100%

Tutaj HT  w 8700 zaczyna odgrywać swoją rolę.

Nowsze gry będą tylko bardziej obciążać CPU, więc poszedłbym na wielowątkowość - może Ryzen 2600/2700 ?

 

Edytowane przez leven
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, leven napisał:

Jak na razie tak, 8600K radzi sobie, ale już taki AC Origin obciąża 8600K w 95/100%

Tutaj HT  w 8700 zaczyna odgrywać swoją rolę.

Nowsze gry będą tylko bardziej obciążać CPU, więc poszedłbym na wielowątkowość - może Ryzen 2600/2700 ?

 

Na zachodzie robią się już bardziej normalne ceny. Okolice 2900 zł. U nas sklepy szukają Jeleni jak zawsze przy premierze. Morele "ma jedną sztukę" od dwóch dni za 3400 zł. Daję rękę uciąć, że w styczniu ten procek będzie w polskich sklepach za około 2800 zł. I wtedy można nawet sprzedać tego 8600k i się przesiąść. Mniej się straci, a do tego czasu i tak gry nie zaczną korzystać z ośmiu rdzeni nie 16 wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli i7 9700k ma na stocku taką wysoką temperaturę (84 c) na chłodzeniu noctua to wolę kupić i7 8700. Pytanie tylko czy i7 8700k czy non k? Nie chcę skalpować w związku z tym czy chłodzenie cpu dark rock 3 albo thermalright macho rev b wystarczy, aby odpowiednio schłodzić 8700k na stocku czy to podkręcone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700K ma na stock wysokie zegary , nawet posadzony na płycie z chipsetem H/B był by lepszy niż model Non-K , z drugiej strony obecne ceny są chore - teraz trzeba wydać 2,5 klocka za procek , który we wrześniu kosztował trochę ponad połowę tej ceny .

DR3 czy Macho Rev. B spokojnie starczy nawet do kręconego 8700K .

Edytowane przez reyden
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...