Skocz do zawartości
hallan1989

ryzen 7+rtx 2080ti vs intel i7+rtx 2080

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego porównania wychodzi ze: 

W 1440p wygrywa Rysiek z 1080ti o jakieś 15% więcej fps prócz Far Cry 5.

Skłaniam się ku ryskowi że względu, że jak wyjdzie zen2 to wystarczy wymienić procesor.

Dla Ryzena będzie duża różnica między 16gb a 32gb ram w fpsach? 

Dodam jeszcze, że głównie grywam w fpsy typu battlefield, pubg. Czasem starcraft 2, Cities skylines

@TheStachu12

Pisałem o chlodzenie wodnym.

Na pewno nie będę kupował dysku talerzowego, ceny ssd są bardzo niskie i 500gb ssd wystarczy mi.

Ta obudowa będzie miała dobre temperatury?

Edytowane przez hallan1989
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam chłodzenie wodne!

AiO to ryzyko wycieku, hałasu pompki nie wyeliminujesz,konieczność stosowania wysoko ciśnieniowych wentylatorów,AiO ma zfałszowane testy [za krótki czas testu by pokazać rzeczywiste możliwości AiO oraz testowanie na glucie gdzie wychodzą różne bzdury]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich kart to ja bym proponował jednak Intela, taki 8600K bije R7 na głowę w grach, a kosztuje mniej. To liczenie na długowieczność AM4 też jest śmieszne, bo następna generacja i tak nie przegoni Intela, ludzie liczą tylko, że będą prawie tak dobre w grach jak teraz Intel, więc można od razu kupić procek o wydajności przyszłego Ryzena i jest nim właśnie 8600K.

I piszę to jako posiadacz 2600X, tyle że ja zamierzam kupić 1080 albo 2070, parowanie czegoś mocniejszego z Ryzenem to kasa wyrzucona w błoto według mnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że co ryzenow ludzie sugerują droższe płyty niż do Intela, czym jest to podyktowane? Bo taki 2700x+dobra płyta to jest jakieś 2500, a i7 z proponowanymi płytami wychodzi jakieś 3100. Przy tym budżecie który chce przeznaczyć 600 złotych to nie jest duży wydatek, wezmę ewentualnie trochę tańsza budę czy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały odkop ale róznica ilości fpsów przypadku takich proców to obecnie kwestia o jakiej rozdzielczości mówimy, o ile w fhd różnica na korzyść intele w zależności od tytułu może sięgać 20-25% to już w 4k wykresy się spłaszczają i więcej zależy od gpu tak wiec pod wyższe rozdzielczości lepszym wyjściem będzie mocniejszy gpu kosztem cpu (ale nie zapominajmy że ram tę tutaj ma znaczenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2080Ti ? Tylko i wyłącznie Intel - 8700K przykładowo i po sprawie.

W Ryza się nie pchaj, bo Ci kartę będzie przyduszał.

Zobacz jak sobie radzi Ryzen 2700X@4.3 GHz vs i7 8700K@4.2 GHz oraz vs i8 8700K@5 GHz przy GTX 1080Ti.

RTX 2080Ti będzie się mocno dławił nawet w 1440p, a nie po to idziesz w tak mocną kartę, by była hamowana.

Po za tym pamięci, konfiguracja wszystkiego itp. Ma kluczowe znaczenie.

 

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...