Skocz do zawartości
Pawelek69

Opłacalność upgradu z GTX 970 do GTX 1070 Ti, czy nowa platforma?

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowe pytania:

-Jaki budżet?

-W jakiej rozdzielczości grasz?

-Jakie masz chłodzenie na CPU?

-Czy Twoja Mobo pozwala na podkręcanie?

 

Kwestia budżetu i tego w co zamierzasz grać. Jeśli nie grasz w wymagające tytuły a aktualnie GPU zapewnia 60/120/144 fps to nie ma sensu wymieniać. Podstawą do wyjścia byłoby podkręcić procesor, podkręcić RAM i sprawdzić czy w trakcie gier obciążony jest procesor czy karta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę MSI Z97 Gaming 5, procesor "podkręcony" jedynie opcją "enhanced turbo". Ale pomijając podkręcanie zależy mi na stałych 60 fps w 1080p. Zastanawiam się czy opłaca się dokupić GTX 1070 ti za 2100 zł do tego zestawu, bo zdaje sobie sprawę że mój i7 4790k ma tylko 4 rdzenie, a obecne i5-8600 6 rdzeni, czy wystarczy GTX 1060 6GB żeby tez nie było bottlenecka?

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić 1070Ti. 

1060 pociągnie większość gier w 1080 60fps

a 1070Ti pociągnie wszystkie(prawie) gry w 1080 60fps.

A procek wystarczy- aczkolwiek ma świetną cenę na alledrogo i to może najlepszy i ostatni czas na przesiadkę na coś z DDR4 bez rozbicia banku.

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także zastanawiam się nad identycznym upgrade. RTX wersje nie dają niesamowitego kopa wydajności, ale jak popatrzec na tą nową funkcję to :

Demko Star Wars RayTracing :

Scena 1

TITAN X Pascal - 9 fps
RTX 2080Ti - 69 fps

Scena 2

TITAN X Pascal - 10 fps
RTX 2080Ti - 74 fps

 

widziałem też gdzieś 2070 z ~50-60 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda, ale jeżeli 2070 pozwala na granie w nowej technologii w ~60 klatkach to warto się zastanowić nad tym, bo to takie 0 lub 1. Na obecną chwilę albo ma się kartę na której to działa, albo nie ( i nie ważne jak wysoka półka z poprzedniej generacji). Jeżeli okaże się to fajną funkcjonalnością, a obecne przecieki na temat awaryjności RTX się potwierdzą, to szybko cena karty wzrośnie o kolejne 50% i wychodzi, że wybór nowej platformy nie jest taki zły, bo daje coś więcej niż zwykły wzrost wydajności i coś czego mieć nie można na innych generacjach.

Edytowane przez Ashanen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...