Skocz do zawartości
largo10

Sieciowy dysk NAS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebuję pomocy w wyborze dysku sieciowego NAS a jestem w tym temacie dosyć zielony. Proszę o pomoc.

Dysk będzie obsługiwany przez maksymalnie 5 użytkowników jednocześnie (regularnie, codziennie). Zależy mi na bezpieczeństwie przechowywanych tam danych. Pojemność 1 dysku minimum 2TB.

Na dysku będą znajdowały się zdjęcia (ok. 5mb) i proste pliki tekstowe, chciałbym by był na tyle szybki żeby swobodnie można było te zdjęcia przeglądać/kopiować. Dysk będzie znajdował się w osobnym pomieszczeniu i hałas nie ma żadnego znaczenia .

Zdjęcia będą tylko na tym dysku więc chciałbym aby stacja posiadała przynajmniej 3 kieszenie. 

Mam jeszcze pytanie odnośnie dysku SSD. Czy można w takiej stacji umieścić jeden dysk SSD (ten główny, reszta hdd) tak aby przeglądanie folderów i zdjęć było sprawniejsze? 

Znalazłem 2 opcje:

https://www.x-kom.pl/p/384148-dysk-sieciowy-macierz-synology-ds918-4xhdd-4x15-23ghz-4gb-2xusb-2xlan.html

https://www.x-kom.pl/p/384146-dysk-sieciowy-macierz-synology-ds418-4xhdd-4x14ghz-2gb-2xusb-2xlan.html

Cena DS 418 wydaje się być ok ale czy będzie wystarczająco wydajny? 

 

Edytowane przez largo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz tylko ds918 ma możliwość instalacji SSD Cache.

Na 5 użytkowników wystarczy DS418 bez SSD cache. Polecam 4xWD red pro lub HGST Ultrastar lub WD Gold. To są szybkie dyski, postaw w Raid 10, a nikt nie będzie czekał na dokument czy zdjęcie, a w dodatku będzie bezpieczeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o prędkość kopiowania (a nie dostęp do np treści katalogu), to ona będzie ograniczona przez sieć 1 Gbps, chyba że zainwestujesz w drogą więcej niż 1 Gbps albo będziesz łączył się z urządzeniem przez jakiś port USB.

 

Coś Ci się chyba w opisie pomyliło, 5 mb zdjęcia co to znaczy? 5 MB (duże litery bo to ma znaczenie) na zdjęcie rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...