Skocz do zawartości
juh

Jeden komputer 2x Windows 10 (SSD+HDD)

Polecane posty

Dostałem nietypową prośbę. Użytkownik komputera zakupił dwie licencje Windows 10 i prosił mnie bym zainstalował mu na SSD jedną kopię a na HDD drugą. Wybór z którego dysku ma startować będzie odbywać się przez boot menu płyty głównej. Problem w tym że jak zainstaluję na SSD a później na HDD to komputer widzi tylko tą ostatnią zainstalowaną kopię. Zastanawiam się jak to ugryźć. Jedyne co mi przychodzi do głowy to najpierw instalacja na SSD. Później odłączyć SSD i wpiąć HDD i zainstalować Windowsa. Po tej czynności wpiąć oba i wtedy startuję system z dysku który chcę. To może się udać?

Edytowano przez juh

Jeżeli to EFI - po instalacji OS na drugim dysku, jeżeli pierwszy był odłączony na czas instalacji, trzeba wejść w bios i utworzyć drugi wpis EFI boot - wskazując partycje EFI na drugim dysku. Jak zostanie utworzona, w menu quick boot płyty powinny być od razu oba wpisy. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.