Skocz do zawartości
mjelec

Ryzen 5 2600 vs i3-8350k - przyszła rozbudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jako że mam zamiar na dniach zamówić części do zbudowania komputera (głównie pod kątem gier) mam pytanie - czy lepiej pod kątem przyszłej rozbudowy lepiej wziąc i3-8350k + chłodzenie + MSI Z370 SLI Plus (ok. 1600zł za wszystko), czy Ryzen 5 2600 + MSI Gaming Pro Carbon (1200zł)? 

Na youtubie widać bardzo podobne wyniki w grach - za i3-8350k pewnie wskoczyłby i5-9600k lub jakaś i7, za Ryzena nie wiadomo czy będzie co wstawić żeby był skok wydajności :P 

Jestem raczej skłonny zaryzykować z AMD, ale może Intel to lepszy wybór na przeczekanie, a przy ewentualnym upgradzie płyta i chłodzenie sobie zostawię i wymienię tylko procesor?

Proszę o jakieś wskazówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy, niby AM4 będzie dłużej wspierane, ale to nic nie daje w sumie, bo z370 możesz rozbudować sobie kiedyś do 8700k czy nawet do 9 generacji. Dłuższe wsparcie AM4 da Ci tyle, że będziesz mógł wsadzić w przyszłości 3 generację Ryzenów, czyli procek o wydajności, którą już teraz masz kupując Intela.

Tak więc pod kątem rozbudowy bez różnicy, ale i tak wolałbym Ryzena, bo ceny Intela nadal są chore, a za tą samą cenę masz więcej rdzeni jak porównujesz go z i3.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych obecnych wywindowanych cenach za procesory intela to lepiej i taniej wziąć AMD i "nie płakać", że jest parę klatek czy procent mniejsza wydajność - tylko cieszyć się z gry lub pracować.

Teraz z okazji halloween x-kom dał "promocję" na procki 8700k i 8600k do poziomu starych cen - odpowiednio 1599 i 999 zł - rozeszło się to jak świeże bułeczki w moment.

Możliwe, że inne sklepy również coś zaproponują na czas "halołinu".

Ewentualnie może na "black friday" łaskawie dadzą lepsze ceny, ale można i tego się nie doczekać. 

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM4 do rozbudowy lepsze, bo przez to że intel ma taką politykę socketów,  kolejna linia CPU przymusowa zmiana płyty, i obojętnie czy przez chipset czy socket, chcesz kolejne CPU to zmień płytę, taka polityka, wiec tu trzeba porównać cena intela = cpu+mb

AMD płacisz za sam procosero, nie zmusza cię do zmiany mb.

i co się dziej na rynku wtórnym, używane cpu intela słabe , pięcioletnie kosztują tyle co nowy 2x szybsze budżetowy AMD

porównaj sześć generacji do tyłu używany  i7 3770k do nowy z f.vat AMD 2600 , kompletny bezsens, a to przez sztuczne zmienianie soketów przez intela.

więc co z tego że za 2 lata włożysz "z370 możesz rozbudować sobie kiedyś do 8700k czy nawet do 9 generacji. " jak za tego 8700k zapłacisz tyle co za nowego, następnej generacji szybszego AMD

 

jeśli przyszłościowy zestaw to tylko AMD, przecież intel potrafi parę razy w  roku zmianić podstawki ,  piny, a nawet jak fizycznie nie zmini nic to programowo zablokuje obsługę nowych CPU
a zobacz ile czasu masz AM4 a ile wcześniej była AM3 i masz odp. jak możesz długo rozbudowywać, u intele za parę miesięcy pod koniec zimy obecna podstawka będzie przestarzała :D

poza tym cenowo taki AMD 2600 tańszy i szybszy od 8350k więc nie wiem nad czym się zastanawiać,

AMD

taniej szybciej , i rozwojowo 

 

ps

nie jestm funboyem , jeszcze w styczniu szykowałem się na 8350 a mb miałem  już w domu, zrezygnowałem z nowego komp z powodu afery z zabezpieczeniemi intela, i się cieszę, teraz zbuduje coś na AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, tesel said:

gratuluję odkopania tematu

a dziękuję , no nie ma czego, nie było trudno ; D no i nie zauważyłem że jakiś zakopany był 
 

 

1 hour ago, mjelec said:

kupilem ryzena 2600 + x370 pro i na razie nie zaluje:) mam nadzieje ze tak zostanie:D

no i super,  ja też go kupie, tylko chyba poczekam na styczeń , teraz to niezbyt okres na zakupy.

trzeba wesprzeć AMD bo to strasznie niekorzystne dla nas, jak intel czuje się bezkarnie , jak bezczelnie się zachowuje, i jak traktuje klienta przez to że jest praktycznie monopolistą. Jak tak dalej pójdzie to za CPU będziemy płacić intelowi po 1000$

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...