Skocz do zawartości
yadeit

Współpraca komponentów MSI x370, Ryzen 2600, G.Skill Aegis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Proszę o ocenę zestawu pod kątem wzpółpracy ze sobą kompnentów.Zależy mi na tym aby bez przycinania osiągów można było w niedługim czasie zamontować SAMSUNG 970 EVO PCIe x4 oraz za miesiąc MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB GDDR5:
MSI X370 Gaming Plus (ponieważ posiada PCI Express x4 dla dysku który mnie interesuje)
AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz
G.Skill Aegis DDR4, 2x8GB

PS. Zasilacz to XFX 550W
Dziękuję

Edytowane przez yadeit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Sprawdziłem i wychodzi na to że ta płyta wspiera te kości ale nie wiem jak to interpretować - RAM Speed jest 3000, ale Supported Speed już 2400 i parametr SIDE jest zamiast DUAL jak u innych to SIGNLE, Czy to znaczy że na tej płycie ten ram będzie chodził z niższym zegarem i bez DualChannel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki - ważna uwaga (raczej sam tego nie zrobię - będę musiał dorzucić dwie dychy żeby w sklepie temat ogarnęli).

A jak wygląda kwestia z RAMami? Pamięci które chcę kupić to G.Skill Aegis DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-16GISB). Czy dobrze rozumiem że zgodnie ze stroną MSI te pamięci na tej płycie będą działały tylko z zegarem 2400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista vql podaje GWARANTOWANE parametry pracy testowanych podzespołów. Wnioskować można zatem, że jeśli jest napisane 2400 to na bank pójdą 2400, a co więcej to na dwoje babka wróżyła. Na pewno musisz uaktualnić bios do najnowszej wersji. Często nowe biosy poprawiają kompatybilność ram.  Lepiej szukać takich pamięci, które na liście obsługują taką częstotliwość jaką chcesz osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...