Skocz do zawartości
suitpc

i7 8700k czy i7 9700k?

Rekomendowane odpowiedzi

Który procesor kupić nie patrząc na aktualne ceny (obecnie 2000 zł vs 2500 zł)? Planuje chłodzenie powietrzem DR 3 lub TR M Rev B. 9 gen ze względu na większość ilość upchanych tranzystorów ma problemy z temperaturami i na stocku ma znacznie wyższe temperatury niż 8 gen w związku z tym nie wiem czy warto brać 9700k chłodząc powietrzem i czy do i7 9700k będzie odpowiednia płyta główna na z370? (bo jeśli chodzi kompatybilność to wiem że nie ma z tym problemu ale np. sekcja zasilania?) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kręcić proca to i7 8700k trzeba by go oskalpować. Tak na dobrą sprawę profesjonalnie i z gwarancją po skalpie robią to 2 osoby w Polsce. Dolicz zatem wysyłkę tam i z powrotem.  Do kręcenia potrzebna jest płyta z solidną sekcją zasilania. Z tego co widziałem płyty na z390 mają podwójną linię zasilania płyty, można zatem wnioskować, że lepiej nadają się do kręcenia nowych inteli z lutowaną czapką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i to dobre. Przed premierą mówiłem sobie że nigdy nie kupiłbym procesora poprzedniej generacji. Ale jak zobaczyłem testy to zmieniłem zdanie. Na chwilę obecna jak bym kupował wziąłbym  8700k albo 8086k. Lepiej poczekaj na stare ceny. Kupowanie pc teraz mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomason13 napisał:

To i to dobre. Przed premierą mówiłem sobie że nigdy nie kupiłbym procesora poprzedniej generacji. Ale jak zobaczyłem testy to zmieniłem zdanie. Na chwilę obecna jak bym kupował wziąłbym  8700k albo 8086k. Lepiej poczekaj na stare ceny. Kupowanie pc teraz mija się z celem.

Hmm, to chyba inne testy czytaliśmy :) Nowe gdyby nie cena są bezapelacyjnie lepsze przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze są ale i droższe i cechują się wyższymi temperaturami na stocku. Nie wiem czy warto brać i7 9700k z chłodzeniem powietrzem jak na wodnym potrafi osiągnąć 73 stopnie na stocku to co by było na powietrznym z +8, 10?. Jaka jest bezpieczna temperatura procesorów intela do 90 stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, xprt7 napisał:

Lepsze są ale i droższe i cechują się wyższymi temperaturami na stocku. Nie wiem czy warto brać i7 9700k z chłodzeniem powietrzem jak na wodnym potrafi osiągnąć 73 stopnie na stocku to co by było na powietrznym z +8, 10?. Jaka jest bezpieczna temperatura procesorów intela do 90 stopni?

Warto brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można rozważyć jeżeli cena spadnie. Jak tylko pod gry to dobre rozwiązanie, a jeśli jeszcze coś to już lepiej 8700k.

To moje zdanie. Sprawdź testy 0,1 zobaczysz jak to wygląda prawdziwie. Bo testy z max i średnim nie wiele wnoszą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...