Skocz do zawartości
JustSayinAgain

[Budżet 1500-2500] [Zestaw do przychodni]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję Waszej rady. Znajoma przymierza się do zakupu komputerów do swojej przychodni. Komputery będę wykorzystywane głównie do typowej pracy biurowej, czasem do przeglądania zdjęć RTG. Nie ma więc jakichś obciążających procesor czy kartę graficzną programów, z tego co zrozumiałem.

Dostała taki zestaw od jakieś "firmy" w cenie 2500pln brutto:

https://www.morele.net/zestaw-komputerowy-dell-vostro-3268-sff-s506vd3268btsemg01-1679510/

z tą tylko jedyną różnicą, że jest wsadzony procesor i5-7400.

Wrzuciłem ten zestaw z moreli, bo szukając na necie czegoś o podobnej specyfikacji, którą dostała od "firmy", trafiłem właśnie na powyższy zestaw, z różnicą w doborze procka.

Proszę Was o radę, czy nie da się dobrać czegoś lepszego w tej cenie (dałem zakres 1500-2500, bo nie zależy mi, żeby zestaw był koniecznie za 2500pln). Na mój gust, chociaż nie siedzę na co dzień w tym temacie, można śmiało zrezygnować z drogiej i5tki, a dołożyć dysk SSD, biorąc pod uwagę przeznaczenie zestawu.

Dodam, że znajoma chce te komputery mieć na jakieś 10 lat, co tym bardziej skłania mnie w kierunku SSD

Co myślicie? Może kompletnie zrezygnować z powyższego i złożyć coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

De facto zależy co rozumiesz pod pojęciem cos lepszego?

w moim osobistym przekonaniu dla komputera biurowego do zadań podstawowych wystarczy procesor typu g4560. Nie sposób jest zrobić komputer na 10 lat bo nawet jezeli wszystkie komponenty sa super jakości cos zawsze moze sie zepsuć.

Mówisz ze dostałeś ofertę typu:

https://www.morele.net/zestaw-komputerowy-hp-290-mt-g1-1qn46ea-1457306/

HP, 8GB Ddr4, i5-7500, Napęd DVD, SSD 256GB, Windows pro 10 [za 2529zł]

Propozycja wyglada rozsądnie. Na drugim końcu masz moim zdaniem minimum dla komputera biurowego, żeby działał ok:

https://www.morele.net/zestaw-komputerowy-ntt-office-110g-o1320-4783932/

NTT, 4GB DDR4, g4560, Napęd DVD, SSD 120GB, Windows pro 10 [za 1487zł]

plus wsadzili tutaj nie wiem po co kartę graficzna GeForce gt 1030 jako ze g4560 ma zintegrowana grafikę to bym ja wyjął. Oczywiście nie wiem co tam jest za płyta ani zasilacz a obudowa jest pewnie plastikowa 

w zależności gdzie maja stać te komputery mozesz rozważyć tez typu all in one ale te sa trudniejsze w naprawie ale za to maja monitor i głośniki wbudowane oraz dodają zwykle podstawowa myszkę i klawiaturę, oraz mniej sie kurza (bo watpię ze znajoma bedzie co rok je czyściła)

Podalem dwie konfiguracje maksymalna i minimalna, wszystko mocniejsze jest strata pieniędzy bo i tak nie wykorzystasz tej mocy a słabsze moze nie podołać płynnej pracy. Wiec wszystko co bedzie pomiędzy powinno byc jak najbardziej ok do tych zastosowań. Oczywiście mógłbyś tez sam złożyć a nie kupować gotowca ale juz nie będę sie rozpisywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Setnik napisał:

Ten Dell najlepszym rozwiązaniem jak pisze FxJ na Dell masz gwarancję naprawy na miejscu u klienta.

Po pierwsze propozycja FxJ podana jest niedostępna w sklepie

Po drugie wydaje mi się że dla hp można rozszerzyć gwarancje na 3YNBD za 69,4zł ale to trzeba byłoby napisać do sklepu i się zapytać.

https://www.morele.net/gwarancje-dodatkowe-komputery-hp-serwis-w-miejscu-instalacji-w-nastepnym-dniu-roboczym-3-lata-u6578a-388064/

Po trzecie nadal autor musi się wypowiedzieć co znaczy najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza że pytanie jest o komputery a nie komputer więc cena może stanowić podstawowy czynnik, a różnica się piętrzy z liczbą jednostek do kupienia.

Po czwarte dokupienie dysku i jego wymiana oraz przeinstalowanie też wymaga podstawowych umiejętności, czasu i nie wiem czy warunki gwarancyjne na to pozwalają. Gdyby to był Apple to na bank powiedzieliby że gwarancja byłaby nieaktualna :)

Dlatego też nie zaproponowałem konkretnej pozycji a podałem widełki cena+specyfikacja dla autora.
Dell jest w porządku rozwiązanie. i3-7100 jest podobny wydajnościowo do g4560 oczywiście i3 jest troszkę lepszy, więc de facto to zaproponowane na samym początku za 1721 też jest dobre tu już decyzja autora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...