Skocz do zawartości
pawel322

Shadow of the Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój zestaw to: i7 8700k,chłodzenie kraken x 62, płyta msi z370 gaming pro carbon,pamięć hyperx predator 2x8 3200 mhz cl 16.zasilacz be quiet straight power 11 750W,obudowa be quiet pure base 600 ,karta graficzna 1080 ti aorus gigabyte extreme edition 11 gb oraz dyski toshiba p300 1 tb i dysk sdd goodram cx 300 120 gb.
Moje pytanie czy wszystko jest w porządku na tym wykresie ze wbudowanego bechmarku w grze shadow of the tomb raider i co to znaczy ograniczeni gpu 99 %.
Dodam że pamieci mam ustawione na 3400 mhz 15-18-18-37-595 a command rate 1

Zrzut ekranu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użycie CPU w tej grze wzrasta względem podniesienia rozdzielczości, ale niewiele.  Ogólnie ta gra dość mocno ciśnie  GPU w każdej rozdzielczości od 1920x1080 wzwyż. Mi w teście wyszło średnio 53 klatki. Rozdzielczość 3840x2160p i  wszystko na ULTRA bez AA.  Użycie GPU na 99%, a CPU średnio 30-60% każdy rdzeń. Gra też dość ciekawie się  prezentuje. Trzeba przyznać rację.  Przeszedłem ponad połowę i ogólnie jest ciekawie, ale już bez takiego WoW jak zrobił na mnie TR z 2013 roku. Obie ostatnie części są troszkę w tyle wg. mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej chodzi o  większe użycie GPU i mniej odwołań do CPU. Dlatego CPU nie jest w pelni wykorzystane. Karta hamuje CPU. Jednak nie oznacza to  że 1080Ti nie daje rady. Gra ma spory apetyt na GPU i CPU nie ma za dużo do roboty.  Użycie CPU powinno pójść w górę  wraz ze wzrostem rozdzielczości, ale nie wzrasta tak bardzo. Może to kwestia optymalizacji i/lub sterowników. Gra ma ładną grafikę i silnik jest dość wymagający. Ale większych spadków do tej pory nie zauważyłem. Mniej niż  35 klatek raczej się nie zdarzało. 

 

Tak po za tym temat o grze już istnieje na forum. Wystarczy poszukać.  Mimo że w dziale gry to tam też można zadawać  pytania typowo techniczne.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...