Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Parę dni temu zakupiłem dysk Samsung 500GB 970 EVO NVMe M.2 i staram się go uruchomić na płycie MSI Z97 Mpower Max AC. Z tego co czytałem to MSI wprowadziło aktualizację Biosu 1.80 z obsługą NVMe Express  http://www.benchmark.pl/aktualnosci/msi-obsluga-nvm-express-plyta-x99-z97-h97-aktualizacja-bios.html   lecz dysk jest nigdzie nie widoczny. W biose też nie widzę zmiany na M.2. Pytanie czy płyta nie obsługuje tego dyski i jechać go oddać czy dokupić adapter np taki  https://www.komputronik.pl/product/361003/delock-karta-pci-express-x4-1x-nvme-m-2-key-m-110-low-profile.html 

Aktualnie używam zwykłego ssd z win7 i chciałem na nowym dysku postawić win10 bez używania starego.

Edytowane przez spaslax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia - instrukcja twierdzi, że dyski NVMe będą obsługiwane tylko w trybie UEFI - masz tak ustawione?

** Intel RST only supports PCIe M.2 SSD with UEFI ROM, does not support Legacy ROM.

▶▶Windows 8/ 8.1 Configuration
Sets Windows 8/ 8.1 detailed configuration and behaviors. Press <Enter> to enter the
sub-menu.
▶▶Windows 8/ 8.1 Feature [Disabled]
Enables the supports for Windows 8 or disables for other operating systems. Before
enabling this item, make sure all installed devices & utilities (hardware & software)
should meet the Windows 8 requirements.
[Enabled] The system will switch to UEFI mode to meet the Windows 8
requirement.
[Disabled] Disables this function

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na P67 mam taką przejściówkę i ze zmodyfikowanym Biosem spokojnie startuje Winda. Tip że jeżeli będziesz instalował to odepnij wszystkie pozostałe dyski na czas instalacji. Wadą tego rozwiązania jest to że karta graficzna przechodzi w tryb x8 zamiast x16.

Pozdrawiam!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...